Kova Burcunun Diğer Burçlarla Uyumu, Kova Hangi Burçlarla Anlaşır?

0
Advertisement

Kova burcu hangi burçlarla anlaşır, hangileri ile anlaşamaz? Kova burcunun diğer burçlarla olan ilişkisi, aşk uyumu nedir?

KOVA İLE KOÇ

Bu ateş ve hava ikilisi genel olarak birbiriyle iyi anlaşır. Kova burcu sosyal, özgürlükçü ve aktif bir burçtur. Aynı şekilde Koç burcu da hızlı, hareketli ve sıcakkanlıdır. Bu ikili ilk başta birbirlerinden etkilenirler. Uranüs yönetimindeki Kova, değişken ve farklı tavırlarıyla Koç’un ilgisini çok çabuk çekecektir. Kova burcu insanı entelektüel fikirlere ve düşünmeye önem verir. Düşünmeyi kendine has bir üslupla yapan ve daha çok eylemlere önem veren Koç insanı ilişki ilerledikçe Kova burcunu ukala bulabilir. Kova burcu mantıklıdır ama Koç insanı hisleriyle ve içgüdüsel bir şekilde hareket ettiğinden Kova burcunun çok mantıklı ve tamamen düşüncelere dayalı ilişki dünyasına karşılık veremez. Bir de Koç burcu kıskançtır, tutkular bu insan için önemlidir. Kıskançlığa ve sınırlandırılmalara gelemeyen Kova insanı için bir süre sonra bu ilişki çıkmaza dönüşebilir. Her iki taraf birbirini anlar ve gereken özeni gösterirse hayat boyu keyifli bir ilişki içinde olurlar.

KOVA İLE BOĞA

Toprak ve hava grupları genellikle anlaşmakta zorlanır. Toprağın içinde hava zerrecikleri yoktur. Bu iki grup genelde birbirini anlamakta zorluk çeker. Bir de her iki burç da sabit özellikler taşıdığından, bu beraberlikten genellikle sorunlar çıkar. Ne yapacağı belli olmayan, özgürlüğüne düşkün Kova, uysal giden ve anlaşmaya her zaman meyilli Boğa mizacı için uygun olmayabilir. Kova burcu değişik ve farklı olanı sever, ister ve farklı olan hemen ilgisini çeker. Daha ilk zamanlarda, yelkenleri suya indiren ve oldukça sıradan davranan Boğa’yı çekici bulması imkansızdır. Boğa’nın tutucu ve ısrarcı görüşleri, dinamik ve açık görüşlü Kova’nın sinirlerini gerip, onu ateşleyebilir. Boğa’nın inadı, Kova’nın fikirlerinden vazgeçmemesi en temel düğüm noktasıdır. Her ikisi de rahatı ve konforu sevdiklerinden, bunu nasıl elde edecekleri aralarında tartışmalara neden olacaktır. Başka bir uyuşmazlık noktası da, sırları paylaşmakta Kova’nın gönülsüz davranışı olabilir. Bu ilişkinin oluşması için tarafların kişilik özelliklerinden taviz vermesi gerekir.

KOVA İLE İKİZLER

Merkür-Uranüs kombinasyonu keyifli ve etkili bir kombinasyon olabilir. Bu ilişkide idealler, bilgi, entelektüel yapı, öğrenme isteği yüksek olacaktır, ikizler burcu aradığı her tür düşünce formunu Kova burcunda bulabilir. Kova’nın yönetici gezegeni Uranüs zaten ani ve sürpriz değişimler habercisidir. Bu da her zaman sürprizleri seven, değişken ve çeşitli ikizler karakterini fazlasıyla mutlu eder. Burada dikkat edilmesi gereken konu, zaman zaman Kova’nın soğuk ve mesafeli duruşu olabilir. Kova, yalnız kalmak istediği zaman İkizler’i gücendirecek bir şey yapmamalıdır. Çünkü bu geçici bir durumdur ve Kova bir süre sonra kendini bulduğunda her iki taraf yeniden kaldıkları yerden devam edebilirler. Bir de Kova burcu sevgide sabittir, her konuda değişken olan ve zaman zaman fikir değiştirmekten kaçınmayan ikizler burcu, Kova’nın sabit fikirliliği karşısında nasıl davranacağını şaşırır ve o durumdan uzaklaşmak ister. Bu birkaç nokta iyi üstesinden gelinirse bu ilişki, ilişkiler içindeki en çeşitli ve en verimli ilişkidir.

