Kolay Kolay Patlamayan Dev Balonlar Yapalım, İşte İki Süper Tarif

0

Çocuklarla keyifli vakit geçirmek için dayanıklı, patlamayan baloncuklar yapabilirsiniz. İşte dev ve patlamayan baloncuklar için tarifler.

dev baloncuk

Yaptığınız anda patlayan baloncuklardan bıktıysanız, patlamayan balonlar için bu tarifi deneyin! Aslında, bu baloncukları patlatmak hala mümkün, ancak normal sabun baloncuklarından çok daha güçlüler.

Patlamayan Baloncuk Tarifi
  • 3 su bardağı su
  • 1 su bardağı sıvı bulaşık deterjanı
  • 1/2 su bardağı beyaz mısır şurubu

Kabarcık çözeltisi yapmak için malzemeleri karıştırın. Koyu renk mısır şurubunu beyaz mısır şurubu kadar kolay kullanabilirsiniz, ancak çözeltiyi renklendirilecektir. Ayrıca, baloncukları renklendirmek için gıda boyası veya parlaklık boyası ekleyebilirsiniz. Ayrıca başka bir tür yapışkan şurup ikame edebilir, sadece renk ve koku değişiklikleri görülür.

İşte bir başka kolay baloncuk tarifi:
  • 3 su bardağı su
  • 1 su bardağı bulaşık deterjanı
  • 1/2 su bardağı gliserin

En Büyük, En Güçlü Baloncukları Yapmak

Baloncukları patlatıyorsanız ve yeterince güçlü görünmüyorsa, daha fazla gliserin ve / veya mısır şurubu ekleyebilirsiniz. Bileşen ölçümlerini ayarlamaktan çekinmeyin. “Ultra” bulaşık deterjanı kullanıyorsanız, muhtemelen daha fazla şurup veya gliserin eklemeniz gerekecektir. Büyük kabarcıklar elde etmekte sorun yaşıyorsanız, musluk suyu yerine damıtılmış su kullanmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, tarifi hazırladıktan sonra, kullanmadan önce birkaç saat veya gece boyunca bekletmek de faydalıdır.

Parlayan Baloncuklar

Normal su yerine tonik kullanabilirsiniz. Tonik ile yapılan balonlar siyah ışık altında soluk mavi renkte parlayacaktır. Daha çok parlayan baloncuklar için, balon karışımına parlaklık pigmenti ekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, pigment çözülmek yerine çözelti içinde süspansiyon haline gelir, bu nedenle kabarcıklar uzun süre dayanmaz veya büyür.

Renkli Baloncuklar

Baloncuklar, bir gaz (hava) üzerinde ince bir sıvı filmden oluşur. Sıvı katman çok ince olduğu için baloncukları renklendirmek zordur. Gıda boyası veya boya ekleyebilirsiniz, ancak rengin gerçekten fark edilmesini beklemeyin. Ayrıca, pigment molekülleri büyüktür ve kabarcıkları zayıflatır, böylece yeteri kadar büyük ve dayanıklı balonlar elde edemezsiniz. Baloncukları renklendirmek mümkündür, ancak sonuçları beğenmeyebilirsiniz. En iyi seçeneğiniz, kabarcık tarifindeki su yerine su bazlı bir boya kullanmaktır. Yüzeyleri ve giysileri lekeleyecekleri için renkli baloncukları dışarıda üfleyin.

Baloncukları Temizleme

Tahmin edebileceğiniz gibi, mısır şurubu kullanılarak yapılan kabarcıklar yapışkandır. Sıcak suyla temizlenebilirler, ancak açık havada veya banyoda veya mutfakta kabarcıklar üflemek en iyisidir, böylece halı veya döşemenizi temizlemek zorunda kalmazsınız. Baloncuklar kıyafetlerden yıkanarak temizlenebilir.


Leave A Reply