Mickey Mouse Karakterleri Özellikleri ve Çizgi Filmdeki Yerleri Nelerdir?

0
Advertisement

Sevilen çizgi dizi Mickey Mouse karakterlerin özellikleri ve filmdeki yeri nedir?Karakterlerin isimleri ve onlar hakkında bilgi.

Mickey Mouse Karakterleri

Mickey Mouse

mickey

Mickey Mouse, komik bir fare ve çocukların çok sevdiği çizgi film karakteridir. Ayrıca The Walt Disney Company’nin maskotudur. 1928’de Walt Disney ve Ub Iwerks tarafından Walt Disney Stüdyolarında yaratıldı. Genellikle üstünde iki adet sarı benek olan kırmızı şortlar, büyük sarı ayakkabılar ve beyaz eldivenler giyen bir fare olan Mickey, dünyanın en tanınmış karakterlerinden ve en çok ses getiren çizgi filmin ana karakteridir biridir.

Minnie Mouse

minnie

Minnie Mouse Ub Iwerks ve Walt Disney tarafından oluşturulan komik, neşeli, güzel bir fare çizgi film karakteridir. O ve Mickey Mouse ilk olarak 1928’de Ub Iwerks tarafından çizildi. Ayrıca bu tatlı karakterimizin adı nadiren olsa da kulanılan Minerva Mouse’tur. Genellikle onu pembe benekli elbisesinin içinde görürüz. Ama arada mavi ve sarı elbisesini de giyer ve tam bir kurdele aşığıdır.

Pluto

Pluto

Advertisement

Pluto 1930’da Walt Disney Productions’ta yaratılan bir karikatür köpektir. Sarı-turuncu renkli, orta boy, siyah kulaklı kısa saçlıdır. O Mickey Mouse’un evcil hayvanıdır. Tam olarak türü belli değildir. Ancak Mickey Mouse’un çizgi filmi olan Zinciri Çetesinde bir tazı köpeği olarak ilk çıkışını yaptı. Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck, Daisy Duck ve Goofy ile birlikte Pluto, “Evrimsel Altı” dan biridir. Altı hayvanın tümü insan olmayıp ancak insan gibi konuşup ve giyinse de, Pluton onlara dahil değildir. Aksine tüm köpek türünün özelliklerini gösterir.

Goofy

goffy

Goofy arkadaşları ile çok iyi geçinen ve her zaman çok heyecanlı bir köpektir. Goofy, genellikle bir turunu boyunlu kazak, siyah yelek, mavi bir pantolon, kahverengi bir ayakkabı ve beyaz eldiven giyer. Ayrıca yeşil ve küçük bir şapkası vardır. Goofy, Mickey Mouse ve Donald Duck’ın yakın arkadaşıdır ve Disney’in en tanınmış karakterlerinden biridir. Normalde son derece sakardır, ancak bazen zeki olarak gösterilir.

Donald Duck

donald

Donald Duck, komik bir Disney karakteridir. Donald, sarı-turuncu bacakları ve ayakları olan bir beyaz ördektir. Genellikle bir denizci gömleği ve papyonlu şapka giyer. Donald, yarı anlaşılır konuşması ve yaramaz kişiliği ile ünlüdür. Arkadaşı Mickey Mouse ile birlikte Donald, en popüler Disney karakterlerinden biridir ve TV Rehberi’nin 2002’deki tüm zamanların en büyük 50 çizgi film karakteri listesine dahil edilmiştir. Diğer tüm Disney karakterlerinden daha fazla filmde yer aldı ve süper kahraman türünün dışındaki dünyada en çok yayınlanan çizgi roman karakteridir.

Daisy Duck

daisy

Advertisement

Daisy Duck 1940’da Walt Disney tarafından yaratılan, Donald Duck’ın kız arkadaşıdır. Daisy tatlı ve sevecen bir beyaz ördektir. Genellikle renkli kurdele, bluz ve topuklu ayakkabılar giyer. Daisy genellikle Donald’a karşı güçlü bir yakınlık gösterir.

Pete

pete

Pete, 1925 yılında Walt Disney ve Ub Iwerks tarafından oluşturulan şişman bir kedidir. Genellikle bu karakter Mickey Mouse’un düşmanıdır. Başlangıçta ayıydı, ancak 1928’de Mickey Mouse’un ortaya çıkmasıyla kedi olarak tanımlandı. Pete, Alice Fare Yapboz (1925) adlı karikatürde Mickey Mouse’tan üç yıl önce çıkış yapan en eski Disney karakteridir.


Leave A Reply