Rüyada Kertenkele Görmek Ne Anlama Gelir? Öldürmek, Isırması Nedir?

0

Rüyada kertenkele görmek ne demektir? Rüyada kertenkele yakalamak, yemek, öldürmek, kertenkelenin ısırması, renk değiştirmesi nedir, yorumları.

Rüyada Kertenkele Görmek

Kaynak: pixabay.com

Rüyada kertenkele görmek

Kertenkeleler rüyalarda nadir görülen bir olaydır. İstatistiksel olarak on bin rüyada bir görülürler. 16 yaşından küçükler ve gerçek hayatta kertenkelelerle karşılaşanlar daha sık kertenkeleleri rüyalarında görürler çünkü kertenkeleler onlar üzerinde bir etki bırakır. Her iki durumda da bu rüyaları yorumlamıyoruz. Kertenkelelerle ilgili rüyalar yerlerle, insanlarla, ilişkilerle ve hatta bazen finansal durumlarla bağlantılıdır.

Rüyanızda bir kertenkele görmeniz taşınacağınıza işaret eder. Muhtemelen daha iyi yaşam koşulları aramak için sık sık taşınmaya alışkınsınızdır, bu da diğer kültürleri tanımanızı ve her birinden yararlı bulduğunuz şeyleri almanızı sağlar. Ancak, gerçek dostlar olarak gördüğünüz insanlardan ayrılmak her seferinde daha zor geliyor, bu nedenle yerleşme dürtüsü hissedecek ve sonunda umutsuzca ihtiyaç duyduğunuz huzurla çevrili bir aileye sahip olmayı düşünebileceksiniz. Çevrenizdeki bir değişiklik, rüyanızdaki kertenkelenin rengine bağlı olarak daha iyi ya da daha kötü olabilir.

Rüyada renk değiştiren bir kertenkele görmek

Rüyada renk değiştiren bir kertenkele görmek, gizli düşmanlarınızın size bir tuzak hazırladığı konusunda sizi uyarır. Bu özellikle bir şirkette üst pozisyonda olan kişiler için geçerlidir. Kriterleriniz yüksektir ve düzen, disiplin ve sıkı çalışma talep edersiniz, bu da sizi diğer değerlere inanan insanlar arasında nefret edilen bir kişi haline getirecektir. Geçmişte dikkatsizce imzaladığınız belgelere dikkat etmeniz gerekecek, çünkü siz sorumlu olmadığınız halde birileri hataların ve borçların suçunu size atmak isteyebilir.

Siyah kertenkele

Daha önce yapılan bir hareket hayatınıza kötü şeyler getirecek ve olumsuz olacaktır.

Kırmızı kertenkele

Daha önce yapılan bir hamle yeni bir aşk getirebilir ve eski aşkınızın çöküşüne neden olabilir.

Yeşil kertenkele

Daha önce yapılan bir hamle size daha yüksek kazanç, daha iyi finansal durum ve genel olarak daha iyi bir değişim getirecek.

Sarı kertenkele

Daha önce yapılan bir hareket ilişkinize kavga ve kıskançlık getirecektir. Eğer bekarsanız, bu rüya başarısız bir aşk ilişkisi başlatma girişimine işaret eder.

kertenkele

Kaynak: pixabay.com

Beyaz kertenkele

Atmanız gereken bir adım, bir hamle var demektir ancak bu hamlenin sonucu belli değil. Durumun gelişimini sizin davranışlarınız belirleyecektir.

Mavi kertenkele

Eğer taşınırsanız, aileniz veya yakın arkadaşlarınızla aranızdaki ilişki bozulacak anlamı taşır. Aranızdaki karşılaşma sayısı azalacaktır.

Rengi ne olursa olsun rüyada ölü bir kertenkele görmek

Bu rüya, sorunlarınızın çözümünü sembolize eder. Daha iyiye doğru değişimler. Olumlu olaylar. Yorum, rüyanın diğer unsurlarına da bağlıdır.

