Gibi İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Gibi ile ilgili cümleler. Gibi kelimesi içeren “Gibi” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Gibi İle İlgili Cümleler

 1. *** Ne gibi ürünleriniz var ki benim ilgimi çekebilsin?
 2. *** Görüldüğü gibi, bir amipten onun benzeri yeni bir amip meydana gelmektedir.
 3. *** Dokular bitki ve hayvanlar gibi gelişmiş yapılı canlılarda benzer görevleri yapan hücrelerin biraraya gelmesiyle oluşur.
 4. *** Bilim insanları bu hipotezin ileri sürülmesinde; mitokondri ve kloroplastların, prokaryot hücrelerdeki gibi halkasal DNA ya sahip olmasını, bu organellerin bakterilerdeki gibi bölünerek çoğalabilmesini dikkate almışlardır.
 5. *** Ozmoz ve difüzyon gibi pasif geçiş olaylarında enerji harcanmadığı için ATP nin kullanılmasına gerek yoktur.
 6. *** Bir başka önemli sanayi dalı mücevherat, deri eşya, seramik ve kadın giyimi gibi ürünleri kapsayan lüks eşya yapımıdır.
 7. *** Dış banliyöler mobilyacılık, ayakkabı yapımı, hassas ölçüm aletleri üretimi ve optik araç yapımı gibi dallarda uzmanlaşmıştır.
 8. *** Ekonomi pirinç, mısır, buğday ve nohut gibi tarım ürünlerine dayalıdır.
 9. *** Koyun ve at gibi evcil hayvanlar Avrupa’dan getirilmiştir.
 10. *** Bölgenin bol güneşli iklimi domates, muz, ananas, mango, guava, guanabana, sapodilla ve greyfurt gibi meyvelerin yetiştirilmesine elvermektedir.
 11. *** Bebek ölüm oranı binde 31 gibi oldukça yüksek bir düzeydedir.
 12. *** Troodos Dağlarından doğan Khrysokhou ve Dhiarrisos gibi ırmaklar giderek birbirlerinden açılarak Akdeniz’e dökülür.
 13. *** Sentetik dokumaların yaygınlaşması ile koyun yetiştiriciliği geriledi ve birçok çiftçi Heidenheim, Ulm, Reutlingen, Balingen gibi kentlerde ek gelir getirecek işler aramak zorunda kaldı.
 14. *** Ludwigsburg, Rastatt ve Ohringen gibi kentler, konut alanı olma özelliğini bugün de korumaktadır.
 15. *** Ulm ve Münsingen gibi garnizon kentleri, daha yakın dönemlerde kurulmuştur.
 16. *** Friedrich Schiller, Friedrich Hölderlin ve Hermann Hesse gibi şair ve yazarlar ile Georg Friedrich Wilhelm Hegel ve Martin Heidegger gibi büyük düşünürler, bu toprakların çocuklarıdır.
 17. *** İsrail’in El -Aksa Camii’nde de yangın çıkarması İslam dünyasının İsrail’e karşı cihat ilan etmesi gibi tepkilere neden olmuştur.
 18. *** Çoğunluğu oluşturan Peştuların yanı sıra, bölgede Beluciler ve Hazaralar gibi topluluklar da yaşar.
 19. *** Eğer benim gibi Edebiyat bölümünü seviyorsanız gelin.
 20. *** Avrupa’da büyük kentlerin birbirine demiryolu ağlarıyla bağlanması gibi dev projeler sonucunda zaman – mesafe matrisleri çok büyük bir hızla değişmektedir.


Leave A Reply