Karlar Ülkesi (Frozen), Elsa ve Anna’nın Hikayesinin Özeti, 1. Bölüm

0
Advertisement

Elsa ve Anna’nın çocukları cezbeden hikayesi. Karlar Ülkesi (Frozen) filminin ilkinin özeti, Karlar Ülkesi kitap özeti, karakterleri.

Karlar Ülkesi (Frozen)

Arendelle Prensesleri Elsa ve Anna küçük kızlarken en iyi arkadaşlardı. Anna, Elsa’nın sırrını bilen yegane insanlardan biriydi, Elsa’nın kar ve buz yapma gücü vardı! Bir gece Elsa, kız kardeşlerin birlikte oynayabilmesi için boş bir balo salonunu karla doldurdu.

karlar ülkesi

Onlar oynarken, Elsa kontrolünü kaybetti ve yanlışlıkla Anna’ya buzlu bir büyü patlamasıyla vurdu. Anna ağır yaralandı. Ailesi yardım için antik dağ trollerine gitti. Bilge yaşlı bir trol onlara Anna’nın kurtarılabileceğini söyledi – kalbinden değil kafasından vurulduğu için şanslıydı. Yıllar geçtikçe Anna o geceyi unutmuştu.

Elsa’nın hediyesini herkesten bir sır olarak saklamak için ebeveynleri kaleyi duvarlarla çevrelemiş ve kimseyi içeri sokmamış. Ama Elsa ne zaman güçlü duygular beslese sihir dışarı taşıyordu. Elsa, kız kardeşini tekrar incitmek istemediği için Anna ile oynamayı bıraktı. Bu Anna’yı çok yalnızlaştırdı. Ebeveynleri fırtınalı bir denizde kaybolduktan sonra bile kız kardeşler birlikte hiç vakit geçirmediler.

Yıllar sonra Elsa’nın Arendelle’in kraliçesi olma zamanı gelmişti. Sadece o gün için kale kapıları açıldı. Taç giyme törenine yüzlerce kişi katıldı. Elsa, duygularını ve güçlerini saklamak için çok çalıştı.

Advertisement

Partide Anna, Güney Adalar’dan yakışıklı Prens Hans ile dans etti. Onun kalbini titretiyordu. Görünüşe göre ortak her şeye sahiplerdi, bu yüzden evlenmeye karar verdiler. Elsa, nişanlanmalarının kötü bir fikir olduğunu düşündü. Anna buna inanamadı ve tartışmaya başladılar. Elsa kontrolünü kaybetmeye başladı ve bağırırken ellerinden buz fışkırdı. Herkes şok içinde Elsa’ya baktı. Artık tüm Arendelle, Elsa’nın sırrını biliyordu. Panikledi ve dağlara kaçtı.

Anna Elsa’nın Peşinde

Anna kendini çok kötü hissetti. Elsa’nın güçleri yazın ortasında korkunç bir kış fırtınası yaratmıştı. Hans’ı krallığın başına bıraktı ve Elsa’nın peşinden koştu. Anna şiddetli rüzgarda ilerlerken, atı onu kara attı ve Arendelle’e geri kaçtı. Şans eseri, Kristoff adında bir buz hasat makinesi ve onun ren geyiği Sven ile tanıştı. Birlikte Elsa’yı aramaya koyuldular. Dağa tırmanırken, Anna ve Kristoff güzel bir kış harikalar diyarı keşfettiler. Olaf adında büyülü bir kardan adamla tanıştılar. Olaf, Elsa’nın nerede olduğunu biliyordu ve yazı geri getirmelerine yardım etmek istedi.

karlar ülkesi

Bu sırada Hans, Arendelle halkına yardım ediyordu. Anna’nın atı onsuz kaleye döndüğünde, Hans kalabalığa döndü ve gönüllüler istedi. Dağa geri dönen Olaf, Anna ve Kristoff’u Elsa’nın güçleriyle yarattığı dev bir buzdan saraya götürdü. Kristoff bile etkilenmişti. İçeride Anna, Elsa’ya Addrendelle’deki korkunç fırtınadan bahsetti. Elsa endişeliydi ve kasabayı nasıl çözeceğini bilmiyordu ve Anna ile Arendelle’nin onsuz daha iyi durumda olabileceğini düşündü.

Anna, Elsa’nın eve dönmesini istiyordu ama Elsa daha fazla insanı incitmekten çok korkuyordu. Kız kardeşler tartışırken, Elsa’nın vücudundan buz gibi bir büyü dalgası çıktı ve Anna’nın göğsüne vurdu. Anna, kız kardeşi olmadan gitmezdi. Elsa ne yapması gerektiğini biliyordu. Anna ve arkadaşlarını saraydan kovalamak için sihrini dev bir kardan adam yaratmak için kullandı.

Arkadaşlar güvenli bir şekilde aşağıya indi. Kardan adamdan kaçmışlardı ama Anna’nın saçları bembeyaz olduğu için endişeliydi. Kristoff, Anna’yı trollere getirdi. Bir trol onlara, Elsa’nın büyüsü tersine çevrilmedikçe Anna’nın donup kalacağını söyledi. Sadece gerçek bir aşk eylemi donmuş bir kalbi çözebilir.

Advertisement

Anna, Hans’ı sevdiğini biliyordu. Titremeye başladığında, Kristoff onun için endişelenmeye başladı. Hans ve askerleri buzdan saraya henüz varmışlardı ve Elsa’ya saldırmışlardı. Onu Arendelle’e geri getirdiler ve zindana attılar.

Anna Tehlikede

Anna, Arendelle’e vardığında, Hans’tan bir öpücükle onu kurtarmasını istedi, o sadece onu seviyormuş gibi yaptığı için reddetti. Anna ve Elsa’dan kurtularak Arendelle’i ele geçirmek istedi. Hans, Anna’yı titreyerek yalnız bıraktı. Olaf onu buldu ve ısınmasına yardım etti ama Anna gittikçe zayıflıyordu.

Olaf pencereden dışarı baktı ve Kristoff’un kaleye doğru koştuğunu gördü. Kristoff, Anna’nın öpmesi gereken kişiydi. Elsa zindandan kaçmıştı ama Hans hemen arkasındaydı. Hans, Elsa’ya sihirli patlamasının Anna’nın kalbini vurduğunu söyledi. Elsa karda yere yığıldı ve gözlerini kapattı. Ablasını korumak için yaptığı her şey başarısız olmuştu.

Anna aceleyle Kristoff’a doğru koştu ama Hans’ın kılıcını çektiğini görünce kendini kurtarmak yerine kız kardeşinin önüne atladı. Hans kılıcını savurdu ama kılıcı Anna’nın donmuş vücuduna çarptı. Elsa kardeşine sarıldı. Aniden Anna’nın buzları çözülmeye başladı ve iki kız kardeş kucaklaştı. Olaf onları izlerken yaşlı bilge trolün söylediklerini hatırladı: “Gerçek bir aşk donmuş bir kalbi çözer.”

Anna’nın Elsa’ya olan sevgisi hem onları hem de Krallığı kurtarmıştı. İki kız kardeş yeniden en iyi arkadaşlardı ve yaz Arendelle’e dönmüştü. Elsa, Olaf’ın erimesini engellemek için küçük bir kar bulutu bile yaptı. Elsa’nın Anna’ya bir sürprizi vardı, kale kapıları ardına kadar açıktı. Şimdi her şey olması gerektiği gibiydi.


Leave A Reply