Rengi ne olursa olsun bir kertenkele öldürmek

Bu rüya da olumludur. Uzun zamandır size işkence eden ve sürekli ertelediğiniz bazı sorunları çabanız ve doğrudan uğraşınız sayesinde çözeceksiniz. Nadiren bu rüya zina, ayrılık ve kıskançlığa işaret eden olumsuz bir anlam taşıyabilir.

Kertenkelenin kuyruğunu kesmek veya kuyruksuz bir kertenkele görmek

Kuyruksuz bir kertenkele gördüyseniz, rüya zina, ayrılıklar, kıskançlık, evlilik kavgaları ve eşinizle kavgaları sembolize eder. Bu rüya, kertenkeleler hakkında olumsuz bir anlamı olan birkaç rüyadan biridir.

Bir kertenkeleyi kovalamak ama yakalayamamak

Aşırı çabalarınız yüzünden aşk ulaşamayacağınız bir yerde. Yorucu olmaya başlıyorsunuz. İlişkisi olan kişiler için bu rüya partnerinize gereksiz sorunlar yüklediğinizi gösterir.

Bir kertenkele yakalamak

Aranan aşkı yakalamak için daha çok çabalamanız ve bunu açıkça göstermeniz gerekir. İlişkisi olan kişiler için bu rüya mutluluk, refah ve aşkta uyumu simgeler.

Bir evde kertenkele görmek

Birçok kişi bu rüyanın anlamını olumsuz olarak yorumlar, ancak anlam kertenkelenin rengine ve onu kovalayıp yakalamayı başarıp başaramadığınıza bağlıdır. Yukarıda belirtilen yorumlardan bazıları geçerlidir.

Bir kertenkele tarafından ısırılmak

Size yakın olan insanlar size ihanet edecektir. Bu kişiler ebeveynleriniz, eşiniz veya yakın olduğunuz ve koşulsuz güvendiğiniz biri bile olabilir. Acı veren bir ısırık, ihanetin ciddi olacağını ve o kişiden ayrılmanıza neden olabileceğini gösterir. Acısız bir ısırık ise o kişinin size bilerek ihanet etmediğini, dolayısıyla onu suçlayamayacağınızı gösterir.

kertenkele

Kaynak: pixabay.com

Yeşil bir kertenkele tarafından ısırıldığını görmek

Hastalık, endişe, maddi kayıp, bir kavga nedeniyle bir arkadaşınızı veya size yakın birini kaybetmek. Sağlığınıza dikkat etmediğiniz, kumar oynadığınız ya da sevdiğiniz birine yalan söylediğiniz ve bunu öğrenecekleri için yukarıdakilerin hepsinden sorumlu olmanız mümkündür.

Bir kertenkeleden kaçmak

Kolayca çözülebilecek ama sadece büyük ve başa çıkması zor görünen bazı sorunlardan kaçıyorsunuz. Mücadele etmeniz gerekiyor. Bu rüyanın alternatif bir anlamı da gereksiz yere yükümlülüklerden ve bağlılıklardan kaçıyor olmanızdır.

Kertenkele yemek veya pişirmek

Ne olursa olsun kendinizin ve diğer insanların sorunlarını çözüyorsunuz. Etrafınızdaki insanlar bunu görüyor ve bunun için size hayranlık duyuyorlar. Arkanızdan sizi övüyorlar.

Büyük kertenkele

Büyük endişeler ama aşk ve mali konularda da büyük fırsatlar anlamına gelir.

Küçük kertenkele

Küçük endişeler ama aşk ve mali konularda küçük fırsatlar anlamına gelir.

Bir kertenkeleyi esaret altında tutmak

Tüm ilişkilerinizde baskınsınız çünkü partnerleriniz sizin yanınızda kendilerini ifade edemiyor. Gevşemeniz ve çevrenizdeki insanlara daha fazla yükümlülük vermeniz gerekiyor.

Rüyada kertenkele beslemek

Olumlu bir rüyadır. Etrafınızdaki insanlar sizin pozitif enerjinizle besleniyor. Sizi seviyorlar ve bir ortak ve arkadaş olarak sizi takdir ediyorlar. Bu rüya son derece nadirdir. Bir milyon kişiden sadece biri bunu rüyasında görür.


Leave A Reply