61 Yaşındaki Kadın Doğurduğu Çocuğu Oğluna Verdi ve Şok Edici…

0
Advertisement

61 yaşındaki Cecile Eledge hamile olduğunu öğrendiğinde bunun mucizevi bir olay olduğunun farkındaydı.

Bu bebeği taşıyabilecek güç, dayanıklılık ve enerjiye onun yaşındaki çok az kadın sahip olmalıydı. Ama Cecile farklıydı. Hayatının tamamında bilinçli ve sağlıklı beslenmeye odaklanmıştı. Hamileliği herhangi bir komplikasyona sebep olmayacaktı.

Ancak neredeyse hiç kimse doğumu sırasında olacakları tahmin edememişti.

61 Yaşındaki Kadın Doğurduğu Çocuğu Oğluna Verdi ve Şok Edici...

Cecile, ABD’nin orta batısında yer alan Nebraska eyaletindendi. 61 yaşındaki kadın ilk kez anne olmayacaktı.  Matthew Eledge isminde her şeyden çok sevdiği bir oğlu vardı.  Her anne gibi o da oğlunun mutlu olmasını istiyordu. Oğlu Matthew annesinin istediği gibi son derece mutluydu, Elliot Dougherty isminde harika bir kocası vardı ve Cecile bu çiftle gurur duyuyordu.

Ama hiçbirşey göründüğü gibi değildi.

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarına  rağmen, Cecile hamile kalmadan önce pek çok testten geçirildi. Doğacak olan çocuğun sağlığını görmek açısından her anne adayının bu gibi testlerden geçirilmesi elbette çok doğal.

Advertisement
Ancak Cecile’nin durumu çok özeldi.

61 Yaşındaki Kadın Doğurduğu Çocuğu Oğluna Verdi ve Şok Edici...

Elbette  bir kadının 61 yaşında hamile kalmış olması ve bu nedenle özel gözetim altında olması garip değil; çünkü vücudu genç bir kadınınkinden daha farklı ve maalesef komplikasyonlara bir derece daha açık.  Ancak Cecile, her şeyin yolunda gideceğinden emindi. Oğlu ve kocası da bebeğin gelişini sabırsızlıkla bekliyorlardı.

Ve bunun çok özel bir sebebi vardı. Artık nihayet doğum vakti gelmişti. Bebek doğum için hazırdı. Cecile aylardır kendisinin ve bebeğin sağlığına çok dikkat ediyordu. Dahası buna ilave olarak pek çok erken test yapılmış ve hepsi  de problemsiz geçmişti. Doğum herhangi bir komplikasyon yaşanmadan gerçekleşti. Cecile nazikçe yeni doğmuş bebeğini kucağına aldı.

Sonra bebeği oğluna, Matthew’a verdi ve ona dönüp “Artık bir kızınız var!” dedi. Kafanız karışmasın, durumun çok basit bir açıklaması var. Cecile aile kurmak isteyen oğlu ve kocası için taşıyıcı anne olmuştu. Böylece 61 yaşındaki kadın kendi torununu doğurmuş oldu.

Cecile’in eşi , “Bu eşimi çok mutlu etti, gerçekten kendinden her durumda vazgeçebilen bir kadın o,” diyor.

61 Yaşındaki Kadın Doğurduğu Çocuğu Oğluna Verdi ve Şok Edici...

Advertisement

Aslında başlangıçta kimse büyükanne Cecile’i ciddiye almamış. Bu iki genç adam,  taşıyıcı  anne bulmak için pek çok adayı incelerken, Matthew’un annesi Cecile, oğlunun ve kocasının çocuğunu taşımayı önermişti.

“Elbette herkes gülümsüyordu,” dedi Bayan Eledge BBC’ye. Uzun bir süre, o zamanlar 59 yaşındaki çocuğun önerisi ciddiye alınmadı.

Bayan Eledge BBC’ye “Tabii herkes o sırada bu öneriye güldü geçti,” diye anlatıyor. O sıralarda 59 yaşında olan kadını kimse ciddiye almamış.

Ancak doktorun cevabı fikirlerinin değişmesine sebep olmuş. Doktor, Matthew ile kocası Elliot’un çocuğunu Cecile’in taşıyabilme ihtimalini kabul edince mutlu çift için artık önlerinde hiç bir engel kalmamıştı: Cecile onların bebeğini doğuracaktı.

“Her zaman farklı olmamız ve sıra dışı fikirlerle hareket etmemiz gerektiğini biliyorduk,”  diye anlatıyor bu durumu Matthew.

Yine de Cecile’in hamile kalma süreci zorlu geçmiş.

Bu arada not etmekte fayda var. Matthew, Cecile’nin tek çocuğu değil. Cecile, daha önce üç kez doğum yapmış ve bu nedenle hamilelik sırasında nelerin gerekli olduğunu bilecek  deneyime sahipmiş  böylece her şeyin sorunsuz geçebilmesi ve bebeğin sağlıkla dünyaya gelmesine olanak verecek püf noktalarından haberdarmış.  Tabii  Cecile 60 yaşın üzerinde olduğundan, embriyonun transferi ilk seferinde hemen başarılı olmamış ve  çift uzun süre sabırsızlıkla sonuç almayı beklemiş.

Fakat sonra gel git bitmiş ve başarılı olunmuş.

61 Yaşındaki Kadın Doğurduğu Çocuğu Oğluna Verdi ve Şok Edici...

Nihayet mutlu haber alınmış ve büyükanne Cecile, torunu Uma’ya hayat verebileceği haberini almış. Hamilelik testinin pozitif çıkması herkesi çok mutlu etmiş.

Cecile, artık büyükanne olarak durumu değerlendirirken haberi aldığı anda ne kadar mutlu olduğunu anlatıyor.  Kısa süre sonra Matthew’un diğer iki kardeşine de annelerinin torununa hayat vereceği haberini vermişler. Gerçi diğer kardeşlerin mesajı okuyup anlamaları için bir süre geçmesi gerekmiş.  Ama sonunda kararı tamamen desteklemişler.   Hatta Elliot’un kız kardeşi döllenme işlemlerinde annesine yakından yardımcı olmuş. Ayrıca, bu cesur karar LGBTQ + topluluğuna, ayrımcılıkla mücadelelerinde büyük bir ilham olmuş.

Bugün, Matthew ve Elliot kızları Uma’nın mutlu babaları.

Advertisement


Leave A Reply