Meyveli Panna Cotta Tarifi

0

Tarçın ve kırmızı meyve püresi ile birlikte hazırlanıp servis edilmiş nefis bir panna cotta tarifi.

Meyveli Panna Cotta Tarifi

Advertisement

Meyveli Panna Cotta Tarifi

Kullanılacak Malzemeler: (4 Kişilik)
Panna cotta için:
1 vanilya çubuğu
500 ml taze krema
1 tarçın çubuğu
50 gr şeker
5 yaprak beyaz jelatin

Kırmızı meyve püresi için:
200 gr karışık kırmızı meyve (böğürtlen, frambuaz, frenk üzümü, yaban mersini)
1 çorba kaşığı limon suyu
100 gr jöle şekeri
süslemek için taze nane yaprakları
50 gr karışık frenk üzümü, süslemek için frambuaz ve yaban mersini

Yapılışı:
Vanilya çubuğunu boyuna keserek açın ve taze krema, tarçın ve şekerle beraber kaynayıncaya kadar pişirin. Bu karışımı bir kenara bırakarak 10 dakika kadar bekletin. Jelatini içinde soğuk su olan bir kapta yumuşatın. Vanilyalı taze kremayı bir süzgeçten geçirin. Jelatini elinizle iyice sıkarak vanilyalı taze kremaya ilave edin. Jelatini krema içinde sürekli karıştırarak eritin. 4 adet bardağı soğuk suyun altında durulayın ve onları hafifçe eğik olacakları bir şekilde kalıba yerleştirin. Bardaklara taze kremayı doldurun ve taze krema tamamen soğuyup sertleşinceye kadar en az 4 saat buzdolabında bekletin.

Bu arada kırmızı meyveleri ayıklayın, gerekiyorsa yıkayın ve süzün. Meyveleri limon suyu ve şekerle karıştırın ve 30 dakika bekletin. Ardından bu karışımı bir tencerede ısıtın ve 3 dakika süresince kısık ateşte pişirin. Kırmızı meyveleri bir süzgeçten geçirin.

Advertisement

Panna cotta’yı diklemesine yerleştirin ve kırmızı meyveleri içine koyun ve tekrar 1 saat boyunca buzdolabında bırakın. Panna cotta’yı taze nane ve kırmızı meyvelerle süsleyerek servis yapın.


Leave A Reply