Beste Kökdemir Kimdir? Beste Kökdemir Hayatı ve Rol Aldığı Yapımlar

0
Advertisement

Beste Kökdemir kimdir ve ne yapmıştır? Beste Kökdemir hayatı, biyografisi, rol aldığı yapımlar ve sinema kariyeri hakkında bilgi.

Beste Kökdemir

Kaynak: https://www.instagram.com/bestekokkdemir/?hl=tr

Beste Kökdemir

29 Ağustos 1993 yılında dünyaya gelen Beste Kökdemir, dünyaya gözlerini Sinop’ta açmıştır. Ailesiyle birlikte küçüklüğünden beri Sinop’ta bir hayat süren Beste Kökdemir, fiziki olarak 175 santimlik bir boya, 55 kiloya, kahverengi saç rengine ve ela göz rengine sahiptir. İlk okul, orta okul ve lise dönemlerindeki eğitimlerinin hepsini Sinop’ta aldı. Üniversite sınavları için kendisine mutlaka İstanbul’da bir okulda okuma hedefi koyarak Haliç Üniversitesi Moda Tasarım Bölümü’nü kazanmıştır. Zaten lise yıllarından itibaren modayla oldukça ilgili olan Beste Kökdemir, tam manasıyla hayallerinin mesleğini yapabilmek adına İstanbul’a taşınmıştır.

İstanbul’da üniversite eğitimine devam ederken bir yandan da pek çok ajansa gidip çekimlere katılmıştır.  Yapımcılar tarafından kısa sürede keşfedilmenin hayalini kurmuştur. Aynı dönemlerde fotoğrafçı Ayça Eren’in Beste Kökdemir‘in fotoğraflarını çekip kendi sitesinde yayınlamasıyla birlikte kendisi tamamen keşfedilmiş ve yapımcılar tarafından aranıp oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır.

Kariyeri

Diksiyon seviyesi olarak oyunculuk için kendini hazır hissetmeyen Beste Kökdemir, ilk olarak bu süreçlerde oyunculuk ve diksiyon dersleri almaya başlamıştır. Aynı süreçlerde kendisinin belki de ilk oyunculuk deneyimi olacak olan “Bir Çocuk Sevdim” dizisinde kendisine başrol teklifi yapılmasına rağmen son anda bir değişiklik yapılıp kendisinin yerine başka bir oyuncuyla anlaşılınca bu ilk deneyim gerçekleştirilemeden ortadan kalkmıştır. Bunun yerine ilk deneyimi 2012 yılında yayınlanan “Çıplak Gerçek” dizisinde canlandırdığı Hazal karakteriyle olmuştur.

İlk deneyimi olmasına rağmen oldukça başarılı ve profesyonelce bir oyunculuk performansı sergiledi. Kısa zamanda izleyicilerin ve yapımcıların çokça dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bu dizideki başarılı oyunculuk performansı göstermiştir. Dizinin jenerik müziğinde yer alan ses Beste Kökdemir‘e ait olduğundan müzik konusunda da iddialı olduğunu izleyicilere göstermiştir. Bu diziden sonra pek çok dizide küçüklü büyüklü rollerde görev aldı. 2013 senesinde Behzat Ç., Bir Ankara Polisiyesi dizisinde, 2014 yılında Not Defteri dizisinde ve son olarak 2015 yılında Star TV’de yayımlanan yabancı bir diziden uyarlama olan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde rol aldı. Açelya karakterini canlandırıp yine adından sıklıkla söz ettirmiştir. Bu dizide Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Dilan Çiçek Deniz, Melisa Şenolsun ve Burak Deniz gibi isimlerle birlikte rol alma şansı yakalamıştır.

Advertisement

Leave A Reply