Öldükten Sonra Aslında Ölmedikleri Söylentileri Yayılan 10 Kişinin Gizemi

0
Advertisement

Bu insanlar gerçekten öldü mü? Öldükten sonra aslında ölmedikleri üzerine inanışlar olan, ölmediklerine dair söylentiler yayılan 10 kişi.

Tarih, sahte ölümler ve uzun zamandır ölü oldukları düşünülen insanların yeniden ortaya çıkmalarıyla doludur, ancak büyük olasılıkla ölmüş, ancak yaşadıklarını iddia eden teorilerin merkezi haline gelen insanlar da vardır. Bu liste komplo teorisyenlerinin zihnindeki yangınları körükleyen en iyi bilinen ölümlerden onunu inceliyor.

10 – Tupac Shakur 1971-1996

Tupac Shakur

Tupac, arabadan ateş edilerek öldürülen bir rapçiydi. Cinayet, kimin sorumlu olduğu konusunda birçok teoriye ilham vererek, çözülmeden kaldı. Buna ek olarak, birçok hayran Tupac’ın hala hayatta olduğu konusunda ısrar etti. Söylentiler kısmen Tupac’ın ölümünden sonraki on yıl içinde sekiz albüm çıkarmasıyla körüklendi. Garip bir tesadüfle, bu albümlerden birincisi Tupac’ın “Kardeşin vurulup yeniden diriltilmesi” konusundaki “Küfür” şarkısını içeriyordu.

9 – Andy Kaufman 1949-1984

Andy Kaufman

En iyi TV dizisi Taxi’de Latka’yı oynamakla tanınan sıra dışı komedyen, 35 yaşında akciğer kanserinden öldü. Kısmen, hastalığını neredeyse öldüğü güne kadar bir sır olarak sakladığı için, birçok hayranı ölüm duyurusunun şaka zannetti. Kaufman’le sık işbirliği yapan komedyen Bob Zmuda, kendisi ve Kaufman’ın ölümünü taklit etmeyi tartıştıklarını ve “fikre takıntılı” göründüklerini itiraf etti. Ancak 1999’da yapılan bir röportajda Zmuda, “Andy Kaufman öldü. ” dedi. Her ihtimale karşı, Kaufman’ın arkadaşları ölümünün 20. yıldönümünde bir “Welcome Home Andy (Evine Hoşgeldin Andy)” partisi düzenlediler. Onur konuğu görünmedi.

Advertisement

8 – Elvis Presley 1935-1977

elvis presley

Cenazede Elvis’in babası Vernon’un tabuttaki cesedin oğlu gibi görünmediğini söylediği iddia ediliyor. Elvis’in “yukarıda” olduğunu ve “İnsanlara bir şey göstermek zorunda kaldık” dedi. Presley’in ayrıca, İsa’nın dirilişinin geçici olarak ölmesini sağlayan bir ilaçla taklit edildiğini tahmin eden Hugh Schoenfield’den etkilendiği söyleniyordu. Reçeteli ilaçlara yabancı olmayan Presley, benzer bir planı yapma bilgisine sahip olabilirdi.

7 – Jim Morrison 1943-1971

Jim Morrison

Mart 1971’de Doors’un solisti Morrison şiir yazmak için Paris’e taşındı. 2 Temmuz Cuma günü, Morrison kız arkadaşı Pamela Courson’a film izleyeceğini söyleyerek evinden ayrıldı. Courson Pazartesi günü Elektra Records temsilcisi Bill Siddons’u aradı ve Paris’e gelmesini söyledi. O geldiğinde Siddons, Morrison’un kalp krizinden öldüğünü söyleyen Mühürlü bir tabut ve ölüm sertifikası olan Courson’u buldu. Tam olarak o hafta sonu olanlar bir sır olarak kaldı. Ölüm belgesi ile ilgili iddialara rağmen, söylentiler aşırı dozda uyuşturucu veya alkolün Morrison’u öldürdüğünü ileri sürdü. Doğrulanmamış raporlar, şarkıcının haftasonu hala hayatta olduğu yönündeki spekülasyonları körükleyen bir uçağa bindiklerini bildirdi. Hatta Doors üyesi Ray Manzarek 1973 tarihli bir röportajda, “Bugün adamın nasıl öldüğünü bilmiyorum ve aslında onun öldüğünü bile bilmiyorum. Kimse Jim Morrison’ın cesedini görmedi… mühürlü bir tabuttu. Jim’in nasıl öldüğünü kim bilebilir? ” dedi.

