Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0
Advertisement

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği taban puanları. 2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Tarım Ticareti ve İşletmeciliği olan üniversitelerdeki yerleşim durumuna göre taban puanları ve kontenjanları

2021 Tarım Ticareti ve İşletmeciliğiTaban Puanları ve Kontenjan Bilgileri

Aşağıda yer alan tabloda Tarım Ticareti ve İşletmeciliği bölümüne ait olan taban puanları büyükten küçüğe doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Tarım Ticareti ve İşletmeciliği okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Bölümü

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Tarım Ticareti ve İşletmeciliği taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Tarım Ticareti ve İşletmeciliği hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı – Bölüm – Puan Türü – Kont. – Taban Puan – Başarı Sıralaması

  • Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) – Tarım Ticareti ve İşletmeciliği (Burslu İng.) – EA – 2 – 365,58073 – 97.111
  • Yeditepe Üniversitesi (İstanbul) (Vakıf) – Tarım Ticareti ve İşletmeciliği (%50 İnd. İng.) – EA – 10 – Dolmadı

Advertisement

Tarım Ticareti ve İşletmeciliği Bölümü

70%
70%
Awesome

Sürdürülebilir tarım, gıda ve ekonomi için gerekli bilgilerle donatılmış bir müfredata sahip olan bölümün amacı, ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik olarak temel tarım ve toprak bilgisini, ekonomi ve ticaret bilgisiyle birleştirebilen; böylelikle ülkemizdeki tarım ticaretini ve işletmeciliğini gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarabilen bireyler yetiştirmektir.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply