Güzel Gören Güzel Düşünür Güzel Düşünen Hayatından Lezzet Alır Konulu Kompozisyon

0
Advertisement

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır konulu kompozisyon örneği. Güzel düşünmek ile ilgili kompozisyon.

HAYATA GÜZEL BAKMAK

Sabah uyandığımızda dünyanın aydınlandığını görmek bir ayrıcalıktır. Bu ayrıcalık ancak gözleri sağlıklı olan kişilere nasip olabilmektedir. Hele ki yataktan kalkabilecek fiziksel gücümüz varsa ne mutlu bize.

Hayatın curcunasını, gelen geçen dertleri bir kenara bırakıp, şöyle bir etrafımıza bakabilsek. Baktıklarımızı görebilsek, hatta güzelliklerini görebilsek. Dünya yaşamın olduğu yer aslında. Yaşayanlara ait, hayat dolu bir yer. Hayatın olduğu yerde de umut vardır, heyecan vardır, mutluluk vardır. Bu güzellikleri gördüğümüz zaman hayatımızı renklendirmiş, lezzet katmış oluruz.

Küçük bir bebeğin umarsız kahkahaları, kuşların sevgi dolu ötüşleri, yağan yağmurun sesi, bir bardak kahvenin inanılmaz kokusu, parktaki koşan çocukların renkleri, güzellikleri… Hepsi bu hayat ait, dünyanın güzellikleridir. Bunları görebildiğimiz anda bizler de yaşamaya başlamışız demektir. Damağımızda bir tat bırakır sevgi içeren düşünceler. İşte o sevgi de hayata bağlar insanı.

Gözlerin ne kadar güzel olduğu, ne renk olduğu hiç önemli değil aslında. Güzel görsün yeter. O zaman güzel olur dünya.

Advertisement

Leave A Reply