İnsan Bedeni İle İlgili Rüyalar ve Anlamları, İnsan Vücudu Parçaları Rüya Yorumları

0
Advertisement

Rüyada insan vücudunu, vücut organlarını görmek ne anlama gelir? İnsan vücudu ile ilgili rüyalar, anlamları, açıklamaları.

İnsan Vücudu

İnsan Bedeni İle İlgili Rüyalar ve Anlamları

Bedenimize ilişkin rüyalar uykularımızda derinlemesine ve büyük yer tutar. Kimi zaman elimiz, kimi zaman dudaklarımız, kimi zaman da dişlerimiz, saçlarımız ve hatta tırnaklarımız rüyalarımızın temelini oluşturur. Rüyalarımızın baş aktörlerinden biri olan bedenimiz, aslında hangi duygularımızı sembolize ediyor?

Ayaklar: Kendi ayaklanın görmek kişinin herhangi bir konuda çaresiz ve ümitsiz kalacağına işarettir. Başkalarının ayaklanın görmek ise haklarını iyi savunarak, kendine, hayatta iyi bir yer edinmenin habercisi olur genellikle.

Baş: Düşünüzde kendi başınızı görmeniz, beyin ya da sinir sisteminizde var olan bir sorunu size haber verir. Öte yandan kanlı ve parçalanmış bir başla başa yıkmaya çalışmak büyük bir hayal kırıklığı ve büyük umutlarla beklentilerin suya düşmesi olarak yorumlanır. Baş ağrısı çekiyor olmak ise gerçek hayatta sorun yaşayacak olmaya işarettir. Ayrıca rüyayı gördüğünüz esnada başınızın ağrıyor olması da bu acılı duruma neden olmuş olabilir.


Beyin:
Rüyanızda kendi beyninizi görmeniz sıkıcı bir çevrenin sizi istemediğiniz, kaçındığınız bir dostluğa doğru itmesi olarak yorumlanır. Rüyada bir hayvanın beynini görmek ise zihinsel problemlerin bir göstergesidir.

Advertisement

Cinsel Organlar: Uyku halinde kadın ya da erkek cinsel organı görmek kişinin yakında hayatını derinden etkiyecek sansasyonel bir olaya karışacağı anlamına gelir. Pek çok ünlü kişinin bu tür rüyaları sıklıkla gördüğü tahmin edilmektedir.

Dişler: Rüyada diş görmek sevdiğiniz kişilerle iletişim kuracağınız anlamına gelir. Diş hekiminde diş çektirmek, ölümcül olmasa bile ciddi bir hastalığı alt edeceğiniz anlamına gelir. Dişini kaybetmek bolluk ve berekete işaret eder. Ancak ağrıyan dişler mücadele etmeniz gereken durumların ortaya çıkabileceğini haber verir.

Dudaklar: Kalın dudaklar, evlilikte karşılaşılacak tatsız bir olayı ya da verilecek acele kararlan bildirir. Dolgun, tatlı ve kiraz renkli dudaklar sevgili ile paylaşılan muhteşem bir uyumun göstergesidir. Ancak yaralanmış ya da morarmış dudaklar hastalığın habercisidir. Özellikle mor dudaklar kalbinizle ilgili sorunlar yaşayacağınıza işarettir.

Kalp: Rüyada kalp ağrısı ve nefes alma zorluğu, iş hayatında yaşanacak zorlukları haber verir. Kişinin kendi kalbini görmesi, hastalık ve halsizlik olarak yorumlanır. Bir hayvan kalbi görmek, düşmanları yenmek ve onların saygısını kazanmak anlamına gelir. Öte yandan ağrı ve nefes alma zorluğunun uyandıktan sonra da sürmesi halinde bir doktora görünmek gerekir.

Kaslar: Herhangi birinin gelişmiş kaslarını görmek, bir düşmanın kötü niyetli oyunlarını alt edebilmeye bir işarettir. Aynı zamanda kötülüğü iyilikle yenebileceğinizin göstergesidir. Sönmüş, zayıf ve güçsüz kaslar görmek ise, işlerinizdeki başarınızın azalacağını gösterir. Bir kadının rüyasında kas görmesi, ev veya iş hayatından birinde zorluk ve sıkıntı yaşanacağını bildirir. Sorun çocuklarla ilgili de olabilir.

Kaş: Rüyada görülen uzun ve sık kaş sıkıntı demektir. Gündelik hayatta sıkıntılarınızın rüya esnasında baş gösteren işareti olabilir. Eğer kaşlar dökülmüş ise çok önemli bir şeyin kaybedildiği anlamında yorumlanabilir. Bu daha çok iş hayatında önemli bir fırsat veya aşkta kaybedilen şansa delalettir. Eğer kaşlar uzayarak saçlara karışıyorsa, o kişi sinir bozucu bir durumla karşı karşıya kalacaktır.

Advertisement

Saç: Bir kadının rüyasında kendini saçını tararken görmesi kişisel meselelerinde dikkatsizlik sonucu kayıplar yaşayacağı anlamına gelir. Bu tür rüyaların genellikle kadınlar tarafından görüldüğü bilinmektedir. Rüyada tertemiz ve iyi taranmış saçlar görmek, o kişinin şansının birçok konuda iyi durumda olacağına işarettir.


Leave A Reply