Banka İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Banka ile ilgili cümleler. Banka kelimesi içeren “Banka” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Banka İle İlgili Cümleler

 1. *** Bankaların uygulamış olduğu yüksek faizler sebebi ile bir çok esnaf batma noktasına geldi.
 2. *** Bankaların kredi kartı satışı için yaptığı yüzsüzlüklere sadece yuh diyorum.
 3. *** Namuslu bir işte çalışacağıma babama söz verdiğim için bankalarda çalışmama kararım var.
 4. *** 1827-34 arasında şirketin mali işlerini yürüten ve Ross Winans’a ilk gerçek demiryolu vagonunu yaptırtan Baltimore’lu bankacı George Brown’un çabaları, ilk yıllarda girişimin itici gücü oldu.
 5. *** Bulgaristan, Arnavutluk, Romanya ve Yugoslavya’da bankacılık sistemi devlet yönetimindedir.
 6. *** Papalığı destekleyen Guelfo yandaşlarının önderliğini üstlenen aile, Fransa, İngiltere ve İtalya’da şubeleri bulunan bir bankacılık şirketinin de sahibiydi.
 7. *** Öyle ki;  banka, AVM, iş merkezi gibi yerlere girdiğinizde kötü bir koku ile karşılaştığınızda ilk yapmak isteyeceğiniz şey oradan uzaklaşmak olacaktır.
 8. *** Bank of Boston Corporation, ABD’de bankacılık holdingi.
 9. *** Bank of Boston Corporation, yurt içi ve yurt dışındaki şirketleri aracılığıyla finansman ve bankacılık hizmetleri sunar, yönetir.
 10. *** ABD’nin en eski bankalarından biri olan Bank of Boston Corporation, ilk kez Massachusetts Bank adıyla tescil edildi.
 11. *** Bankaya bağlı kuruluşların verdiği hizmetler arasında, kredi sağlama, nakit yönetimi, bilgi işlem hizmetleri ve ekipman kiralama da yer alır.
 12. *** Kuruluşlar, ayrıca para piyasası işlemlerini yönetir, tröst ve temsilcilik işlemlerini yerine getirir; komisyonculuk, ipotek bankacılığı, yatırım sermayesi finansmanı ve ticari finansmanda etkinlik alanlan arasındadır.
 13. *** Aktifleri bakımından dünyanın en büyük bankalarından biridir.
 14. *** Bank of America NT & SA, ikisi de Amadeo Peter Giannini tarafından kurulan iki bankacılık ağının birleştirilmesi sonucunda doğdu.
 15. *** Giannini’nin 17 Ekim 1904’te San Francisco’da küçük bir semt bankası olarak kurduğu Bank of Italy 1906’daki
  büyük depremi izleyen yeniden imar döneminde zenginleşti, ilk şubesini de 1907’de açtı.
 16. *** Bank of Italy daha çok mevcut bankaları satın alarak, 1918’in sonunda California’nın 18 kentinde 24 şubeye, 1929’un sonunda da 292 şubeye sahip olmuştu.
 17. *** Giannini, yeni sınırlamalar getiren bankacılık yasaları karşısında bir çıkış yolu bulabilmek için 1927’de bir başka şube sistemi geliştirmeye koyuldu; böylece, geçirdiği kimi değişikliklerden sonra Bank of America of California doğmuş oldu, 1930 yazında bankanın 163 şubesi vardı.


Leave A Reply