Her Cilt İçin Yumurtayla Yapılan Doğal Yüz Maskeleri Tarifleri

0
Advertisement

Yumurtanın cilt için faydaları nelerdir? Yumurta ile cilt bakımı, kırışık önleyici cilt maskeleri nasıl yapılır, doğal maske tarifleri.

Yumurtalı Yüz Maskesi

Her Cilt İçin Yumurtayla Yapılan Doğal Yüz Maskeleri

Hepimizin bazen kendimizi şımartmaya ihtiyacı vardır. Evde kendi hazırlayacağımız düşük maliyetli cilt maskeleri ile bunu yapabiliriz. Tariflerimizin yıldızı etkili ve mütevazi yumurta…

Yumurta cilt görünümünü iyileştirmek için birçok farklı protein ve çeşitli vitamin içerir. Cildinizi sıkı tutmak ve gözeneklerinizi en aza indirmek istiyorsanız, işin sırrı yumurtadadır. Tabii ki, yumurtanın yanı sıra, avokado, A, D ve E vitaminleri içerir ve cildi yumuşatır. Balın antibakteriyel özelliği vardır ve cildi nemlendirir. Limon cilt tonunu düzeltir ve lekeleri temizlemeye yardımcı olur.

İnce çizgilerin azaltılması, esnekliğin arttırılması ve lekelerin giderilmesi konusunda size yardımcı olabilecek birkaç eski anti-aging tarifi sizler için topladık. Cildiniz yağlıysa ve sivilceye meyilliyse, kuruysa veya normalse aşağıda size uygun tarifleri bulacaksınız. Yumurtayı cilt güzelliğinde kullanabileceğiniz altı farklı yoldan sizin için en uygununu seçin.

yumurta akı limon

Advertisement

Yağlı ve Sivilceye Meyilli Ciltler için

Yumurta akı ve limon yüz maskesi

Yağlı ciltler için mükemmel bir çözümdür. Bir yumurtanın akını köpürmeye başlayıncaya kadar çırpın. 1/2 limon suyunu ekleyin. 15 dakika boyunca yüzünüze uygulayın ve ılık su ile durulayın.

Yumurta akı, limon, bal ve avokado yüz maskesi

Olgunlaşmış bir avokadonun 1/4 ü, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı limon suyu ve 1 yumurta akını karıştırın. Kuru ve temiz cilde uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Cildi sıkılaştırmak için yumurta ve yulaf ezmesi maskesi

1/2 su bardağı sıcak su, 2 çorba kaşığı sade yoğurt, 2 çorba kaşığı bal ve 1/3 su bardağı yulaf ezmesi ve 1 yumurta akını karıştırın. Kuru ve temiz cilde uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın ve 10 yıl daha genç hissedin!

Normal ve Kuru Ciltler İçin

Yumurta sarısı maskesi

Yüzünüzü yıkayıp kurutun, sonra bir yumurta sarısını cildinize uygulayın. Kuruyana kadar 10-15 dakika bekletin ve daha sonra ılık suyla yıkayın.

Yumurta sarısı ve bal maskesi

Kuru cildiniz varsa, bir yumurta sarısı ve bir çay kaşığı bal karıştırın. Yüzünüzü yıkayın ve kurutun. Yüz maskesini uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Yumurta akı, süt, bal ve avokado maskesi

1/4 avokado, 1/2 çorba kaşığı bal, 1/2 çorba kaşığı plan yoğurt ve 1/2 yumurta akını karıştırın. Yıkanmış kuru yüzünüze uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.

Advertisement


Leave A Reply