KOVA İLE YENGEÇ

Biri su, diğeri hava olan bu iki burç birbirleriyle anlaşmakta oldukça zorlanır. Kova’nın sosyalliği ve hareketliliği, ev yaşamını seven Yengeç için aşırı gelebilir. Kova bu dünyadaki her şeyini dış dünyadaki insanlarla, arkadaşlarıyla paylaşmak isterler. Oysa Yengeç her tür ilginin kendisinde olmasını bekler ve ister. Karşı tarafı bir şekilde istediği şekle sokamayınca mızmızlanmaları ve duygusal sömürüleri artabilir ama tüm bunlar özgürlüğüne ve bireyselliğine fazlasıyla düşkün olan Kova için çok da üstünde durulmayacak konulardır. Yengeç burcu özgürlükten ziyade tutucudur. Geçmişe fazlasıyla bağlıdır, Kova’nın beğenileri ise bunun tersidir. Kova burcu geleceğe yönelik ilerlemeyi kendine felsefe edinmiş bir burçtur. Uranüs’ün sürprizli yapısı ile Ay’ın duyarlılığı ile anlaşamaz. Birinin özveri gösterip kendini değiştirmesi durumunda bu iş yürüyebilir. Bu ikili birbirini görmekte, anlamakta ve duygulan tatmin etmekte fazlasıyla zorlanır.

Advertisement

KOVA İLE ASLAN

Bu iki burç birbirlerine zıt burçlardır. Zıt burçlar kendimizi görebileceğimiz, eksik yönlerimizi tamamlayacağımız burçlardır. Zıt kutupların birbirini çekmesi gibi, zıt burçlar ilk bakışta birbirlerine çekilirler. Karşı taraftaki farklılık kişinin hoşuna gider. Ne de olsa kendisi öyle değildir. Yeni bir şey öğrenmenin hevesi ve bunun sonucunda neler olabileceğinin düşüncesi her iki tarafı kamçılayan bir afrodizyaktır. Bu beraberlikte Güneş ile Uranüs iş birliği genel olarak olumludur. Aslan sürprizi sever ve Kova’da bundan bol şey yoktur. Her iki burç birbirleri için bir şey yaparken en iyisini yapmaya çalışır. Aslan dünyayı sever, Kova da insanlığı sever, bu bakımdan ikisi arasında olumlu bir ilişki olabilir. Yalnız Aslan burada biraz kendi kişiliğindeki sivriliklerden ve kıskançlık meylinden vazgeçmeye çalışmalıdır. Zira Aslan insanı merkezde olmak ister, özel hayatında da sevdiği insandan özel muamele görmek, bir Aslan’ın isteyeceği ilk şeylerdendir. İşte bu noktada ilişkide bazı çıtırdamalar oluşabilir zira Kova burcu kısıtlanmaya ve kıskançlığa hiç gelemez. Hele bir de dünya için bir şeyler yapmaya çalışırken, onu tüm insanlıktan uzaklaştırarak kendi evrenine çekmeye çalışan Aslan’ı hiç ama hiç anlamayacaktır.

