1 Nisan’da Yapılacak Şakalar ve En Güzel Nisan 1 Şakaları

0
Advertisement

1 Nisan günü yapılacak en güzel şakalar. Şaka gününde arkadaşlarınıza, kardeşinize, annenize,babanıza yapabileceğiniz örnek şakalardan oluşan seçkimiz.

1 Nisan'da Yapılacak Şakalar - En Güzel Nisan 1 Şakaları

Kaynak: pixabay.com

“İki Bisküvi Arası Diş Macunu 1 Nisan Şakası” :

Hemen bir paket iki bisküvi arası kremalı olan bisküvilerden alın. Daha sonra paketi açıp bisküvilerinden bir tanesini özenli bir şekilde ikiye ayırın. kremayı iyicene temizleyip krema yerine diş macunu sıkıp yayın ve bisküvileri tekrar yapıştırın. Pakete yerleştirdikten sonra şakazede olacak olan arkadaşınızın yanına gidin. Paketin en üstünde normal bisküvi olsun onu siz alıp yiyin ancak ikinci sıraya diş macunlu olan bisküviyi koyun onu da arkadaşınıza ikram edin ve hızlı bir şekilde kahkahalar atarak oradan uzaklaşın.

“Islak 1 Nisan Şakası” :

Bir balon alın ve içine su doldurmaya başlayın balonu öyle bir su ile doldurun ki en ufak bir müdahalede patlasın. (becermeyecekseniz bu şakayı yapmayın). Daha sonra bu balonu bir karton kutu içerisine koyun ve şaka yapmak istediğiniz arkadaşınız tutması için fırlatın.

“Klasik 1 Nisan sıcak çay şakası” :

Bu şakayı görmeyen duymayan kaldı ise yapabilirsiniz. Masaya bir bardak sıcak çay gelmesi yeterli. Arkadaşınıza iki baş parmağını da masaya koyup bardağı kaldırıp kaldıramayacağını sorun. Eğer şakayı bilmiyorsa muhtemelen denemek isteyecektir. İşte o iki baş parmağın tam üstüne sıcak çay bardağını ya da bir bardak soğuk su koyun ve bejkleyin. Bardağı üzerinde devirmeden kurtulması imkansız gibi bir şeydir. Bol bol gülersiniz artık.

“Patlayan Mandalina” :

Mandalina mevsimi geçmek üzere… Eğer ki 1 Nisan günü bir mandalina bulursanız eğer alt tarafını bir gazoz kapağı kadar büyük olacak şekilde kesin ama kabuğa zarar vermeyin tekrar geri koyacağız. Daha sonra bir kaşık alın ve mandalinanın içini boşaltın. Mandalinanın içine ise reçel, un, mayanoze, ketçap, sos gibi malzemeler ile doldurup alt tarafından çıkardığınız kabuğuda yerine koyup yapıştırın. Daha sonra bu mandalinayı arkadaşınıza ikram edin. Soymak için mandalinayı eline alıp bastırdığında pörtleyen bir mandalina ile karşılaşacak ve sizde hızla kahkahalar atarak oradan kaçacaksınız.

1 Nisan'da Yapılacak Şakalar - En Güzel Nisan 1 Şakaları

Kaynak: pixabay.com

“Akmayan Musluk” :

Bu şakayı ev arkadaşınıza, kardeşinize hatta annenize yapabilirsiniz. Mutfak musluğunun ucunu şeffaf bant ile kapatın. Ancak bir ucunu hafif gevşek bırakın. Şakaya uğrayacak olan kişi musluğu açtığında suyun akmadığını görecektir. Bu sebeple hışımla musluğu sonuna kadar açacak hatta musluğun ucuna kafasını eği de bakabilecektir bile. İşte o anda suyun basıncı bandı yendiği anda muazzam bir şamata kopacaktır. Şaka yaptığınız kişi anneniz ise hemen kaçın yoksa terlik yersiniz bizden söylemesi.

Advertisement
“Çalışmayan Kumanda” :

Anneye musluk şakası yapılır da babaya şaka yapılmaz mı? hemen evinizdeki kumandaların tamamının ön yüzünde bulunan alıcı verici kısmına şeffaf bir bant yapıştırın. Bu şeffaf bant belli olmayacak şekilde yapıştırılmalıdır. Bu şeffaf bant yüzünden kesinlikle kumandaların hiçbir çalışmayacaktır. babanıza bu arada pili bitmiştir deyip yeni pil verin. Yine çare olmayacaktır. Bu şekilde basit ama komik bir şaka yapabilirsiniz. Bu şakayı haberler başlamadan önce bir pembe dizi açarak gerçekleştirmeniz daha da iyi olacaktır. Evren haberleri izlemeniz istemiyor babacım deyip kanalı mecburen izlettirebilirsiniz.


Yorum yapılmamış

Leave A Reply