Prison Break 2. Sezon Bölüm Özetleri (1 ile 8 Bölüm Arası Özetleri)

0
Advertisement

Efsane dizi Prison Break’in 2. Sezonun bölümlerinin özetlerini oku. Prison Break 2. Sezon 1 ile 8. bölümlere kadar olan bölümlerin özetleri.

2. Sezon 1. Bölüm: Manhunt

Kaçışlarının üzerinden sekiz saat geçen Michael, Lincoln, Sucre, C-Note ve Abruzzi peşlerindeki görevlileri atlatmaya çalışmaktadır. Bellick araştırma ekibinin kumandasını FBI ajanı Alexander Mahone’ye bırakmak zorunda kalmıştır. Michael’ın kaçış planlarının şifresini kırmayı başaran Mahone’nin dahice yöntemleri Michael’ın hayatını bir kaçak olarak daha da zorlaştıracaktır. Mahone basın toplantısı düzenleyerek kaçakları “Amerika’nın en çok aranılan sekiz suçlusu” ilan eder. Bu arada kaçaklarımız da kendilerini kurtarmakla meşgul olacaklarına o ana kadar ters giden şeyleri tartışmaya başlar. Eğer bir kısmı yakalanırsa diğerlerinin yerini söyleme ihtimalleri çok yüksek olduğu için Michael grubu bölme riskini göze alamaz. Öte yandan yüksek dozda ilaç alan Dr. Tancredi’nin durumu kritiktir

2. Sezon 2. Bölüm: Otis

Ajan Mahone halen hapiste olan L. J.’i hedef almıştır. Mahone onu yem olarak kullanıp kaçakları tuzağa düşürmeyi ummaktadır. Lincoln’un ise L.J.’i hapisten kurtarmak için bir planı vardır, Michael’la beraber L.J.’in avukatı kılığına girecektir. Sucre, Abruzzi ve C-Note’un ise kendi planları vardır, ancak amaçları kendilerini peşlerindekilerden kurtarmaktır. Bu arada T-Bag’in kesik olan eli bir veteriner tarafından nihayet yerine dikilir. Öte yandan Bellick ve Gardiyan Pope kaçakları yakalamaktaki başarısızlıklarının gerginliği artırdığının farkındadır. Soruşturma Komisyonu onları sorguya almıştır. Otobüs bileti almaya çalışırken tanınan Tweener ise kaçarak bahar tatiline çıkan bir grup üniversite öğrencisinin arasına karışır.

2. Sezon 3. Bölüm: Scan

Michael ve yaralı haldeki Lincoln’ın izini süren Ajan Mahone onlara çok yaklaşmıştır ve kaçaklarımız Mahone’yi şaşırtarak kurtulmaya çalışacaktır. Mahone’nin ekibi bir çukurun içinde yanmış bir araba bulur ve bir anda on iki saat öncesine gidilerek yaşananlar gözler önüne serilir. Hastanede yatan Sara’yı ise sürpriz bir ziyaretçi beklemektedir; polisler hastaneden taburcu edilen Sara’yı tutuklamak üzere görevlendirilmişitr. Görevden uzaklaştırılan Bellick, kaçakları demir parmaklıklar arkasına tıkmak için yardım almaya karar verir. Öte yandan Sucre ve C-Note ise yetkililer tarafından gözetleniyor olmalarına rağmen aileleriyle buluşmak için sabırsızlanmaktadır. Mahone evleri dinleterek nihayet istediği bilgilere ulaşır.