KOVA İLE BAŞAK

Birbirlerini hiçbir şekilde anlamayan bu iki burcu ilişkisini ‘ne seninle, ne sensiz’ olarak tanımlayabiliriz. Kova burcu özgürlüğüne düşkün, sosyal ve sürprizleri seven bir burçtur. Başak ise, ancak sonucunu bildiği şeylere adım atar, sürprizlerden korkar, daha tutucu ve geçmişe yönelik yaşayan insandır. Bu anlamda Başak burcu, ilk görüşte Kova’dan fazlasıyla etkilenecektir. Kova burcu da Başak’ı zeki ve entelektüel bulur ama Kova için bu dünyada sadece Başak burcu yoktur. O an etkilenir ama yoluna devam eder. Başak burcu bunu fark ettiğinde, özellikle Başak kadını bu duruma içerleyebilir. Başak kadım doğrulan eleştirmeden, büyük bir incelikle Kova burcuna aktarı rsa bu ilişki her zaman yürür. Anlaşmaları biraz da her ikisinin kültür seviyelerine bağlıdır. Eğer çiftler arasında belirgin bir farklılık varsa, evlilikten mutluluk ummak yanlış olabilir. Başak’m değişkenliği sayesinde isterlerse bu ilişkiyi yürütürler. Ama şunu bilmekte fayda olacaktır, bu ilişkide değişen taraf Kova olmayacaktır.

KOVA İLE TERAZİ

Bu hava-hava ikilisi en uyumlu çiftlerdendir. Evlilik için mükemmel bir beraberlik olabilir. Kovalar Terazi ile olumlu benzerlikler gösterirler. Her ikisinde de güzellik, toplum sevgisi ve sosyete faaliyetleri aralarında ideal ortaklık temeli olur. Kova burcunun fikri sabitlikleri ve bazen idare edilmesi gerekliliği, Terazi burcunun anlayışı, uzlaşısı sayesinde hemen hallolacaktır. Kova burcu Terazi’nin dengesinden, uyumundan ve güzelliğinden etkilenir ama en önemlisi, konuşabileceği ve paylaşabileceği bir arkadaş bulmuştur kendine. Terazi burcuysa Kova’nın kendine has hareketleri karşısında kendini ilişkiye kolayca kaptırıverir. Kova insanının ne yapacağı belli olmayan davranışları ve ortada bir neden yokken ortamdan kaybolması, beraberlikte bir sorun olabilir. Bu durumda en iyi çare Terazi’nin onu olduğu gibi bırakmasıdır. Bir süre sonra her şey düzelecektir. Terazi açıklama yapması için ısrarcı olmazsa bu beraberlik yürüyecektir.

KOVA İLE AKREP

Bir su ve hava ilişkisi gazlı içeceğe benzer. İçimi ilk başta keyiflidir ama sonradan gaz yapabilir, bünyeye ağır gelebilir. Kova burcu hümanist ve diğer insanlar için bir şeyler yapmak isteyen bir burçtur. İlk başlarda Kova burcunun bu insancıl yaklaşımları Akrep in hoşuna gitse bile, Akrep sevdiği insanı başkalarıyla paylaşmak istemeyecek ve Kova’yı kısıtlamaya başlayacaktır. Kova’nın ev dışında, Akrep’in ayak uydurması gerekecek çeşidi merakları vardır. Bu beraberlik sonunda bir sinir savaşıyla sona erebilir. Kova, katı Akrep karakteri için çok fazla sağı solu belli olmayan birisidir. Bir de her iki taraf da sabittir. Akrep duyguları biriktirir, Kova bilgi biriktirir. Bilgiler her zaman duyguların önündedir ve bu Akrep burcunu çıldırtabilir, zira duyguları ve hissettikleri Akrep’in hayatını, yönünü ve her şeyini belirler. Cinsellikte deneysel yaklaşımlarla değişik ve farklı tatlar alınsa da bu ilişki önünde sonunda bir yerlerden patlak verebilir. Değişim ve ayak uydurma bu ilişkiyi uzatabilir.

KOVA İLE YAY

Bu ateş ve hava beraberliği bir çok konuda başarılıdır. Burçlar kuşağında hem Kova hem de Yay burçları özgürlüğüne ve bireyselliğine düşkün iki burçtur. Bu anlamda birbirlerini çok iyi tanırlar ve anlarlar. Bu yüzden de temel olarak başarıya açıktırlar. İkisi de sosyal çevrelerine düşkündür ve arkadaşları fazladır. Yay, Kova’nın ruh halini ve ilginçliklerini anlamaya hazırdır. Kova da Yay’ın arada alıp başını gitmesine bir şey demeyecektir. Kıskanç ve sahiplenici olmayan bu ikili, aynı ideallere sahiplerse bir ömür çok mutlu olabilirler. Bir tek zaman zaman Kova’nın fikri sabitlikleri ilişkilerini yıpratabilir. Onda da Yay burcu yine devreye girerek, olayları anlayışla toparlayabilir. Her ikisi de gezmekten ve heyecandan hoşlanırlar. Neticede bu beraberlik hep artan bir ivmeyle, değişiklik coşkusuyla yürüyecektir.

