Sonsuza Kadar Çocuk Olmak İstememizin 10 Nedeni, Hep Çocuk Kalmak

0
Advertisement

Çocukluğun en güzel yönleri nelerdir? Çocuk olmak, çocuk kalmak için bir çok nedenden sadece 10 tanesini çocukluğun ne kadar değerli olduğunu anlamanız için paylaşıyoruz.

1. Çizgi film izlemek, reality şovları izlemekten bin kat daha iyidir

çocuk kalmak

Çocuklar için yapılan çizgi filmler harika stres avcılarıydı ve günümüzün anlamsız reality şovlarıyla karşılaştırılamazlar. Ayrıca televizyonu ne zaman haber izlemek için açsanız, sonunda açtığınıza pişman olmanız işten değil. Her zaman canınızı sıkacak kötü haberler mevcut.

2. Kardeşinizle yaşadığınız eğlence başka hiçbir şeyle değişilmez.

kardeş eğlence

Kardeşi olan şansı çocukların oynadığı oyunlar, paylaştığı sırlar, yeniden yaşamak isteyeceği harika anılar birikir. Çocukken yapılan kardeş kavgaları bile büyüyünce özleyeceğimiz anılar haline gelir. İlk arkadaşımız kardeşimizle sonsuza dek çocuk kalıp eğlenmek gibisi var mı?

3. En küçük olduğu için şımartılmak şimdiye kadarki en iyi duygudur.

çocuk kalmak

Advertisement

En küçük olmanın büyük bir avantajı vardı. Özellikle büyük anneler ve büyük babalar tarafından evin en küçükleri şımartılır. Her istedikleri yapılmaya çalışılır, yemeğin bile en güzel yeri onlara verilir.

4. Eğitim ve oyun, ilgilenilmesi gereken tek temel önceliktir.

çocuk kalmak

Tek yapılması gereken ödevlerdir. Sonrasında gelsin oyun ve eğlence. Diğer her şey için ebeveynler vardır. Ödevinizi yapmak ve belirli bir oyunu kazanmak öncelik listesindeki tek şeydir. Fatura yok, vergi ve kira problemi yok. Hayat çok daha kolaydır.

5. Süper kahramanlara inanmak politikacılara inanmaktan daha iyidir.

süper kahramanlar

Siyasetçilerimizin ülke için iyi bir şeyler yapmasını beklemek yerine Batman’ın Gotham’ı kurtarmasına güvenmek daha gerçekçidir. Süper kahramanların dünyası, politikacıların yarattığı dünyadan daha güvenli, daha dürüst hatta daha yaşanısı. Olmayan süperkahramanlara inanmak bile, politikacılara inanmaktan daha akıllıca.

6. Hoşgörülü öğretmenler hoşgörüsüz patronlardan daha iyidir.

öğretmen öğrenciler

Advertisement

Öğretmenlerimiz hatalarımızı sabırla düzeltir ve nerede yanlış yaptığımızı anlamamızı sağlar. Oysa patronlar için aynı şey geçerli değildir. İş hayatındaki hataların bedeli kötü olabilir ancak okul hayatı hatalardan öğrenmek için vardır.

7. Aşk acı vermez

çocuk kalmak

Reddetmenin acı verici olduğu ve ilişkilerin hiç olmadığı kadar öngörülemediği günümüzün aksine, çocuklukta her şey ‘sevimli’ dir ve hiçbir şey çok ciddi değildir.

8. Mütevazı doğum günü partilerine katılmak çok eğlencelidir.

çocuk doğumgünü

Bir arkadaşınızın doğum günü partisinde pasta ve gofret yemek, oyunlar oynamak çok eğlencelidir. Büyüklerin aksine çocuklar doğum günlerinden daha fazla zevk alırlar. Üstelik yaşlandıkça doğum günleri rahatsızlık verici olabilir.

9. Çocukluğun masumiyeti vardır

çocuk kalmak

Çocuklar masumdur ve kötü planlar yapmazlar, yapamazlar. Verilebilecek zarar büyüklerin dünyasındakilere göre hiç bir şeydir. Bu masumiyet ve çekicilik için büyümek istememek çok anlaşılabilir.

10. Çünkü çocukken hayat daha az acımasızdır

çocuk kalmak

Bu doğru. Okul günleri yaşamın en güzel günleri, çocukluk arkadaşlıkları en iyi arkadaşlık şekliydi ve çizgi filmler de en iyi eğlenceydi. Sonra ‘büyümek’ adı verilen bir şey oldu ve kaba dersleriyle hayat bizi yetişkin yaptı.

Saati tersine çevirebilseydik, kesinlikle tekrar çocuk olmak isterdik!

Advertisement


Leave A Reply