Nişanlısının Kendisini Aldattığını Bile Bile İntikam İçin O Güne Kadar İntikam İçin Bekledi!

2
Advertisement

Lesly, nişanlısı Dave’in onu aldattığından emindi. Bir süredir sürekli bir iş arkadaşıyla görüşüyordu ve bu konudaki soruları geçiştiriyordu.

Lesly anlamıştı çünkü Dave sürekli erken uyuyor ve iş arkadaşı ona mesaj atmaya devam ediyordu. Telefonuna daha çok dikkat etmeliydi diye düşündü Lesly. Öğrendiği anda ondan ayrılabilirdi ama intikam almak için çok özel bir anın gelmesini bekledi. O an, iki ay sonrası için planlanan düğün günleriydi.

Nişanlısının Kendisini Aldattığını Bile Bile İntikam İçin O Güne Kadar İntikam İçin Bekledi!

Kaynak: pixabay.com

Lesly’nin nişanlısının onu aldattığına dair şüpheleri birkaç ay önce başlamıştı. Her Salı akşamı Lesly ve Dave beraber dışarı çıkarlardı. Sinemaya veya yemeğe giderlerdi. Fakat o akşam beklendiği gibi gitmedi. Dışarı çıkmak üzereydiler ki Dave gizemli bir telefon aldı. Hemen ofise gitmesi gerekiyordu, dedi Lesly.

Dışarı çıkma planı iptal olmuştu. Lesly bundan hiç hoşlanmadı ama acil durumlar Dave’in işinin bir parçasıydı ve o da bunu anlayışla karşılıyordu.

Fakat o sıralar nişanlısının başka planları olduğunu bilmiyordu, iş dışında planlar…

Saat gece 2 olmuştu ve Dave hâlâ işten eve dönmemişti. Bu kadar uzun süre orada olmasını gerektirecek kadar önemli ne olabilirdi? Lesly erkek arkadaşına bu soruyu sormak için telefonu eline aldı. Numarayı çevirdi ama telefonu açan olmadı.

İş telefonunu da aradı fakat yine aynıydı. En sonunda uyuyakaldı. Ertesi sabah nişanlısını koltukta uyurken buldu. Kıyafetleri hâlâ üstündeydi. Lesly’i uyandırmak istemediğini söyledi.

Advertisement

Lesly ona inandı ama ondan farklı bir koku aldı… İlginçti ama başta buna çok kafa yormamıştı. Koku açıkça bir kadın parfümüydü. Çok çalışmış ve belki de bayan bir iş arkadaşının yanına oturmuş olabilirdi.

Biraz bayağı bir koku gibiydi. Ama çok da üstünde durmadı. Fakat birkaç gün sonra işten telefon geldi, yine aynı problem vardı. Lesly şimdi biraz şüphelenmeye başlamıştı. Kısa süre sonra Dave’in fazla mesaiye kalmasını veya her gün işe geri gitmesini gerektiren bir şey çıkmaya başlamıştı. Lesly ise ona asla telefonla ulaşamıyordu.

Nişanlısının Kendisini Aldattığını Bile Bile İntikam İçin O Güne Kadar İntikam İçin Bekledi!

Kaynak: pixabay.com

Ve her seferinde o pis parfüm kokusu duyuluyordu… Kendisinden bir şey sakladığını biliyordu ve bunu araştırmaya başladı. Dave gün boyunca işteyken Lesly evin altını üstüne getirdi. Çekmecelere, yatağın altına baktı, hatta alet çantasını bile söktü. Fakat hiçbir yerde mantıklı bir ipucu bulamadı.

Lesly erkek arkadaşı Dave’e bunu sorduğunda her zaman aynı yanıtı verirdi. “Kusura bakma tatlım işler bu aralar çok yoğun.” Ama Lesly artık bunların hiçbirine inanmıyordu. Derken önemli bir gelişme oldu. Dave günlerdir ilk defa onunla aynı yatakta yattığında gecenin bir vakti telefonuna bir mesaj geldi…

Lesly’nin eli hızla komodine uzandı. Dave telefonun çıkardığı titreşim sesine uyansaydı tüm şansını kaybedecekti. Telefonun kilidini açtı. Şifre: 1-2-3-4… Tanrım, ne kadar aptal. Ve mesajı okudu. Emma isimli bir kadındı. Lesly, nişanlısının daha önce bu isimde birinden bahsettiğini duymamıştı. Fakat kadının erkek arkadaşına daha önce de mesaj attığını görünce okumaya başladı.

Konuşma yaklaşık 3 hafta önce başlamıştı. Gerçekten de iş arkadaşıydı ve işe yeni girmişti. Bu, durumu açıklıyordu…

Advertisement
Fakat mesajların içeriği çok şey söylüyordu…

Onu her defasında ofise çağıran kişi buydu. Konuşmalarının tamamında ‘sevgilim’ ve ‘seni özledim’ gibi sözler vardı. “Selam güçlü ayım, karın hâlâ uyumadı mı? Acele et, yanıma gel.” cümlesini okuduğunda Lesly artık her şeyi öğrenmişti. Müstakbel kocası onu iş arkadaşıyla aldatıyordu. Şerefsiz. İki ay içinde evleneceklerdi! Bunu ona nasıl yapabilirdi?

