Astral Seyahat Nasıl Yapılır? Adım Adım Anlatım

5
Advertisement

Astral seyahat nedir? Astral seyahat nasıl yapılır? Madde madde astral seyahat yapmak isteyenlere rehber, açıklamalı anlatım.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Astral seyahat, astral bedenin fiziksel bedeni terk ettiği ve astral düzleme gittiği vücut dışı deneyime denir. İnsanlar sıklıkla bu durumu hastalık sırasında ya da ölüme yakın bir deneyimine maruz kaldıklarında tecrübe ederler. Ancak aynı zamanda astral seyahati kendi iradenizle de uygulamak mümkündür. Bu makale, nasıl başlayacağınızla ilgili talimatları içermektedir.

Bölüm 1 Hazırlama

Sabahtan başlayın.

Astral seyahati gece yapmaktan ziyade, sabahın erken saatlerinde, hala uykuluyken yapmak sizin için daha kolay olabilir. Şafak zamanı gerekli rahatlama ve yüksek farkındalık düzeyine ulaşmanın daha kolay olduğu düşünülüyor. Yine de, herhangi bir zamanda astral yolculuk yapmak mümkündür, bu konuda kesin kurallar yoktur.

Doğru ortamı yaratın.

Astral seyahat derin bir rahatlama gerektirir, bu yüzden evinizin tamamen rahat olduğunuz bir bölümünde yapılmalıdır. Yatağınızın ya da kanepenin üzerinde uzanın ve zihninizi ve bedeninizi rahatlatın.
Astral seyahati yapmak üzere uzandığınızda yalnız olmak işinizi kolaylaştırır. Eğer bir partner ile uyursanız, astral seyahat yapmak için her zamanki yatak odasından başka bir oda seçin. Perdeleri dikkatle kapatın ve dikkat dağıtıcı gürültüden uzaklaşıp, tam bir sessizlik ortamı yaratın. Herhangi bir kesinti, ulaşmanız gereken rahatlama durumunu bozabilir.

Uzanın ve rahatlayın.

Seçtiğiniz odanızda sırt üstü uzanarak, pozisyon alın. Gözlerinizi kapatın ve dikkat dağıtıcı düşüncelerinizi aklınızdan çıkarmaya çalışın. Vücudunuza konsantre olun. Amaç tam bir zihin ve beden rahatlaması sağlamaktır.
Kaslarınızı esnetin ve sonra gevşetin. Ayak parmaklarınızla başlayın ve vücudunuza sonra da yavaş yavaş başınıza doğru ilerleyin. Geçtiğinizde her kasın tamamen gevşediğinden emin olun. Derin nefes alın ve nefesinizi tamamen verin. Göğsünüzde ve omuzlarınızda gerginlik bulundurmayın, sadece rahatlayın.

Advertisement

Zihninizi nefesinize odaklayın. Dışsal endişelerden kurtulun ve ruhunuzun bedeninizden çıkması fikriyle uğraşmayın. Sadece rahatlayın. Hazırlık olarak titreşimlerinizi yükseltmek ve hızlandırmak için bir kuartz kristali kullanmanız yararlı olabilir. Üçüncü gözünüzdeki kristali nazikçe kaşlarınızın ortasından biraz uzakta, kapalı gözlerle ve derin nefes alarak tutun. Titreşimleri ve başınızı temizleyin; İsterseniz altın, beyaz, mor veya herhangi bir renk ışığını hayal edebilirsiniz. Meditasyon ve astral yolculuk sırasında kristali elinizde tutabilir veya göğsünüze veya karnınıza yerleştirebilirsiniz. Kristal, yüksek titreşimleri nedeniyle sizi güçlendirecek ve koruyacaktır; negatif enerjiler daha düşük titreşimlere sahiptir.

Bölüm 2 Ruhun Vücuttan Ayrılması

Hipnotik bir duruma ulaşın. Bu hipnotik durum normal olarak hipnoagik durum olarak bilinir. Vücudunuzun ve aklınızın uykuya yaklaşmasına izin verin, ancak bilincini tamamen kaybetmeyin. Uyanıklık ve uykunun kenarında olmak, hipnotik bir durumda olmak, astral seyahatin gerçekleşmesi için gereklidir. Aşağıdaki yöntemi kullanarak bu duruma ulaşın:

****Gözlerinizi kapalı tuttuğunuzda, zihninizin vücudunuzun bir kısmında, örneğin el, ayak ya da ayak parmağınızda dolaşmasına izin verin (dolaştığını düşünün).

***Gözleriniz kapalıyken bile mükemmel bir şekilde görselleştirene kadar, vücudunuzun az evvel belirlediğiniz bölümüne odaklanın. Diğer tüm düşüncelerden soyutlanın ve odaklanmaya devam edin.

