Şarkıcı Nedir? Şarkıcı Ne İş Yapar? Çalışma Ortamı Görev ve Sorumlulukları

0
Advertisement

Şarkıcı nedir? Şarkıcı ne iş yapar, görev ve sorumlulukları nelerdir? Şarkıcının çalışma ortamı ve meslek hakkında bilgi.

Şarkıcı nedir?

Şarkıcı, müzikal sesleri ton ve perdeyle seslendiren ve müzik üretmek için kendi sesini kullanan kişidir. Şarkıcılar tek başlarına veya grup halinde şarkı söyleyebilirler ve çoğu zaman enstrümantal müzik eşliğinde olurlar.

şarkıcı

Kaynak: pixabay.com

Şarkı söyleme fiziksel eylemi, hava gırtlak, boğaz ve ağızdan geçerken meydana gelir ve şarkı söylemedeki vokal rezonasyonunun insan vücudunun yedi bölgesini içerdiğini belirtmek ilginçtir: göğüs, trakeal ağaç, gırtlak, yutak, ağız boşluğu, burun boşluğu ve sinüsler.

Şarkı söyleme tarihi, insanlığın en eski kayıtlarına kadar uzanıyor (MÖ 800 gibi erken bir tarihte) ve şarkıların modern dillerin gelişmesinden önce bile kullanıldığına inanılıyor. Batı kültüründe, şarkıcılar genellikle on dördüncü yüzyıla kadar kiliselerde şarkı söylemekle sınırlıydı. Daha sonra operaların ve performansların yükselişi, günümüzün profesyonel şarkıcıları için zemin hazırladı.

Şarkıcı ne iş yapar?

Profesyonel şarkıcılar genellikle yüksek eğitimlidir ve ayrıca geniş bir vokal aralığı veya hoş bir vokal rezonasyonu dahil olmak üzere belirli bir düzeyde doğal şarkı söyleme yeteneğine sahiptir.

Şarkıcı, çeşitli teknikler ve eğitimler kullanarak bir vokal şarkısı yapan bir sanatçı veya icracıdır. Şarkıcılar genellikle günlük olarak pratik yapar ve zanaatlarını geliştirmelerine yardımcı olmak için profesyonel ses koçları tutarlar. Şarkıcılar kendi müziklerini yazabilir veya başkaları tarafından yazılmış müzikleri söyleyebilirler. Şarkıcılar şarkı söylemenin yanı sıra müzik öğretmeni veya ses koçu olarak çalışabilirler.

Advertisement

Profesyonel şarkıcılar tipik olarak çok fazla eğitim almış, çok yetenekli ve tonu ve perdeyi tanımlamak için mükemmel bir kulağa sahiptirler. Ayrıca geniş bir vokal aralığı veya hoş vokal rezonasyonu dahil olmak üzere belirli bir seviyede doğal şarkı söyleme yeteneğine sahiptirler. Şarkıcılar genellikle serbest çalışır ve şarkı yarışmalarında şarkıcı veya danışman veya jüri olarak iş başına sözleşme yapılır.

şarkıcı

Şarkı söylemek, çoğu devlet okulunda ve özel okulda öğretilen kabul edilmiş bir sanat biçimidir. Aynı zamanda eğlenceli bir aktivite olabilir ve karaoke gibi sıradan bir eğlence olabilir.

Bir Şarkıcının çalışma yeri nasıldır?

Profesyonel şarkıcılar, müziklerinin gelişimini ve kaydını finanse eden bir plak şirketi tarafından istihdam edilebilir. Diğer şarkıcılar, radyo reklam firmaları ve çeşitli gösteri tiyatroları dahil şirketler tarafından istihdam edilebilir. Özel etkinlik şarkıcıları genellikle aşağıdakiler dahil çeşitli mekanlarda performans sergilemek için seyahat eder:

  • Düğünler
  • Partiler
  • Danslar
  • Kurumsal Etkinlikler
  • Fuarlar ve Festivaller

Tiyatro şarkıcıları, genellikle bir tiyatroda gece performansları sergileyen canlı oyunculardır. Opera şarkıcıları, genellikle çalıştıkları bir ev sinemasında performans sergileyen tiyatro şarkıcılarının uzmanlığıdır. Ana rolü olan bir tiyatro şarkıcısı genellikle kendi giyinme odasına ve ses koçuna sahip olacaktır. Yardımcı veya yedek şarkıcılar genellikle ortak bir giyinme alanını paylaşır ve ana roldeki bir şarkıcıdan daha az ikramiye alır.

Profesyonel kayıt şarkıcıları, eğlence endüstrisinin dışında az sayıda bulunur ve genellikle pazarlama sektörlerinde ve reklamlarda kullanılmak üzere pazarlama sektörlerinde kullanılırlar. Bu şarkıcılar genellikle söyledikleri parçaların ortak çalışanları ve yazarları olarak çalışırlar.

Advertisement

Müzik endüstrisindeki profesyonel şarkıcılar, şarkı söyleme mesleğinde en çok tanınan halk figürleridir. Profesyonel şarkıcılar parçalarını stüdyolarda kaydeder ve genellikle yapımcılarla birlikte kurgu kabininde saatler geçirirler. Bu seviyedeki şarkıcılar, mesleğin zirvesi olarak kabul edilir ve genellikle zorlu seyahat ve çalışma programlarına sahiptir. Şarkıcıların bir seferde sahnede performans sergileyen ve mağazalarda ve etkinliklerde müziklerini tanıtan şehirleri aylarca turlaması gerekecek ve yoldayken yaşamak için tur otobüsleri olur.


Yorum yapılmamış

Leave A Reply