Kral İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Kral ile ilgili cümleler. Kral kelimesi içeren “Kral” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

 1. *** Krallık rejimi altında yaşamak utanç verici sonuçta beni kimin yöneteceğini ben seçemiyorum bir ailenin üyeleri hepimizi yönetiyorlar.
 2. *** Kral gibi yaşam dedikleri bu olsa gerek.
 3. *** Kardeşleri II. François, IX. Charles ve III. Henri’nin kral olmalarına karşın, kendisi genç yaşta öldüğünden tahta çıkamamıştır.
 4. *** Hugues Capet’nin Fransa tahtını ele geçirmesine yardımcı oldu, ama yeni kralın tahta geçişinden (987) birkaç ay sonra öldü.
 5. *** Oğlu Geoffroi Plantagenet’yi, İngiltere kralı I. Henry’nin kızı ve İmparator V. Heinrich’in dul karısı Matilda ile evlendirdi.
 6. *** Oğluma krallara yakışır bir sünnet düğünü yapmak için elimde ne var ne yok harcadım.
 7. *** Fransa kralı II. Philippe 13. yüzyıl başında Anjou’yu İngiltere kralı John’un elinden aldı.
 8. *** İkinci hanedan. Fransa kralı IX. Louis 1246’da Anjou’yu, daha sonra Napoli ve Sicilya kralı olan kardeşi Charles’a verdi.
 9. *** Muhittin kendini bu okulun kralı zannediyor ama ben ona yanıldığını anladığı dilden anlatacağım.
 10. *** Böylece Berlin bir kez daha krallığa bağlandı ve 1351’e değin süren bu dönemde, krallığın önemli bölgelerinden biri oldu.
 11. *** Onun 1480’deki ölümü üzerine New York kesin olarak Fransız krallığına katıldı ve kaderi krallığın kaderiyle bağlandı.
 12. *** Kimmerlerin saldırışına da uğrayan yöre M.Ö. 546’da Perslerin, İÖ 3. yüzyılda da Pontus Krallığı’nın yönetimine girdi.
 13. *** Kazım abi kral gibi adamdır asla bizleri yarı yolda bırakmaz.


Leave A Reply