Şehitler İle İlgili Kompozisyon Yazı, Şehitler Haftası Konulu Yazı Örneği

0
Advertisement

Şehitleri konu alan kompozisyon, yazı örneği ve şehitler haftası hakkında yazı örneği, şehitler ile ilgili yazılar.

Şehitler

Şehitlerimiz

Şehitlerimiz… Hemen hemen hiç birini tanımadığımız sadece bazı olaylar vesilesi ile meşhur olmuş olanları bilebildiğimiz bilemediğimiz binlercesine her zaman şükran duyduğumuz ve her zaman minnetle andığımız kişiler.

Bugün bu topraklarda rahat bir şekilde yaşıyorsak bunu borçlu olduğumuz şehitlerimiz olmasa idi düşmana karşı korkakça davranan bir millet olsa idik emin olunuz ki şimdi bir millet dahi olamazdık. Ulusumuzun yaşamasının ve gelecek nesillere ulaşabilmemizi sağlayan şehitlerimiz bu fedakarlıklarını hiç bir şey karşılığında yapmamışlardır. Sadece VATAN SAĞOLSUN düşüncesi ile hareket etmişlerdir. Onlara buradan tekrar tekrar ve defalarca şükranlarımızı sunuyoruz.

Bazı ulusların tarihleri incelendiği vakit yüzlerce yıl hep esaret altında kaldıklarını görüyor ve okuyoruz. Bizim gibi uluslara ters gelen bu durum çok enteresandır. Yüzlerce yıl kendilerini esaret altına almış düşmanın zayıflayıp hep başka bir güç tarafından kovulmasını beklemiş, manda ve himaye altına girmiş ülkelerin olduğunu görmek insanı üzüyor. İnsanoğlunun bitmeyen saçma hırsları sebebi ile yapılan savaşları elbette ki savunmuyoruz ancak vatan tehlike altında ise ve vatanın savunulması gerekiyorsa yer altına çekilmek değil dişe diş göze göz savaşmak gereği de bir gerçektir.

Biz Türkler tarihimiz boyunca asla esaret altında bu sebeple yaşamadık ve bundan sonra da yaşamayacağız. Atatürk gibi muazzam insanları kendi içerisinden çıkarma becerisine sahip olan bu millet her zaman tam bağımsızlığı hak etmiştir. Bu da şehitlerimiz sayesinde olmuştur. hem de hemen hemen tamamını tanımasak bile…

Advertisement

Şehitler Haftası İle İlgili Yazı

Şehitler Haftası İle İlgili Yazı – Kompozisyon

Şehitlik mertebesi İslam inancına göre bir insanın ulaşabileceği en yüksek mertebelerden birisidir. Vatanı için milleti için hayatlarını feda eden kişiler en basit anlamda şehitlik mertebesine ulaşırlar.

Bu ülke üzerinde bu şekilde rahat ve söz sahibi bir şekilde yaşayabilmek için bu vatan toprağı üzerinde yaşayan halklar büyük fedakarlıklar göstermişlerdir. Bir çok defalar Türk toprakları düşman askerlerince işgal edilmeye yağmalanmaya çalışılmıştır. Ancak dedelerimizin vermiş olduğu insan üstü gayret sebebi ile bu topraklar hür ve bağımsız kalabilmiştir.

Vatan için millet için bizler için hayatları feda eden geride yetim öksüz bir çok yavru bırakan, eşlerini anne ve babalarını bir başlarına bu hayatta yapayalnız bırakma pahasına cephede cansiperane bir şekilde savaşmış mücadele etmiş şehitlerimiz için düzenlenen haftada şehitlerimiz rahmet ile anılmaktadır.

14 Nisan ile 20 Nisan tarihleri arasında tüm yurtta şehitlerimiz minnetle anılmaktadır. Bunun sebebi de şu anda hayatta olan bizlerin ne gibi badireler atlatılarak bugünlere geldiğimizi daha iyi anlayabilmektir. Bu vatan için canını verenlerinde boşuna bu işi yapmadıklarını tüm dünyaya haykırabilmektir.

Advertisement


Yorum yapılmamış

  1. iremderyalar00 on

    süperrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr:D

Leave A Reply