O anda Lesly erkek arkadaşını uyandırıp onunla yüzleşebilirdi. Fakat onu aldatan erkek arkadaşı için düşündüğü plan basit bir yüzleşmeden çok daha fazlası olacaktı… Eski müstakbel nişanlısının kolaylıkla unutamayacağı bir plan yapmaya karar verdi. Önce, Dave’in onu aldattığından arkadaşlarına bahsetti.

“Ben olsam ou hemen terk edip düğünü iptal ederdim!” dedi hepsi. Fakat Lesly bunu istemiyordu. Kafasında çok daha iyi bir plan vardı. “Düğün olacak ve olmalı da ama onu sevdiğim için değil. Yaptığının hesabını verecek, nasıl olacağını anlatayım…

Arkadaşlarına yaklaştı ve onların kulağına bir şeyler fısıldadı… Düğün günü gelmişti. Lesly, ona artık bir gelinlikten daha ziyade herhangi bir kostümmüş gibi görünen elbiseyi giydi. Her şey yolundaymış gibi davranıyordu. Makyajı hazırdı, konuklarla konuştu ve babasının eşliğinde mihraba doğru yürüdü.

Nişanlısının Kendisini Aldattığını Bile Bile İntikam İçin O Güne Kadar İntikam İçin Bekledi!

Kaynak: pixabay.com

Nikah açık havada yapılıyordu. Aile üyeleri, beyaz halının iki yanında oturuyorlardı, halının sonunda ise nişanlısı vardı… Yüz yüze geldiler ve rahip konuşmasını yapmaya başladı.  Olması gerektiği gibiydi ama Lesly’nin beklediği an kesinlikle bu değildi.

5 dakika sonra, rahip mikrofonu Dave’e verdi. Dave bu anı uzun zamandır beklediğini söyledi ve sonsuz sadakat yemini etti. Kuru laflar… Lesly’nin bu laflara karnı toktu.

Şimdi konuşma sırası ondaydı…

Mikrofonu aldı ve konuklara doğru döndü. Evlilik yeminini edecek gibi görünüyordu. Ama öfke dolu Lesly’nin çok farklı planları vardı. Ailesine ve arkadaşlarına Dave konusunda yanıldığını, onun doğru adam olmadığını söyledi. Ardından ona pis düzenbaz diye hitap etti.

Dave onun kolunu tutmaya çalışırken odadaki herkes şaşkınlıkla  geline bakıyordu. Ancak Lesly onun elini itti… Ve bir cep telefonu çıkardı! Ardından Lesly orada bulunan herkese sözde nişanlısı ve onun iş arkadaşı arasında geçen konuşmaları okudu.

Dave telefonu onun elinden almaya çalıştı ama Dave’in yanında gelinin nedimesi olarak oturan Lesly’nin en yakın arkadaşı ona engel oldu. İkilinin birbirine söylediği tüm utanç verici şeyler sonunda ortaya çıkmıştı ve iki tarafın ailesi de Dave’e dehşet içinde bakıyordu. Lesly konuşmasını bitirdiğinde Dave hızla koridora doğru koştu. Rezil olmuştu ve ailesinin yüzüne bakacak durumda değildi.

En sonunda Lesly mikrofonu tekrar eline alarak önemli bir konuşma yaptı…

Herkese geldikleri için teşekkür etti ve bu durumdan dolayı üzgün olmadığını söyledi. “Birlikte bir yalanı yaşamaktansa yalnız ve dürüst bir hayatı tercih ederim.” Lesly kadehini kaldırdı, “Hepimiz burada bir aradayken hadi eğlenelim. Dürüstlüğe!” Bekar ve mutlu geçirdiği 2 senenin ardından Lesly gerçek aşkı buldu. Şimdi dünyalar kadar sevdiği yakışıklı ve çekici bir adamla evli. Ve hepsinden öte dürüst bir adamla!

Advertisement


2 yorum

  1. hunkartensi on

    dürüst olunmalı hayatta yalan her zaman yalanı getirir siz bir yalan söylersiniz bir daha söylemeyeceğim dersiniz ama o söylediğiniz yalanın yalan olduğu anlaşılmasın diye başka bir yalan daha söylemek zorunda kalırsınız her zaman buda zincirleme kaza gibidir elinde sonunda yalanınız ortaya çıkar bir yerde dikkatsiz davranırsınız muhakkak o yüzden neyseniz kimseniz onu göstermekten çekinmeyin ben her şeyin doğalını severim bana göre bayanların aşırı makyaj yapmasıda doğal güzelliklerini değiştirmektir gerçi artık hayatın bir parçası olmaya başladı yalanlar çevrenize baktığınızda bir çok yalanı göreceksiniz zaten

Leave A Reply