***Vücudunuzu esnetmek için zihninizi kullanın, ancak fiziksel olarak hareket ettirmeyin. Örneğin ayak parmaklarınızın kıvrılmasını ve açılmasını veya el parmaklarınızın kenetlenmesini ve açılmasını, fiziksel olarak hareket ediyormuş gibi görünene kadar görselleştirin.

Advertisement

***Odağınızı vücudunuzun geri kalanına bölgelerine kadar genişletin. Bacaklarınızı, kollarınızı ve başınızı sadece zihninizi kullanarak hareket ettirin. Tüm vücudunuzu zihninizde hareket ettirene kadar odaklarınızı sabit tutun.

Titreşim haline geçin.

Birçok kişi, bedeni terk etmeye hazırlanırken, farklı frekanslardan dalgalarla gelen titreşimleri hissediyor. Titreşimlerden korkmayın, çünkü korkunun varlığı meditatif durumunuzu terk etmenize neden olabilir.

Ruhunuzu vücudunuzdan çıkarmak için zihninizi kullanın.

Zihninizde, bulunduğunuz odayı düşünün. Vücudunuzu zihninizde ayağa kaldırın. Kendinize bakın. Yataktan kalkıp ve odaya doğru yürüyün, sonra arkanızı dönüp ve yatakta yatan bedeninize bakın.

Kendiniz odanın diğer tarafında ve bilinçli benliğiniz artık bedeninizden ayrıysa, ruhun vücuttan ayrılması başarılı olmuş demektir. Bazı insanlar için bu noktaya gelmek çok fazla pratik gerektirir, ancak bazıları için nefes almak kadar doğal gerçekleşir. Her iki şekilde de istenirse ve yeterince pratik yapılırsa bunu başarmak herkes için mümkündür! Ruhunuzu vücudunuzdan tamamen kaldırmada sorun yaşıyorsanız, önce sadece bir elinizi veya bacağınızı kaldırmayı deneyin. Odanın karşısına geçene kadar pratik yapmaya devam edin.

Vücuduna dön.

Ruh her zaman görünmez bir güçle vücudunuza bağlı kalır, buna “gümüş kordon” da denilir. İzin verin bu kuvvet, ruhunuzu, vücudunuza geri yönlendirsin. Vücudunuza tekrar girin. Parmaklarınızı ve ayak parmaklarınızı hareket ettirin – fiziksel olarak, sadece zihninizde değil – ve tam bilinçliliğin yeniden kazanılmasına izin verin.

Bölüm 3 Astralı Keşfetmek

Ruhunuzu aynı odada vücudunuzdan ayırma eylemine hakim olduktan sonra, astral düzlemi keşfetmek isteyeceksinizdir. Bunu yapmak için, bir sonraki astral seyahat denemesinde, vücudunuza bakmak için dönmeyin. Bunun yerine, odadan çıkın ve evin içinde başka bir odaya yürüyün. Diğer odadaki bir nesneyi, fiziksel anlamda daha önce hiç fark etmediğiniz bir şeyi inceleyin. Mümkün olduğu kadar çok ayrıntıya dikkat ederek, rengini, şeklini ve boyutunu zihinsel bir şekilde not edin.

Vücudunuza geri dönün. Astral seyahatte gitmiş olduğunuz odaya fiziksel olarak da gidin. Astral yolculuk sırasında incelediğiniz nesneye bakın. Nesne hakkında zihninizde tuttuğunuz, daha önce fark etmemiş olduğunuz detaylar gerçekten var mı?

Daha fazlasını keşfedin.

Sonraki astral projeksiyon seyahat sırasında, size daha az tanıdık olan yerlere gidin. Her seferinde, daha önce hiç fark etmediğiniz ayrıntıları zihninize not edin. Her oturumdan sonra ayrıntıları fiziksel olarak doğrulayın. Birkaç yolculuktan sonra, aslında astral seyahatte tecrübeli hale gelecek ve tamamen yabancı olan yerlere seyahat edebileceksiniz.

Astral seyahatten önce, kendinizi parıldayan, beyaz bir ışıkla yıkadığınızı hayal etmek faydalı olacaktır. Bu ışığı çevrenizi saran veya içinizde bir bulut olarak düşünün; Bu sizi diğer düşünce formlarından veya negatif enerji formlarından koruyacaktır.Gümüş kordon asla kırılmaz, ama vücudunuzun dışında çok fazla zaman geçirir ve enerji harcarsanız vücudunuza dönüşünüzün gecikebileceğini düşünenler vardır.

Advertisement


5 yorum

Leave A Reply