Enerji Tasarrufu Haftası Pano Çalışmaları, Etkinlikleri Örnekleri

1
Advertisement

Enerji tasarrufu, verimliliği haftası ile ilgili okulların hazırladığı pano çalışması örnekleri. Enerji tasarrufu haftası etkinlikleri.

Enerji Tasarrufu Haftası Pano Çalışmaları

Enerji Tasarrufu Haftası her yıl Ocak ayının ikinci haftası olarak kutlanmakta ve halkı bilinçlendirmeye devam etmektedir. İşte bu hafta ile ilgili çeşitli okulların hazırlamış olduğu etkinlikler ve pano çalışmaları…

Enerji tasarrufu denilince su tasarrufunu da unutmamak gerekiyor elbette. Dünyanın kaynaklarını bir bütün olarak ele alacak olursak, su damlalarından da damla damla tasarruf yapmamız gerekir. Pano örneklerinde bu da vurgulanmaya çalışılmış.

Ampül ve su damlaları kullanılarak hazırlanmış bir pano örneği daha. Ampüllerin altında tabi ki tasarrufun önemini dile getiren yazılar mevcut.

Advertisement

***Gülümseyen ampullerin asıldığı basit bir pano çalışması olmuş. Okul öncesi, anaokulları için uygun görünüyor.

Enerji tasarrufunu vurgulamak için panonun çevresi ampül resimleri ile çevrelenmiş. Panonun ortası ise enerji tasarrufunun önemini anlatan yazı ve şiirlerle donatılmış.

Ya tasarruf, ya susuzluk. Dünya’nın su kaynaklarının can çekişmekte olduğu bir dönemde yaşarken gelecek nesillerin hatta şimdiki neslin bu durumun bilincine varması için çok çalışmamız gerekiyor. Çocuklarımıza dünya diye bir çöl miras bırakmamak için tasarrufa hemen başlamalıyız.

Advertisement

***Enerjiden tasarruf geleceğe yatırımdır.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını belirtmek amacı ile rüzgar türbinlerinin kullanıldığı bir pano örneği olmuş.

Aynı şekilde yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çekmek amacıyla rüzgar gülleri ile süslenmiş bir pano örneği.

Enerji Tasarrufu Haftası Pano

Yukarıdaki pano örneğinde ise yazı asılmaya hiç gerek duyulmamış. Asılan resimler zaten anlatılmak isteneni çok güzel veriyor. Su tasarrufu, mavi su damlaları ile, elektrik tasarrufu ise ampül resimleri ile verilirken, yenilenebilir enerji ise rüzgar gülü ile belirtilmiş.

Enerji Tasarrufu Haftası Pano

Tasarruf ediyorum, çevreyi koruyorum.

Panonun ana fikrin,i bu slogan veriyor. Dünya ve kullandığı onca enerji kaynağı avuçlarımızın içinde. Tasarrufu, yönlendirilmesi ve çevrenin korunması da aynı şekilde avuçlarımızın içinde duruyor.

Enerji Tasarrufu Haftası Pano

“Damlaya damla Çöl olmasın.”

Meşhur damlaya damla göl olur atasözümüzün güzel bir uyarlaması olmuş. Boşa akan sular ile çölleşme tehlikesi altındaki dünyamıza dikkat çekilmiş ki ben bu konuyu çok önemsiyorum. Artık eski alışkanlıklarımızı bir kenara bırakarak enerji ile birlikte sudan da tasarruf yapmamızın zamanı acilen gelmiş bulunuyor.

Advertisement


1 Yorum

Leave A Reply