Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı İçin Kolay ve Resimli Tarif

0
Advertisement

Hamurdan Noel süsleri yapmak, tatil sezonu için süslemenin eğlenceli ve yaratıcı bir yoludur. Tuzlu hamur kullanılarak yapabilecekleriniz ve basit bir tarifi sayfamızda bulabilirsiniz.

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Tuzlu hamur, zencefilli kurabiye hamuru ve hatta havada kuruyan kil dahil olmak üzere bu amaçla kullanılabilecek birçok farklı hamur türü vardır. Tuzlu hamur, un, tuz ve suyun karıştırılmasıyla yapılan basit ve çok yönlü bir seçenektir. Hamur karıştırıldıktan sonra, kurabiye kalıpları veya bıçak kullanılarak yuvarlanabilir ve çeşitli şekillerde kesilebilir. Süslemeler daha sonra boya, sim veya diğer süslemelerle süslenebilir ve birkaç gün kurumaya bırakılabilir. Kuruduktan sonra süs eşyaları daha dayanıklı bir görünüm için boyanabilir veya verniklenebilir.

Zencefilli kurabiye hamuru, Noel süsleri yapmak için bir başka popüler seçimdir. Bu hamur türü un, şeker, zencefil ve diğer baharatlarla yapılır ve çeşitli şekillerde açılıp kesilebilir. Süslemeler daha sonra krema ve şekerle süslenebilir ve kurumaya bırakılabilir.

Havada kuruyan kil, Noel süsleri yapmak için de kullanılabilir. Bu tür kil, suyla karıştırılır ve çeşitli şekillerde oluşturulabilir. Kuruduktan sonra süsler istenildiği gibi boyanabilir veya dekore edilebilir.

Hamurdan veya kilden Noel süsleri yaparken, onları boyamadan veya cilalamadan önce süslerin tamamen kuruması için yeterince zaman tanımak önemlidir. Kuruduktan sonra bu süsler Noel ağacına asılabilir veya evde dekorasyon olarak kullanılabilir.

Advertisement

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Kullanılacak Malzemeler:
2 bardak un
1 bardak tuz
3/4-1 bardak ılık su (suyun miktarını hamurun sertliğine göre ayarlayın.)

Yapılışı:
Tüm malzemeleri bir kapta yoğurun. Poğaça hamurundan daha sert bir hamur elde etmeniz gerekiyor. Bunun için suyu ona göre ayarlayın. Sonra merdane ile açın. Çocuğunuzun elinin şeklini, kurabiye kalıplarındaki yılbaşı temasına uyacak kalıpları, kendi el becerinizi vb. kullanarak hamura şekiller verin. Bunu yaparken yılbaşı süsünüzü asmak için yer de hazırlamayı unutmayın. Bunun için bir pipeti kullanabilirsiniz. Pipetle yuvarlak bir delik açın.

Fırınınızı 200 dereceye ısıtın. Hazırladığınız süsleri üzeri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizin ve sertleşene kadar pişirin. Soğumaya bırakın. Renkli renkli boyayın. Evinizi dekore etmekte kullanabilirsiniz.

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Advertisement

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Hamurdan Yılbaşı Süsü Yapımı

Not: sihirliyemektarifleri.com sitemizi nkfu.com içerisine aktardığımızdan dolayı resim üzerlerinde sihirliyemektarifleri yazmaktadır. Resimdeki el ise kızımızın 4 yaşındaki haline aittir… (28 Aralık 2012)


Leave A Reply