Rüyada Uyuduğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Uyumak Uyanmak

0
Advertisement

Rüyada kendini uyurken görmek ne anlama gelir? Rüyada uyuduğunu görmek, uyuyup uyanmak, farklı yerlerde uyumak nedir? Anlamları, yorumları.

Rüyada uyumak

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Uyumak

Rüyada görülen uyku, diğer rüyalarda da görüldüğü gibi kişiye ve durumuna göre çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Bazen gaflet içinde bulunmaya, malın habersiz elden çıkmasına; bazen de tembelliğe veya hayırlı bir işe başlamaya yorumlanır.

Rüyada Kendi Yatağında Uyumak

Kendi yatağınızda uyuduğunuzu gördüyseniz, bu olumlu bir rüyadır. Kendinizi rahat bir odada, çarşaf ve battaniyelerinize sarılmış, uyurken görürseniz, genel olarak yaşamınızdan duyduğunuz memnuniyeti yansıtır. Sakin ve özgür hissediyorsunuz ve rahatlayıp sadece hayatınızın tadını çıkarıyorsunuz. Harekete geçmek için ve dinlenmek için uygun zamanı hissediyor ve uyguluyorsunuz. Başkalarının ne düşündüğünü pek umursamıyorsunuz ve kendini gündelik hayatın endişeleri ve sıkıntılarıyla meşgul etmemeye karar vermiş görünüyorsunuz.

Eğer gerçekte stres altındaysanız, bu rüya, ara vermeniz gerektiğini söyleyen bariz bir  işaretidir. Genelde iyi hissediyorsanız, bunun için gidin ve güzel, sakin günlerin tadını çıkarın. Ancak uykunuz huzursuzsa, yatağınız düzensizse, tam tersi anlamına gelir.

uyku

Kaynak: pixabay.com

Rüyada Dışarıda Uyumak

Rüyada kendinizin evin dışında dışarıda uyurken gördüyseniz, bu çok şey ifade edebilir. Vahşi doğada uyumak, kamp yapmak veya bunun gibi bir şeyi gördüyseniz, günlük yaşama ara vermeniz gerektiği anlamına gelir. Rutininizdeki bir şeyi değiştirmek istiyorsunuz ve gerçekte var olan tüm endişelerden ve zorluklardan kaçmak istiyorsunuz. Belki de yapmalısınız; sadece kendinizi sıfırlamak ve pillerinizi şarj etmek için kısa bir yolculuğa çıkmalısınız.

Rüyada kendi evinin önünde, verandada, balkonda, bahçede ya da benzeri yerlerde uyuduğunuzu gördüyseniz, bu rüya, evinizde huzursuz hissettiğiniz anlamına gelir; belki de en yakınlarınızla anlaşmazlığınız var. Sizi çok rahatsız ediyor ve sürekli sinirlenmiş, sinirli hissediyorsunuz. Kendinizi bu yaygın sorunlardan uzaklaştırmak istiyorsunuz. Neden böyle olduğunu ve aileniz veya eviniz hakkında sizi neyin rahatsız ettiğini düşünün.

Advertisement

Rüyada bir mezarda, mezarlıkta uyuduğunu görmek, kötü bir haber alacağınıza işaret eder. Eğer işyerinde uyuduğunuzu görürseniz, sizin hakkınızda kurulan tuzaklardan habersiz olduğunuza, işinizi kaybetme tehlikesi altında olduğunuza işarettir.

Hasta bir kimse rüyada uyuduğunu görse, iyileşeceğine işaret eder. Eğer görevde bulunan bir kimse uyuduğunu görürse, o kimsenin başına korktuğu işin geleceğine işarettir. Şayet uyuduğunu fakat aniden uyandırıldığını görür ise, o kişinin sapmış olduğu yerden ayrılıp tövbekâr olacağına yorumlanır. Bir genç kızın bu tür bir rüya görmesi ise, yakın bir zamanda uyandıran kimseyle evleneceğine işarettir.

uyumak

Kaynak: pexels.com

Rüyada Birisi İle Birlikte Uyumak

Pek çok insan, eğer aralarında mesafe kadar varsa, rüyada partnerleriyle uyuduklarını görürler. Bazı kimseler ise genellikle aşık oldukları insanlarla birlikte uyuduklarını rüyalarında görürler, ancak romantik fantezileri henüz hayata geçmemiştir. Bu rüyalar yalnızca derin arzuların, tutkunun, aşkın, özlemin ve cinsel çekiciliğin yansımalarıdır ve başka hiçbir gizli anlamları yoktur.

Ancak, bir başkasıyla, özellikle de gerçekte bir anlaşmazlığınız olan biriyle uyumakla ilgili bir rüya, o kişiyle olan ilişkinizin gerçek doğasını merak etmenize neden olmalıdır. O kişiye karşı gerçek hislerinizi düşünün ve kendinize karşı dürüst olun.

Aileniz veya arkadaşlarınız gibi sevdiklerinizden biriyle birlikte uyumak ilgili rüyalar, kendinizi yalnız hissettiğiniz ve gerçekte yardıma ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir. Aynı zamanda sizi seven ve sizi derinden önemseyen insanların varlığına işarettir. En yakınlarınızda harika bir desteğe sahipsiniz, ancak onlara ihtiyaç duyduğunuzu ve yardım etmeye ihtiyacınız olduğunu bildirmelisiniz.

Uyuma Pozisyonuna Göre Rüyanın Anlamı

Bir kimse rüyada sırt üstü yattığını görse, rüya sahibinin horlanacağına, rezil olacağına işaret eder. Eğer sağ tarafına dönerek uyuduğunu görürse, o kimsenin hayırlı bir işe başlayacağına ve çok kişinin gönül hoşnutluğunu alacağına hükmedilir. Şayet sol yanı üzerine yattığını görür ise, rüya sahibinin işinden zarar edeceğine işaret sayılır. Rüyada yüzükoyun yatmak ise, uygunsuz bir duruma düşeceğine işarettir.

Advertisement

Rüyada uyukladığını görmek, rüya sahibinin korkusu varsa, korkudan kurtulacağına işaret eder. Asi olan bir kimse bu tür bir rüya görürse, o kimsenin tövbe edeceğine hükmedilir. Eğer yoksul bir kimse aynı rüyayı görürse, zengin olacağına yorumlanır. Zengin bir kimsenin bu tür bir rüya görmesi ise, fakirliğe işarettir.


Leave A Reply