Kredi Notum 700 Kredi Çekebilir Miyim? 700 Puana Kredi Veren Bankalar

13
Advertisement

Kredi notunuz 700 ama krediye ihtiyacınız var. 700 civarında bir kredi notu ile kredi alabilir misiniz? 700 Puana Kredi Veren Bankalar

Zamansız ödemelerden veya bankalar ile yaşanan bazı problemlerden dolayı kredi notları düşebilir. Hal böyle olunca bankalar ile çok ciddi problem yaşayanların kredi notları 700 gibi değerlere kadar gerileyebilmektedir.

Kredi Notum 700 Kredi Çekebilir Miyim? 700 Puana Kredi Veren Bankalar

Arka Plan Kaynak : pixabay.com

700 puana kredi veren bankalar elbette yok denecek kadar azdır. Bu nedenle kredi notunun her zaman önemli olduğunu unutmamalı ve kredi notunun 700 gibi aşırı riskli dereceye inmemesine gayret edilmelidir. Çünkü bu derece seyreden bir kredi notuna hiçbir banka kredi vermeyecektir. Ancak bazı özel durumlarda kredi almanız mümkün olabiliyor.

Ayrıca bazı bankalar 700 puanın altında olan kişilere bile bazı şartları yerine getirmek koşuluyla kredi imkânı sunabilmektedir. Şimdi sizlere kredi notu 700 olanlara kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz;

Kredi Notum 700 Kredi Çekebilir Miyim?

Öncelikle her bankadan kredi alabilmeniz için kredi notunuzun en az 1100 olması gerektiğini hatırlatmak isteriz. Çünkü 700 puana kredi imkânı sunan bankalar bazı şartlar aramaktadır ve sizde takdir ederseniz hiçbir bankanın kredi vermeye yanaşmadığı bir puan gurubuna dahil olan bir kişiye kredi vermeleri halinde kendilerini garantiye almaları gayet doğaldır.

Kredi puanınız 700 ise ve kredi çekmek istiyorsanız size ilk olarak tavsiyemiz kredi notunuzu yükseltmenizdir. Ancak kredi ihtiyacınız acilse ve kredi notunuzu yükseltmek için yeterli zamana sahip değilseniz, bu durumda sizleri nispeten daha yeni ve daha küçük olan bankalara yönelmenizi tavsiye ederiz.

Advertisement

Bu tarz büyüklük bakımından daha küçük olan banka kuruluşları bankacılık sektöründe daha da büyüyebilmek için puanı 700 olan ticari ve bireysel kişilere dahi kredi fırsatı sunmaktadırlar. Böyle bir risk almalarının en büyük nedeni bankacılık sektöründe bir adım öne geçmek ve boşta olan müşterileri kendine bağlayarak kuruluşlarını geliştirmektir.

Findeks Kredi Notu Skalası

Findeks Kredi Notu Skalası

Findeks Kredi Notu Skalası

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar elbette kendilerini garanti altına almak isterler. Bu bankalar da kendilerini garanti altına almak için bazı şartlar koşmaktadırlar. Bunlardan biride kefil sistemidir. Kredi notunuz 700 bile olsa bir kefil ile birlikte bu banka kuruluşlarına başvurmanız halinde size kredi imkânı sağlanacaktır. Ancak kefil olarak getireceğiniz kişinin adına tapulu olan bir gayrimenkul olması gerekmektedir. Kefil üstüne tapulu olan gayrimenkulü ipotek olarak gösterdiği takdirde, kredi başvurunuz değerlendirmeye alınacak ve uygun görülmesi halinde 10 bin TL’ye kadar kredi verilebilecektir.


13 yorum

 1. her an gözümün önünde ve izlemekten başka carem yok
  dilimden çok gözlerim ve damlalarım konuşur
  duymadıktan sonra ne çare
  şimdi tutamadığım elerini tutamadığı elimden kayıp gidiyor
  işte 4asır oldu hala susuyorum
  ve nedenini hala bilmiyorum …………..

Leave A Reply