2. Sezon 4. Bölüm: First Down

Bellick uzun uğraşlar sonucu Michael ve ekibini yakalamayı başarır, ancak peşinde olduğu şey polisin koyduğu ödül değildir. Michael, Lincoln ve Nika ile işbirliği yaparak 1971 yılındaki uçak kaçırma olayında Westmoreland tarafından çalınan paranın izini bulmak istemektedir. Kellerman’ın yeni hedefi ise uzun zamandır telefon bekleyen Sara’dır. Beraber katıldıkları İsimsiz Alkolikler toplantısında Kellerman kendisini Lance olarak tanıtır ve ona kur yapmaya başlar, ancak Sara toplantı esnasında kendisini tanıtırken Kellerman’ın söylediği tıbbi yalanı hemen fark edecektir. T-Bag ise kendisinden hiçbir şekilde şüphelenmeyen bir aileden yardım almıştır. İntikamını almaya kararlı olan Abruzzi ise Fibonacci’yi bulmak için aramalara tekrar başlar.

2. Sezon 5. Bölüm: Map 1213

Michael ve Lincoln Utah yolunda Abruzzi ile ilgili haberleri alır. Bu arada iki kardeş para konusunda anlaşmazlığa düşer, çünkü Lincoln parayı bir kenara bırakarak L.J.’yi kurtarmaları gerektiğini düşünmektedir. Zaten paranın saklı olduğu Double K. Çiftliği de artık yerinde değildir. Öte yandan Tweener, Debra Jean’i de alarak Hawaii’ye gitmek istemektedir. Ancak bu hayal neredeyse imkânsızdır, çünkü Debra’nın kapısı Tweener’ı arayan polisler tarafından çalınır. Bu arada Kellerman, Ajan Kim’e Sara’nın Scofield’le bağlantıya geçtiğini bildirir. Sara da babasına Lincoln’ın aslında suçsuz olduğunu ve ona yardım etmek isteyen herkesin birer birer öldürüldüğünü söyler. Sucre ise Maricruz’un, kuzeni Hector’la evlenmesini engellemek için Las Vegas’a gider. C-Note yola trenle devam etmeye karar verir. Ajan Mahone ise oldukça önemli bir paket alacaktır.

Advertisement

2. Sezon 6. Bölüm: Subdivision

D.B. Cooper’ın hikâyesi Mahone’un ilgisini çeker. Bu arada Westmoreland’in servetini bulmak için aramalara devam eden Michael, Lincoln ve T-Bag Utah’ta çiftliğin olması gereken yere varmıştır, ancak görünürde hiçbir şey yoktur. Michael, T-Bag’e yuttuğu haritayı hatırlaması gerektiğini yoksa kendileriyle gelmesinin hiçbir faydası olmadığını söyler. Michael sonunda paranın gömülü olduğunu düşündüğü evi işaret eder. Bu arada parayı bulur bulmaz kasabayı terk etmeleri gerektiği için Tweener’a arabaya benzin almasını emreder. Haywire’ın hapishane duvarları dışındaki yolculuğu da devam etmektedir.

2. Sezon 7. Bölüm: Buried

Kaçakların aramaları boşa çıkmaz ve nihayet gömülü servet günışığına çıkar. Ancak Michael, Sucre, T-Bag ve C-Note’un parayı paylaşma süreci sorunlu geçecektir. Sucre’ın ise kendi gizli bazı planları vardır. Bu arada son derece endişeli olan Lincoln, L.J’e ulaşmak için her riski göze almıştır. Sara şirketin listesine girince Kellerman da sadakatinin sınırlarını tekrar gözden geçirir. Öte yandan Mahone, Tweener’ı denemek üzere onu teste tabi tutar.

2. Sezon 8. Bölüm: Dead Fall

Sucre elindeki silahla diğerlerini tehdit ederek 5 milyon doların hepsini de alır ve kaçarak kayıplara karışır, ancak hiçbir şey umduğu gibi yolunda gitmeyecektir. Sonradan Michael’la yolları tekrar kesişen Sucre’ın tek kaçış yolu nehri geçerek olacaktır. Ancak onu ölümcül bir tuzak beklemektedir. Bu arada Lincoln nihayet L.J.’e ulaşır. Sara ve Kellerman da Michael’ın geride bıraktığı ipuçlarını anlamlandırmaya çalışmaktadır. Öte yandan Kaptan Bellick ve ortağı eski tutsakları bulmaktan vazgeçmemiştir


Leave A Reply