Rüyada Ateş Görmek Ne Anlama Gelir? Ateş Yakmak, Alev Görmek Nedir?

0
Advertisement

Rüyada Ateş görmek ne anlama gelir? Rüyada ateş yakmak, alev görmek ne demektir? Çeşitli ateş rüyalarının anlamları ve yorumları.

Rüyada Ateş Görmek

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Ateş Görmek

Ateş, insanların kıskançlık, şehvet ve tutku gibi güçlü duygularını uyandırabilir; her şeyi mahvedebilir, aynı zamanda yeni bir yaşam yetiştiren büyük bir arınma getirir. Bu nedenle, ateşle ilgili rüyaların birçok yorumu vardır. Olumlu bakış açısından tutku, arzu ve zenginliği sembolize eder; olumsuz perspektiften bakıldığında ise hayal kırıklığı, öfke, endişe veya yıkım anlamına gelir.

Sık sık ateşle ilgili rüyalar görüyorsanız veya ateşle uğraşmak, ateşin yanında çalışmak veya ateşte olmak ve susamak gibi rüyalarınız varsa, hipertansiyon gibi bir rahatsızlıktan muzdarip olabilirsiniz ve vücudunuzdaki rahatsızlığınız uykudayken sizi rahatsız ediyor ve rüyalarınıza yansıyor olabilir. Bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

ateş

Kaynak: pixabay.com

Çeşitli Durumlardaki Ateş Rüyaları

İnsanın kendi kalbinde ateş görmesi; aşk ve sevgiye veya sevdalı olduğu sevgilisiyle ayrılacağına işarettir. Karanlık gecede halka yol göstermek için ateş yakması demek, onun bilime erişmesi demektir. Kendisini ateşe ibadet ediyor görmesi; savaşı ve kavgayı seven bir kişilik olduğuna işarettir. Kış gününde ateş yakması ve ısınması; onun zengin olmasına, ateş yediğini görmesi, yetim malı veya haram mal yemesine, ateşe girdiğini görmesi, hapsolmasına ve zor bir dönem geçireceğine, ateşe girip çıktığını görmesi, cennete girmesine, ateşi satıp bahçe aldığını görmesi ise bir mal satıp gayrimenkul almasına bahçeyi satıp ateş alması, mal alıp gayrimenkulünü satmasına, ateşe girdiğini görmesi, malından dolayı hüsrana uğramasına yahut günah işlemesine işarettir. Bu kimsenin günah işlemekten kaçınması lazımdır.

Parlak ve hayali bir ateş, ateş etrafında bir topluluk bulunması topluluğun berekete nail olmasına işaret eder. Ateşin hububat ve ürünü yaktığını görmesi; hububat fiyatlarının yükselmesine, tenceresiz bir ateşin yanmakta olduğunu görmesi, evini koruyan bekçi veya kapıcısından zarar geleceğine, işarettir. Ateş aynı zamanda evlenmeye işarettir. Ağızdaki ateş kaygı ve tasadır. Bir mahalle veya şehre ateş düştüğünü görmesi o yerde savaşın çıkacağına veya kıtlık ya da salgın hastalık olacağına işarettir.

ateş

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Evinde Ateş Görmek

Kendi evinden ateşin çıktığını görmesi halinde, onun bir vilayete vali tayin edileceğine, veya ticaret ve sanatında kuvvetine, kendi ateşinin ışık ve aydınlığı batıdan, doğuya kadar dünyayı aydınlatıyor gördü ise; onun batı ve doğuda anılacağına, evrensel bir şöhretle bilime erişeceğine, ateşin evine düştüğünü görmesi halinde ise; ucuzluk, bolluk ve nimete kavuşacağına;başından ateşin yükseğe kalktığını ve ateşin parlaklığını görmüş de eşi de yüklü ise, çok güzel bir erkek çocuğa sahip olacağına işarettir.

Advertisement

Dağbaşında ateş yaktığını gören kimse, parlaklığı nisbetinde maneviyatını sağlamlığına, Allah’a yakınlığına, kayıp ve gurbette ise; salimen yurduna döneceğine işarettir. Ateş de oturuyor da ateş kendisini yakmıyor, görürse düşmanlarının ona asla zarar veremeyeceklerine işarettir. Evinde yanan ateşin aydınlığı ailesine faydalı olurken ve fakat bu aydınlığın söndüğünü görmek; o evin büyüğünün vefat edeceğine, ateş evinde sönüp de rüzgar parlattı ise, o eve bir hırsızın gireceğini haber verir.


Leave A Reply