Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) Taban Puanları Başarı Sıralamaları 2021

0

2020 – 2021 yerleştirme sonuçlarına göre Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) olan üniversitelerdeki taban puanları, başarı sıralamaları ve kontenjanları

2021 Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık)Taban Puanları, Başarı Sıralamaları ve Kontenjanları

Aşağıda yer alan tabloda Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) bölümüne ait olan taban puanları alfabetik olarak doğru sıralanmış hali ile yer almaktadır. Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) okumak isteyenler için bir rehber niteliği taşıyan tablo tamamen ÖSYM verileri ile hazırlanmıştır.

2020 yılında yapılan YKS sınavı sonrası ortaya çıkan  Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) taban puanları Üniversite ismine göre alfabetik olarak sıralanmıştır. 2021 yılında yapılacak olan YKS sınavı ile Sahne ve Dekor Tasarımı (2 Yıllık) hedefleyen tüm adayların aşağıda yalın bilgiler veren tablomuza göre tercihlerini şekillendirmeleri beklenmektedir.

Üniversite Adı / Bölüm / Puan Türü / Kont. / Taban Puanları / Başarı Sıralamaları

  • Akdeniz Üniversitesi (Antalya) (Devlet) / Sahne ve Dekor Tasarımı (Örgün) / TYT / 26 / 214,60234 / 1.373.335
  • Akdeniz Üniversitesi (Antalya) (Devlet Üniversitesi) / Sahne ve Dekor Tasarımı (KKTC Uyruklu) / TYT / 1 / Yer.Olmadı /
Sahne Işık ve Ses Teknolojileri
  • Hacettepe Üniversitesi (Ankara) (Devlet) / Sahne Işık ve Ses Teknolojileri (Örgün) / TYT / 41 / 263,17293 / 783,935
  • Ardahan Üniversitesi (Ardahan) (Devlet) / Sahne Işık ve Ses Teknolojileri (Örgün) / TYT / 31 / Dolmadı

Sahne ve Dekor Tasarımı

70%
70%
Awesome

Sahne ve Dekor Tasarımı bölümü figür, nesne ve mekâna üslup özelliğini veren, dekor elemanlarını oluşturabilen görsel algılama yeteneği gelişmiş yardımcı sahne ve dekor tasarımcıları ve uygulayıcıları yetiştirmeyi amaçlar.

  • İş İmkanları
    7
  • Kazanma Zorluğu
    7

Leave A Reply