6 – Adolf Hitler 1889-1945

Adolf Hitler

Hitler ve bir günlük eşi Eva Braun, 30 Nisan 1945’te Reich Şansölyesi altındaki sığınakta intihar etti. Ertesi gün, Alman radyosu Fuehrer’ın birliklerini savaşta yöneterek öldüğünü açıkladı. Sovyet haber servisi Tass raporu aldı, ancak “Hitler’in ölüm haberini yayarak Alman Faşistlerin görünüşe göre Hitler’den sahneyi terk etme ve yeraltına gitme yollarını vermek istediğini” ekledi. Temmuz ayındaki Potsdam Konferansı sırasında Joseph Stalin, Hitler’in İspanya ya da Arjantin’e kaçtığında ısrar etti. Hitlerin Ölümü İle İddialar İçin Tıklayın

Advertisement

5 – Grandüşes Anastasia 1901-1918

Grandüşes Anastasia

Rusya’nın son çarlığı olan II. Nicholas’ın en küçük kızı, Komünist bir ateş ekibi tarafından kraliyet ailesinin geri kalanıyla birlikte vuruldu. Yıllar boyunca, birkaç kadın kendilerini Anastasia olarak ilan etti. En ünlüsü, 1920’de bir Berlin kanalından kurtarıldıktan sonra iddialarda bulunan Anna Anderson’dı. Ölümünden on yıl sonra DNA testi, Anna Anderson Manahan’ın Romanovlarla ilgili olmadığını, ancak dedektiflerinin uzun süredir iddia ettiği gibi Schanzowskis’ten bir Polonya ailesinden geldiğini tespit etti.

4 – Jesse James 1847-1882

Jesse James

1948’de, J. Frank Dalton adında 100 yaşındaki bir Oklahomalı, 66 yıl önce Robert Ford tarafından resmen öldürülmüş olan Jesse James olduğunu açıkladı. Dalton, yazar Robert Ruark’ı ve James hakkında tanınmış bir uzman olan Rudy Turilli’yi iddialarıyla ikna etti. James’in yerine öldürülen adamın başka bir kanun kaçağı Charlie Bigelow olduğu iddia edildi. Bildirildiğine göre, James’in annesi Ford’un vurduğu adamın cesedini ilk kez gösterdiğinde, ‘Hayır, beyler, bu benim oğlum değil’ demişti. Ancak 1995’te Jesse James’in mezarına gömülen beden çıkarıldı. DNA testi yapıldı. Sonuçlar meşhur kanun kaçağı olduğunu doğruladı.

3 – I.Alexander 1777-1825

1. Alexander

Saltanatının sonuna doğru, Rus çar ailesi ve yakın arkadaşlarına tahtından vazgeçme arzusunu dile getirdi. 1825 kışında Kırım’da bir inceleme turu sırasında Alexander aniden sıtma veya zatürreden öldü. Kapalı bir tabuta gömüldü. Ölümünün puslu koşulları, Alexander’ın ölümünü taklit ettiği ve gizlice terk ettiği söylentileriyle beslendi. 1864’te Sibirya’da ölen gezgin kutsal bir adam olan Feodor Kuzmich’in eski imparator olduğu söylendi. Çar’ın gizemini daha da arttıran, 1925’te Sovyetler Alexander’ın mezarının açılması ve cesedin bulunmamasıydı.

2 – XVII Louis 1785-1795

XVII Louis

Fransa’nın tahtının varisi olan dauphin, Fransız Devrimi sırasında tüberküloz hapishanesinde öldü. Ölüm ilan edilmeden önce bile, kraliyetçi sempatizanların onu serbest bıraktığı söylentileri dolaştı. Hapishanenin temizlikçisi Madam Simon, Louis’in kirli çamaşır sepetinde hapishaneden kaçırıldığını ve yerine raşitizm çeken bir çocuk konduğunu iddia etti.

Hz. İsa

1 – Hz. İsa

Birçok insanın (aslında 1 milyardan fazla) İsa’nın ölümden dirildiğine inandığı açıktır ki bu karmaşık bir konudur. Fakat Mesih’in diriliş yönünden bahsetmiyoruz – daha sonra olanlardan bahsediyoruz. Hıristiyanlığa göre, İsa dirilişinden sonra cennete yükseldi – ve bundan sonra dünyadan gitti. Ancak bazı insanlar daha uzun bir süre yaşamaya devam ettiğine inanıyor. Hatta Amerika’ya gidip ve oradaki insanlara yeni bir müjde öğrettiğine inanıyorlar. İsa’nın Meryem Magdalene ile evlendiğine ve birçok çocuk taşıyan uzun bir hayat yaşadığına inanan bazı insanlar bile var

Advertisement


Leave A Reply