Basit Sihirbazlık Numaraları, Evde Kendinizin Yapabileceği Numaralar

0
Advertisement

Ufak ve basit illüzyon / sihirbazlık numaraları ve numaraların nasıl yapıldığı, Evde yaparak insanları şaşırtabileceğiniz sihirbazlık numaraları.

İplik ve Kamışİplik ve Kamış

Limonata, şerbet içmekte kullandığınız kamışlardan bir tanesinin içinden iplik geçmiş bir iğne geçirin. İpliğin ucunu yanınızda bulunan iki kişiye tutturun. Kamışı bir makasla ikiye ayırın, İpliğe hiçbirşey olmadığını göreceksiniz.

Bu işe başlamadan önce, bir jiletle kamışın ortasına küçük bir yarık açın. İpliği geçirdikten sonra, kamışın yarık kısmı yere bakacak şekilde, iki ucunu hafifçe yere doğru eğin. Böylece, ipliğin kamıştan uzaklaşmasını sağlamış olursunuz; iplik, kamışın altında kalır. Makası, ipliğin altından geçirip kamışı kesin. Karşıdan sizi görenler ipliği de beraber kestiğinizi sanacaklardır.

Kırık Kürdan

Kırık Kürdan

Bir kürdanı mendil içine sarıp, yanınızda bulunan bir kimseye kürdanı kırmasını söyleyin. Mendili tekrar elinize aldığınız zaman içini açıp kürdanın kırılmamış olduğunu gösterebilirsiniz.

Önceden yapacağınız hazırlık şudur: Oldukça büyük bir mendil alın. Bir kürdanı mendilin kenarına dikişlerinin arasından yavaşça sokun. Başka bir kürdanı da herkese göstererek mendili, dikiş arasına gizlediğiniz kürdan ortaya gelecek şekilde top yapın. Seyircilerden birine mendili verin, kürdanın içerde olduğunu hissedip hissetmediğini sorun. Seyircinin tuttuğu Kürdan, daha önce dikiş ‘arasından mendilin içkıe soktuğunuz kürdandır. Mendili tutan şahsa, kürdanı kırmasını söyleyin. O da, kenardaki kürdanı kıracaktır. Mendil açıldığı zaman da öbür kürdan kırılmamış olarak çıkar.

Advertisement

Şekerin MarifetiŞekerin Marifeti

Arkadaşlarınızdan birinin adının baş harflerini mürekkeple bir kesme şeker tanesinin üzerine dikkatle yazın. Sonra şekeri suda eritin. Şeker eridiği zaman üzerindeki mürekkeple yazılı harfler arkadaşınızın başparmağına geçmiş olacaktır.

Bu işin sırrı şuradadır: Oyuna başlamadan önce, arkadaşınıza belli etmeden başparmağınızı harflerin üstüne bastırın. Şekeri suya atın; yalnız, harflerin yazılı olduğu kısım üst kısma gelsin, arkadaşınız da harfleri iyice görsün. Hangi parmağınız işaretliyse, arkadaşınızın elini o elinizle tutun, parmaklarımızın birbirine değmesine dikkat edin. İşaretli parmağınızı hissettirmeden arkadaşınızın parmağına bastırın. Sonra da arkadaşınızın elini bardağa dönük bir şekilde bardağın üstüne koymağını söyleyin.

Bardaktaki şeker erirken arkadaşınızın elini bardağın üstünden çektirmeyin. Şeker eriyip de arkadaşınız elini bardaktan çektiği zaman başparmağında şekerin üzerine yazılmış olan harfleri görerek şaşıracaktır.

Kaybolan MendilKaybolan Mendil

Ceketinizin kollarını yukarı sıvayıp bir mendili avucunuzda iyice buruşturun. Mendil ufala ufala kaybolsun.

Bu oyun için de oldukça büyük bir ipekli mendil kullanmanız şart. Mendili seyircilerin karşısında yavaş yavaş avucunuzda buruşturarak kaybederken hafifçe yan dönmeyi ihmal etmeyin. Daha önceden ya ceketinizin, ya sol kolunuzun içinde yerleştirdiğiniz küçük plâstik boruyu seyircilere göstermeyin. Mendili el değiştirerek buruştururken bir ara gene iyice yan dönüp sağ elinizle, soldaki borunun içine sokuverin. Bir müddet -daha mendili buruşturuyor-muş gibi yapın, sonra iki elinizi birden açarak mendilin kaybolduğunu seyircilere gösterin.

Advertisement


Leave A Reply