Dünyanın En Büyük Siteleri İlk Açıldıklarında Nasıl Görünüyordu?

0
Advertisement

Dünyanın en büyük internet siteleri, onlar artık birer dev ve para basıyorlar. Peki bu siteler ilk açıldıkları zaman nasıldılar? Hiç merak ettiniz mi?

GOOGLE

Google görüntü olarak çok fazla değişmemiş olsa da sunduğu hizmet kalitesi ve ek özellikleri ile gerçekten bir dünya devi olmayı hak ediyor. Site ilk olarak 4 Eylül 1998 tarihinde açıldı.

Google

YOUTUBE

Büyük bir başarı yakaladıktan sonra Google tarafından satın alınan en popüler video sitesi Youtube ilk açıldığında resimdeki gibiydi. Açılış tarihi Şubat 2005.

YAHOO

Jerry Yang ve David Filo tarafından Mart 1995 tarihinde açılan Yahoo, ilk zamanlarda bir arama barı, diğer sitelerden linkler barındırıyordu. Ancak çok kısa zamanda inanılmaz gelişme gösterdi.

Advertisement

FACEBOOK

Ve açılış hikayesi Hollywood’da filme bile konu olan Mark Zuckerberg’in Facebooku. Site Şubat 2004 yılında kuruldu ve günümüzde 800 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda.

AMAZON

İnternetin alışveriş merkezi. Amazon ise 1995 yılında kurulan sitelerden. İlk görüntüsü günümüz için amatör ötesi denebilir ancak senenin 1995 olduğunu unutmayın insanlar genel olarak internet kavramının dahi ne olduğunu bilmiyor iken bu görünüm gayet normal geliyor.

NEW YORK TIMES

Gazetenin kuruluş tarihi 1851 yılına dayanıyor. Web sitesi olarak internet ortamında hizmet vermeye ise 1996 yılında başladı. Sitenin ilk yıllardaki basit görüntüsü şimdiki hali ile kıyaslanamayacak kadar farklı.

Advertisement

TWITTER

Seçtiğimiz siteler arasında en genci 2006 yılında kurulan mini blog twitter. Sitenin şu anda 100 milyon kullanıcısı mevcut. Ancak aşağıdaki görüntüde görüldüğü gibi iğrenç ötesi bir logo ile işe başlamışlar.


Leave A Reply