Korona Karantinasında Evde Oynayacağınız Oyunlar ve Etkinlikler

0
Advertisement

Korona karantinasında evde zaman geçirmek zorlaştı. Evde zaman geçirmek için oynayabileceğini oyunların listesinin yer aldığı serinin ilk kısmı…

Korona Karantinasında Evde Oynayacağınız Oyunlar ve Etkinlikler

Ev hayatınızı güzelleştirmenin çok çeşitli yolu var. Bir bilseniz neler yapabilirsiniz. Bunlar arasında oyunlar, hobiler ve aktiviteler yer alıyor. 2020’nin en iyi oyunları, birbirinden ilginç hobi ve aktivitelerden oluşan bir rehber hazırladık size. Gelin hep birlikte ev hayatımızı güzelleştirmenin yollarına bir göz atalım.

Korona Karantinasında Evde Oynayacağınız Oyunlar ve Etkinlikler

Oyun oynamak kesinlikle rahatlamak ve arkadaşlarınızla eğlenmek için harika bir yoldur. Hatta online oyunlar sayesinde dünyanın her yerinden arkadaş da edinebilirsiniz. Peki, siz de 2020’nin en iyi oyunlarını merak ediyor musunuz?

İşte size en sevilen ve en çok oynanan oyunların sıralı tam listesi:

Advertisement

Minecraft, Fortnite, Grand Theft Auto V, Tom Clancy’s Rainbow Six Seige, Super Smash Bros: Ultimate, Red Dead Redemption II, Overwatch, Rocket League, Roblox, League of Legends, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Counter-Strike: Global Offensive, Call of Duty: Black Ops III, Super Mario Odyssey, The legend of Zelda: Breath Of The Wild, Spider-Man, Call of Duty: Black Ops II, The Elder Scrolls V: Skyrim, Super Smash Bros: For Wii U, Call of Duty: WII…

Minecraft

Minecraft

İlk olarak, şu anda en popüler video oyunu unvanını alan Minecraft ile başlayalım. Bu sandbox video oyunu Markus Persson tarafından oluşturuldu ve 2011 yılında Mojang tarafından halka sunuldu.

Oyunda, çeşitli 3D yapı taşları ile bir şeyler inşa edebilir ve keşfedebilir, kaynakları toplayabilir ve savaşa katılabilirsiniz. Minecraft, birden fazla platformda 176 milyondan fazla satarak tüm zamanların en çok satan ve en popüler video oyunu unvanını aldı.

Fortnite

Fortnite

Epic Games tarafından 2017 yılında piyasaya sürülen Fortnite, online bir avcı ve hayatta kalma oyunudur. Oynamak için seçebileceğiniz üç farklı mod vardır: Save the World, Battle Royale & Creative.

Advertisement

İlk iki oyun modu, Fortnite oyuncularının çoğunluğu için en popüler seçenek haline geldi. Battle Royale, bir yıldan az bir sürede 125 milyon oyuncuya çekilir. Fornite, 2019 Webby Ödülleri’nde “En İyi Çok Oyunculu / Rekabetçi Oyunu” ödülünü kazandı.

Grand Theft Auto V (Büyük Araba Hırsızlığı V)

Grand Theft Auto V (Büyük Araba Hırsızlığı V)

Üçüncü sırada, Rockstar Games tarafından 2013 yılında piyasaya sürülen bir aksiyon – macera video oyunu olan Grand Theft Auto V (Büyük Araba Hırsızlığı V) var. GTA oyunlarından herhangi biri için gerçekten bir tanımlamaya ihtiyaç duymamalı; çünkü eminiz ki çoğunuz şu ana kadar ne olduğunu biliyor.

Ama bilmeyenler için, GTA bir suçlu olarak oynamanıza, soygun yapmanıza ve hükümet ile polis yetkililerinden kaçmanıza izin veren bir aksiyon-macera video oyunudur. Üstelik birinci veya üçüncü şahıs bakış açısıyla yürüyerek ya da araç kullanarak soygun yapma seçenekleri var. Şu ana kadar saydığımız en popüler üç video oyunu arasındaki ortak nokta, tüm zamanların en hızlı satan oyunları olmalarıdır.

Birinci gününde yaklaşık 800 milyon dolar ve satışa çıktıktan sonraki üç gün içinde 1 milyar dolar kazandırdı. Bunu oynamaya başlarsanız, durmanız zor olacak! Çünkü acayip bağımlılık yapıyor. YouTube oyun kanallarından GTA 5 videolarını izleyebilirsiniz.

Tom Clancy’s Rainbow Six Seige

Tom Clancy’s Rainbow Six Seige

Tom Clancy’s Rainbow Six Seige şu anda dördüncü en popüler video oyunu. Bunun için iyi bir neden var, çünkü cehennem gibi süper zor ve bağımlılık yapan oyunlardan biri! Bu online taktik atış oyunu Ubisoft Montreal tarafından geliştirildi ve Ubisoft tarafından yayınlandı.

2015 yılında piyasaya sürüldü; Microsoft Windows, Playstation 4 ve Xbox One’da oynamak için kullanılabilir. Bir oyuncu olarak, bir saldırganın veya farklı oyun modlarında bir savunucunun kontrolünü ele geçirirsiniz, örneğin bir bombayı etkisiz hale getirmek veya bir rehineyi kurtarmak gibi. Kendi başınıza bazı görevleri yerine getirerek oynayabilirsiniz. 2018’te Rainbox Six Seige, Avustralya Oyunları Ödülleri’nde “yılın Esports unvanını” kazandı.