KOVA İLE OĞLAK

Bu toprak ve hava ilişkisi birbirleriyle anlaşmakta zorlanırlar. Temkinli ve emin adımlarla ilerleyen Oğlak ile dünyayı yaşanacak en iyi yer yapmayı amaçlayan, idealist Kova’nın ortak noktalan çok azdır. Oğlak, Kova’nın başka insanlar ile ilgilenmesini anlayışla karşılayamaz. Onun için sevdiği insanın odak noktası kendisi ve ailesi olmalıdır, bu durumda Kova da kısıtlamaya tahammül edemez. Bu da anlaşmazlıklarını arttırır. Oğlak insanı çalışkandır ve işkoliktir, eğer iki taraf da duygusallıktan çok, iş hayatına ve başarıya önem veriyorsa, bu ilişkide bir çıkar yol bulunabilir. Güvensiz ve lafını sokan Oğlak insanı, hümanist ve rahat olan Kova insanını rahatsız edebilir. Bu durum ancak Kova erkeği ve Oğlak kadınıyla daha iyi bir sonuca varabilir. Kova erkeği, Oğlak kadınının soğukluğunu ve mesafesini aşmasına yardımcı olabilir. Aynı şekilde Oğlak kadını da, partnerinin birçok işini hallederek, toplum içinde onun istediği yere gelmesini sağlayabilir.

Advertisement

KOVA İLE KOVA

Bu iki hava grubu birbirleriyle çok iyi anlaşır. Kova burcu bireysel, rahat, özgürlüğüne düşkün bir burçtur. Sosyalliği ve diğer insanlarla bir arada olmayı sever. Kısıtlanmalara gelemez. Her iki taraf da birbirlerinin isteklerini ve ilişkiden beklentilerini çok iyi bir şekilde fark edecek ve anlayacaklardır. Gerektiği zaman sosyal olacaklar, gerektiği zaman evde kalmasını bileceklerdir. Bu iki burç iyi anlaşırlar. Kadın ve erkek Kova ilişki içerisinde birey olmayı başardığından, karşılıklı müsamaha göstererek uzun yıllar ilişkilerini sürdürebilirler. Buradaki tek sorun, fikri sabitlik olabilir. Bir tarafın inat ettiği bir konuda diğer taraf da geri adım atmayabilir ve konu gereksiz uzayabilir. Buna dikkat edilirse başka sorunları kolay kolay olmaz.

KOVA İLE BALIK

Bu hava ve su kombinasyonu dalgalı denizlere benzeyebilir. Balık burcu romantik bir burç olarak, karşı taraftan aşka dair iyi bir beklenti içine girebilir. Kova burcu daha ilk karşılaşmalarında farklı tavırlarla Balık insanının hemen dikkatini çeker ama buradaki konu arkasından devamlılığın gelmesi ve Balık’ın onu avucunda tutmak istemesi olabilir. Güzel ve etkili bir iletişimle Kova burcu Balık’ı hemen etkiler, Kova da bu romantik kişinin hülyalı dünyası karşısında bir merak içerisindedir ama mantığı her zaman önde olan Kova insanına göre Balık kadar hayalperest olmak ve her şeyi kabullenmek söz konusu bile olamaz. Bu yüzden bu ilişki flörtten hemen sonra genellikle Kova burcuna göre tamamlanır. Ancak Kova kadını, Balık erkeği olursa bu ilişkinin devam etme olasılığı daha yüksektir, bu durumda bile bir müddet sonra Kova kadını her tür sorumluluğu üstlenmiş olduğunu fark edecektir.


Leave A Reply