Anneler Günü İçin El Yapımı Hem Ucuz Hem de Duygusal Hediye Fikri

0
Advertisement

Anneler gününde annenize hediyesini kendi ellerinizle hazırlamak böylelikle hediyenin daha da anlamlı olmasını sağlamak istiyorsanız bu fikri çok seveceksiniz.

Mayıs ayının ilk Pazar günü yaklaşıyor ve her yıl olduğu gibi, farklı markaların bize sunduğu yüzlerce deneyim ve hediyelik eşya arasından en iyi seçeneği seçmeye çalışıyoruz. Annemize verebileceğimiz en güzel hediyenin ne olduğu ve hepsinden önemlisi, böyle özel bir günde onu daha çok neyin heyecanlandırabileceği konusunda her zaman şüphelerimiz var. Moda ürünleri ve aksesuarlar genellikle bu gün anneleri şaşırtmak için en çok kullanılan seçenekler olurken ayrıca dekorasyon ile teknolojik ve elektronik ürünler de bu tarihlerde en çok satın alınan ürünler arasında yer almaktadır.

Ancak küçük yaşlardaki çocukların çok daha özel bir hediye vermeleri daha mantıklı gözüküyor. Bunun için annelerini duygulandırabileceğine %100 emin olduğumuz aşağıdaki el yapımı hediye yer alıyor. Bir göz atın isterseniz pişman olmazsınız.

Anneler Günü İçin El Yapımı Hem Ucuz Hem de Duygusal Hediye Fikri

Anneler Günü İçin El Yapımı Hem Ucuz Hem de Duygusal Hediye Fikri
Anneniz için hazırlayacağınız bu çiçek, sizin vücudunuzun parçalarından oluşuyor. Elleriniz ve ayaklarınız çiçeğin parçalarını oluştururken çiçeğin tam ortasında ise resminiz var. Bu hediye anneniz için hem çok güzel bir anı olacak hem de gelecekte ne kadar küçük el ve ayaklarınız olduğunu görerek hayret edeceksiniz.

İhtiyacınız olan malzemeler pembe, mor, yeşil ve sarı olmak üzere 4 renk karton kağıt, yapıştırıcı, makas, bir adet vesikalık fotoğrafınız ve annenizi ne kadar çok sevdiğinizi yazarak tarih atmak için bir adet kalem

Advertisement

Anneler Günü İçin El Yapımı Hem Ucuz Hem de Duygusal Hediye Fikri
Sağ elinizin şeklini pembe renkli kartona çıkarın. En az üç adet olsun ve etrafından dikkatlice kesin. Sol elinizin şeklini ise (3 adet) mor renkli kartona çizin ve kesin. Çiçeğin diğer yaprakları için bir sol bir de sağ ayak şeklini yeşil kartona çizerek kesin. Bunlar çiçeğin yeşil yaprakları olacak. Fotoğrafınızı çiçeğin ortasına yapıştırmak için sarı kartondan yuvarlak kesin. Bu yuvarlağın fotoğrafınızdan biraz daha büyük olmasına dikkat edin. Çiçeğin sapı için ise yeşil kartondan sap kesin. Yeşil sapın üzerine pembe ve mor el şekillerini yerleştirip yapıştırın. Alt kısmına ise yeşil ayak şekillerini yerleştirip yapıştırın. Pembe mor yaprakların birleşme yerlerine sarı daire şeklindeki kartonu yerleştirip yapıştırın. Üstüne de resmini yapıştırın. Yeşil yapraklara ise anneler günü notunuzu ve tarihi atın.


Leave A Reply