Super Smash Bros

Super Smash Bros

Sırada, Super Smash Bros var: Ultimate var. Nintendo oyunlarından bir dizi farklı karakter, aşama, müzik ve başlık içeren bir çapraz dövüş oyunudur. Nintendo, super Smash Bros: Ultimate, Nintendo Switch ve SSB serisi için en önceden düzenlenmiş oyundu.

Piyasada çıktıktan sadece dört ay sonra, Ultimate dünya çapında 13.1 milyondan fazla kopya sattı ve şu an Nintendo’nun tüm zamanların en hızlı satan oyunu unvanına sahip.

Advertisement

Red Dead Redemption II

Red Dead Redemption II

Red Dead Redemption II, Rockstar Games tarafından geliştirildi ve yayınlandı ve Ekim 2018’de piyasaya sürüldü. PlayStation 4 ve Xbox One’da oynayabileceğiniz batı tarzı bir aksiyon-macera oyunu. 2010 yılında Red Dead Redemption başarısını takiben Red Dead serisinin üçüncü oyunudur.

Oyunda, Van der Linde çetesinin bir üyesi olan Arthur Morgan olarak oynuyorsunuz. Rakip çete üyeleri ve hükümet yetkilileri tarafından öldürülmemeye çalışırken, Vahşi Batı’nın ölüm ortamı ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Bize sorarsanız oldukça bağımlılık yapan bir video oyunu ve şu anda neden en popüler video oyunlarından biri olduğunu anlamak çok kolay!

Overwatch

Overwatch

Şu anda yedinci en popüler oyun, takım tabanlı çok oyunculu: Overwatch. Şimdiye kadarki en iyi video oyunu geliştiricilerinden ve yayıncılarından biri tarafından geliştirildi: Blizzard Entertainment, Overwatch ilk iki yıl içinde 40 milyondan fazla kişi tarafından oynandı.

Bir oyuncu olarak, 30’dan fazla farklı karakterden oluşan bir kadrodan seçim yapabilirsiniz ve isterseniz altı kişilik takımlara ayrılabilirsiniz. Ekibinizde, farklı kontrol noktalarını savunmak ve sınırlı bir süre içinde harita üzerinde yükü taşımak için birlikte mücadele edebilirsiniz. Oyuncular ayrıca karakter derileri ve zafer pozları gibi şeyler olan “Kozmik ödüller” alabilir ve toplayabilir.

Rocket League

Rocket League

İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülen Rocket League, Pyonix tarafından geliştirilen ve yayınlanan futbol video oyunudur. Başlangıçta Microsoft Windows ve Playstation 4’te piyasaya sürüldü ve kısa bir süre sonra Xbox One, macOS, Linux ve Nintendo Switch için bağlantı platformları da serbest bırakıldı.

Oyunun genel olarak oldukça basittir, rakiplerinizi net ve topa vurarak puan almak için roket motorlu araba kullanın. Her takım 4 oyuncudan oluşur ve video oyunu hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak oynatılabilir. Rocket League, 2008 yılında Playstation 3’te piyasaya sürülen Süpersonik akrobatik roket destekli savaş arabalarının devamıdır.

Roblox

Roblox

Dokuzuncu sırada, listedeki tüm önceki oyun türlerinden biraz farklı bir şey var. Anlatalım… Roblox, kullanıcıların kendi oyunlarını oluşturmasına ve diğer kullanıcıların yaptığı oyunları oynamasına izin veren çevrimiçi çok oyunculu bir oyun oluşturma platform sistemidir. Giriş yaptıktan sonra, farklı türlerde çeşitli kullanıcı tarafından oluşturulan oyunları ve sanal dünyaları, bir bütün olarak görebilirsiniz.

Advertisement

Yarış oyunları, RPG’LER, simülasyonlar veya engel kursu tipi oyunları seviyorsanız, Roblox arkanıza yaslanacak, oyun oynamanın keyfine varacaksınız. Biraz farklı bir şey arıyorsanız ve şu anda en popüler video oyunlarından birini denemek istiyorsanız, Ağustos 2019 itibariyle 100 milyondan fazla aktif aylık kullanıcıya sahip olan Roblox’a bir şans verin.

League of Legends

League of Legends

İnsanların ” LOL” hakkında konuştuğunu duymuşsunuzdur ve hatta kendi kendinize düşünmüş olabilirsiniz, bu nedir diye? LOL yani league of Legends, gezegendeki en epik oyunlarından biri anlamına gelir. LOL, World Of Warcraft III: the Frozen Throne’dan esinlenen çok oyunculu bir çevrimiçi savaş arenası video oyunudur.

Bir oyuncu olarak, bireysel yeteneklere sahip bir “şampiyonu” kontrol edersiniz. Daha sonra diğer oyunculara veya takımlara karşı savaşırsınız; rakip takımları ve sistemde bulunan Nexus’ları yok etmeye çalışırsınız. League of Legends oynamadıysanız veya denemek için şu an tam zamanı. Asla vazgeçemeyeceğinizi garanti ederiz!

İkinci Kısma Geçmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz!


Leave A Reply