Esrarengiz Kasaba Karakterleri İsimleri ve Özellikleri – Favorin Hangisi?

0
Advertisement

Sevilen çizgi film olan Esrarengiz Kasaba Karakterleri İsimleri ve Özellikleri ve Karakterlerin Yorumu – Senin Favorin Hangisi

Esrarengiz Kasaba Karakterleri

Dipper Pines

dipper

Dipper

Dipper Pines Mabel Pines’dan 5 dakika sonra doğan 12 yaşındaki Mabel Pines’ın ikiz kardeşidir. Ormanda keşfettiği “3” işaretli kitap ile korunuyordur ve onu silah olarak kullanır. Ayrıca bu kitap Esrarengiz Kasaba’nın sayısız gizemini çözmesine yardımcı olur. Bir maceracı olarak Dipper, yerinde duramaz ve her zaman çözmek için bir sonraki bilmeceyi arar. Ayrıntılara olan ilgisi gizemleri çözerken yardımcı olur. Akıllı biridir ve büyümeyi dört gözle bekliyordur. Hedef odaklı olan ve gerçeklere dayanan, bazen olası senaryoları göz ardı eden bir karakterdir. Takma adını alnındaki Büyük Kepçe gibi bir doğum lekesinden aldı. Gerçek adı dizi sırasında asla açıklanmadı, ancak daha sonra Journal 3’ün yayınlanmasında Mason olduğu ortaya çıktı. Genellikle gizemli, komik, eğlenceli ve sempatik bir karakterdir.

Mabel Pines

Mabel

Mabel

Mabel Pines, Dipper Pines’in 12 yaşındaki ikiz kız kardeşidir ve Dipper’dan 5 dakika önce doğmuştur. Mabel, renkli örme kazaklar bayılan, hep iyimser ve sevecen bir karakterdir. Meraklı kişiliği genellikle Dipper’ın gizemleri çözmesine yardımcı olur. Hatta bazen saçmalıkları bile bazen işe yarar. Ayrıca bir romantizim hayranıdır. Mabel Bir zamanlar Li’l Gideon ile bir randevuya çıktı, ancak Gideon’un tehlikeli olduğunu ve neredeyse kardeşini öldürdüğünü fark ettiğinde çabucak ayrıldı. “İrrasyonel Hazine” bölümünde, sekizinci cumhurbaşkanı Quentin Trembley tarafından “her şeyi yasallaştırma” politik platformuyla resmi bir ABD kongre üyesi oldu. “The Time Traveler’s Pig” bölümünde evcil bir domuz kazanır ve Paytak adını verir. Ayrıca “Dipper’in Açıklanamayan Kılavuzu” nda konuk oyuncu olarak yer almakla birlikte, “Mabel’ın Yaşam Rehberi” başlıklı kendi dizisi bulunmaktadır. Genellikle tatlı, sevecen ve herşeyi iyi tarafından bakan bir karakterdir.

Stan Amca

Stan

Stan

Stan Amca, Dipper ve Mabel Pines’in büyük amcasıdır. “Dünyanın en tuhaf müzesi” olarak adlandırılan bir turist tuzağı olan Gizemli Kulübe’de çlışıyor ve yaşıyor. Stan Amca, para kazanmak için bazen garip şovlar yapan bir şovmen, her şeyden önce bir satıcıdır ve Gizemli Kulübe’nin ıvır zıvırlarını, biblolarını ve süslerini pahalı fiyatlara satar. Para kazanırken bazen yasal olmayan yollara da başvurduğu oluyor. Çalışmadığı zamanlarda genellikle evde televizyon izliyor. Stan genellikle bir fes giyer (üzerindeki sembol, bölümler üzerinde değişen bir Pac-Man balığıdır), bastonun etrafında taşır. İkizleri onun üşendiği e zor olan işlerini yaptırır, ancak onları korur ve koşulsuz olarak sever. Yaşına ve şüpheli fiziğine rağmen Stan, zombiler ve diğer yaratıklara karşı bile tehdit edildiğinde savaşabilecek kadar güçlüdür. Genellikle bencil, dolandırıcı ve parayı seven bir karakterdir.

Soos

Soos

Soos

Soos” 22 yaşında, Gizemli Kulübe’deki İspanyol tamircidir. Şişmandır ve koyu yeşil ve üzerinde soru işareti olan bir tişört giyer. Ayrıca altına bir şort giyer. Dipper ve Mabel’nin arkadaşı olan Soos, kunduz dişli, maceracı, sevimli bir erkek çocuktur. İkizleri ihtiyaç duyduklarında onların şoförlüğünü yapar. Oldukça sakardır ve sıklıkla hata yapar. Buna rağmen, mühendislik, DJlik ve langırt da dahil olmak üzere çok çeşitli yeteneklere sahip ve sosisli sandviçleri patlayana kadar bir mikrodalgada ısıtmak gibi “erkek şeyleri” yapmayı sever. Hemen hemen her cümleden sonra “ahbap” diyor. “Blendin’in Oyunu” bölümünde doğum gününün 13 Temmuz olduğu ortaya çıktı. Babasıyla iyi bir baba-oğul ilişkisi olmadığı da ortaya çıktı.

Wendy Corduroy

Wendy

Wendy

Wendy Corduroy Mystery Shack’ta 15 yaşında Gizemli Kulübe’de yarı zamanlı çalışan bir elemandır. Wendy, geçmişte ayrıldığını hatırlayamadığı eski bir erkek arkadaşı da dahil olmak üzere birçok erkek arkadaşı vardır. Wendy ailesinin en büyük ve en uzun çocuğudur; babası Gravity Falls’un yerel oduncularından biri olan Manly Dan’dır. Tipik bir sosyal ve soğukkanlı olmayan bir genç olarak, yaşının etrafında birçok arkadaşı var.

Advertisement

Leave A Reply