Aslan Burcu Nasıl Beslenmelidir?

0
Advertisement

Aslan burcunun beslenme şekli nasıldır, neleri sever? Aslan burcuna uygun beslenme şekli nasıldır, nasıl beslenmelidir, uygun diyet örneği.

Aslan Burcu İçin Beslenme

Aslan burcu için yemek bir zevktir. Güzel lokantalar, nefis yemekler her zaman hayallerini süsler. Vücutlarına önem verdikleri için diyet yapmakta son derece başarılıdırlar. Kan dolaşımının düzenli olması için; sığır, kuzu ve kümes hayvanları eti, karaciğer, çiğ yumurta sarısı, kereviz, elma, incir, şeftali, limon ve badem yemelidirler. Porsiyonları yüzde 50 azaltmalıdırlar.

Sağlığını korumak için yağlardan uzak durması gerekir. Kalp-damar hastalıklarına yatkın bir bünye taşıyan aslanların alkol konusunda dikkatli olması gerekiyor. Alkol bu burçta kilo yapar ve kan dolaşımında sorunlara sebep olabilir. Onların beslenme düzeninde şeker ve yağ az, protein ise bol olmalıdır. Yağsız beyaz et, az yağlı peynirler bünyelerine uygundur.

Güçlü bir sinirsel sistem için yeterli derecede magnezyum almalıdır. Magnezyum kaslarının güçlenmesini sağlayacaktır. İncir, salatalık, soğan, ceviz, elma yiyerek doğal yollardan bu sorunu halledebilirler. C ve E vitaminleri ise en gereksinim duyduğu vitaminlerdir. C vitaminini domates, biber, çilek, kuşburnu, turunçgilden sağlayabilirler. E vitamini için bezelye ve marul tüketmelidirler.

Aslan Burcu İçin 2 Günlük Diyet

Advertisement

1. GÜN:

Kahvaltı: 1 tane yumurta, 1 dilim ekmek, 1 domates, 1 salatalık, şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 bardak süt.

Öğlen: Izgara biftek, 1 tane yeşil biber, bol salata.

Arada: 2 porsiyon meyve.

Akşam: Izgara tavuk, fırında pişirilmiş mantar, bol salata.

Advertisement

Arada: 1 tane şeftali.

2. GÜN:

Kahvaltı: 1 kibrit kutusu büyüklüğünde dil peyniri, 1 bardak portakal suyu, 2 dilim diyet ekmek, şekersiz çay veya kahve.

Arada: 1 tane diyet meyveli yoğurt.

Öğlen: 8 tane köfte, limonlu mevsim salatası.

Arada: 1 bardak süt, 4 diyet bisküvi.

Akşam: Izgara balık, bol salata.

Arada: 1 porsiyon meyve.


Leave A Reply