Walt Disney Karakterleri Özellikleri, Çizgi Filmleri Hakkında Bilgi

8

Walt Disney’in yaratıcılığını yaptığı çizgi film karakterleri ve özellikleri, Disney çizgi filmleri, karakterlerinin resimleri, hakkında bilgi.

Walt Disney Karakterleri – Çizgi Filmleri

MİKİ FARE (MICKEY MOUSE)

Walt Disney’in yarattığı en tanınan ve sevilen karakterdir. İlk olarak 1928 yılında çizilmiştir. Dünyanın en ünlü faresidir. Walt Disney Miki Fare’yi 1928 yılından 1946 yılına kadar kendisi seslendirmiştir.

WALT DİSNEY KİMDİR?


MİNİ (MINNIE MOUSE)

Miki Farenin bayan hali. Bir çok kez Minnie, Mickey Mouse’un kız arkadaşı ya da eşi olarak gösterilir. Yine bir çok hikayede Daisy Duck ilk sıkı arkadaş oldukları görülür. Donald Duck’ın kız arkadaşı/eşi, ve ara sıra Clarabelle Cow’un bir arkadaşı olan Minnie’nin kız kardeşi, Mandie Mouse ilk zamanlarda süre gelen bir karakterdi.


DAISY DUCK

Donald Duck için kız arkadaşı kadın meslektaşı olarak yaratılmıştır. Donald’a karşı kuvvetli bir yakınlık gösteren biri olarak tasvir edilir. En dikkat çekici yanı kafasındaki kurdeladır. Minnie Mouse’un en yakın arkadaşıdır.


DONALD DUCK

Donald’ın özelliği sarı-turuncu tasarı, bacaklar ve ayaklar ile beyaz bir antropomorfik (insansı) ördek olmasıdır. Çoğunlukla (yüzmeye gittiği durumlar haricinde) denizci gömleği, şapka ve kırmızı bir papyon giyer, ancak hiçbir zaman pantolon giymez. Donald’ın en ünlü kişilik özelliği onun kolayca provoke olabilen ve parlama tehlikesi olan öfkeli bir karakter olmasıdır.


GUFİ (GOOFY)

Beceriksiz olmanın yanısıra, Goofy genellikle zekası çok az biri olarak tasvir edilir. İnsansı özelliklere sahip bir köpektir.


PLUTO

Pluto , yüz ifadeleri ya da ön pençelerinin alışılmadık geniş kullanımı dışında insansı özellikleri olmayan bir Disney karakteridir. Sıradışı kilit noktaları dışında, aslında normal bir köpek olarak temsil edilir. Pluto normalde insan biçimindeki ahbapları gibi konuşamamasına rağmen, köpek havlamaları, yüz ifadeleri ve vücut hareketleri ile iletişim kurar.


VARYEMEZ AMCA (SCROOGE MCDUCK)

Çok zengindir ama adı gibi vardır yemez. Üç küçük yeğeni vardır. Ara sıra altınlarından oluşan havuzuna girip, yüzmeyi sever. Varyemez Amca orjinal ismi olan, “Scrooge McDuck” ismini, Charles Dickens’ın 1843 senesindeki Bir Noel Şarkısı romanının ana karakteri pinti Ebenezer Scrooge’den almıştır.


FİGARO

Alexandria Gardner isminde bir kızın kedisidir. Daha çok, Mister Geppetto ve Pinokyonun kedisi olarak bilinir. Figaro aynı zamanda bağımsız olarak Minnie Mouse’ın evcil hayvanı olarak birkaç Disney kısa filminde oynadı. 3 adet kendine ait çizgi filmi oldu. Bunların isimleri; “Figaro and Cleo” (1943), “Bath Day” (1946) ve “Figaro and Frankie” (1946)’dir. Pluto gibi, Figaro’da insanı yetenekleri olmayan birkaç Disney karakterinden birisidir. Ama sadece normal bir kedidir.


ŞANSLI TAVŞAN OSWALD

Oswald Lucky Rabbit, Şanslı Tavşan Oswald (Oswald Rabbit veya Oswald Rabbit olarak da bilinir) insan biçiminde bir tavşan olarak, 1920’li ve 1930’lu yıllarda Universal Pictures tarafından dağıtılan çizgi filmler için Ub Iwerks ve Walt Disney tarafından yaratılan çizgi film karakteridir.


8 yorum

  1. H.Sıla DAŞDAN on

    öğretmenim ödev verdiği için walt disney olucam ve gurur duyuyorum.harika çizimler bebekçe değil ve yazılar açık

  2. bence cokk güzel ben mıkı fareyi cokk seviyorum bebekce değil bence cok zekali bir cizgi filim asıl pepe bekçe bence

Leave A Reply