Sınır İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Sınır ile ilgili cümleler. Sınır kelimesi içeren “Sınır” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

 1. *** Sınırları boyunca iyice tahkim edilmiş ve ahşap yerine taştan yapılmış kaleler inşa ettirdi.
 2. *** Amerika – Meksika sınırında yaşanan göçmen dramı için uluslararası kamuoyundan bir ses çıkmıyor.
 3. *** Tarımsal üretimi artırma çabalarında sınırlı bir başarı elde edilmiştir.
 4. *** Bu sınırlamalar yüzünden, siklotronlarda elde edilebilen enerji düzeyleri 10-50 MeV değerini aşamaz.
 5. *** Senkrosiklotronlarda elde edilebilen enerji düzeyinin üst sınırını, kullanılması gereken mıknatısların büyüklüğü, dolayısıyla maliyeti belirler.
 6. *** Bu sınır 1 GeV dolayındadır.
 7. *** Dava, 1956’da, Western Electric’i sistem içinde tutan, ama tekelci uygulamaları sınırlandıran bir kararın oy birliğiyle alınmasıyla sonuçlandı.
 8. *** Sonunda varılan anlaşma ise, AT & T’nin Bell adını kullanmasını büyük ölçüde sınırlandırarak, bu adı AT & T’den ayrılan yerel şirketlerin kullanımına sunuyordu.
 9. *** Göçmenler, böylesine geniş ve boş bir kıtada kaynakların sınırsız olduğu ve tüketilmek için “Beyaz adam”ı beklediği görüşündeydiler.
 10. *** Angus, İskoçya ile İngiltere arasında kalan bölgenin yöneticiliğine ve sınır komutanlığına getirildi.
 11. *** Maranhâo ve Piau eyaletleri arasındaki sınırı oluşturur.
 12. *** Kıyı şeridi, Somme iliyle sınırını oluşturan Authie Irmağından başlar ve kuzeyde Nord iliyle sınırını oluşturan Aa Irmağının halicinde son bulur.
 13. *** Her bireyin bir asabiyet sahibi oluşu ve bunun sınırlarının kişiden kişiye fark etmesi yaradılışın kaynağındandır.
 14. *** Bununla birlikte corner mağazalar da sınırlı sayıda ayakkabı getirerek bilhassa farklı tasarımlara her zaman yer veremezler.


Leave A Reply