Seul Gezisi Sırasında Yapmanız ve Gitmeniz Gereken en İyi 5 Yer

0
Advertisement

Güney Kore’ye gidenler mutlaka başkent Seul’e gitmek zorundalar. Seul bir turist için muhteşem bir yer ve bu şehri gezerken yapmanız gereken 5 faaliyet.

Güney Kore’ye yaptığımız bir yolculuktan yeni döndük ve sadece Seul’ü ziyaret ederken harika zaman geçirdik. Zaman kısıtlamaları nedeniyle sadece kısa bir süre kalabildik. Ancak tüm önemli turistik şeyleri gördük. Bir dahaki sefere neler yapabileceğimiz yönünde iyi bir fikrimiz oldu. Seul’de nereye gitmeniz ve ne yapmanız gerektiğiyle ilgili en iyi seçimlerimiz.

1. Gyeongbok Sarayı Etrafında Yürüyüş

Gyeongbok Sarayı Etrafında Yürüyüş

Kaynak : pixabay.com

Burası kraliyet sarayıdır ve 14. yüzyılda inşa edilirken, yandıktan sonra 200 yıldan fazla bir süre boş kaldı. 1867’de yeniden inşa edildi ve işte burada. Giriş ücreti sadece 3.000 won ($ 3USD) ‘dır ve bu, müze dahil her yeri keşfetmeye erişim sağlar. Saray çok büyük ve yapılacak çok ilginç / kültürel şeyler var.

Saray, Seul’deki diğer tüm turistik yerlere yakın bir konumdadır ve en iyi metro istasyonu Gwanghwamun İstasyonu’dur. Saraya tüm güzelliğinin tadını çıkarmanız için en az 3 saat süre vermenizi tavsiye ederiz.

2. Seul Kulesi

Seul Kulesi

Kaynak : pixabay.com

Namsam kulesi olarak da bilinen Seul kulesi, tam Seul silüetine hakimdir ve tüm şehrin muhteşem manzarasını sunar. Bu şiddetle tavsiye edilir ve dağın tepesinde 200 metreden yüksek olmasıyla başkentin en yüksek noktasıdır. Kulenin tepesine ulaşmak için, dağa bir teleferikle çıkmanız ve ardından kulenin dibine doğru yürümeniz gerekecek.

Bir giriş biletinin fiyatı zirveye çıkmak için 12.000 won’dur. Kulenin içinde bir hediyelik eşya dükkanı, iki restoran ve 4 gözlem güvertesi bulunmaktadır. En üst güverteden, Seul’ün nefes kesen 360 ° manzarasını izleyebilirsiniz. Bu arada küçük bir ipucu verelim : Gece görüşleri de bir o kadar muhteşem.

Advertisement

3. Bukchon Hanok Köyünü Keşfedin ve İçinde Kaybolun!

Bukchon Hanok Köyünü Keşfedin ve İçinde Kaybolun!

Kaynak : pixabay.com

İki saray – Gyeongbok ve Changdeok – arasında yer alan bu geleneksel Kore köyü, uzun ve heyecan verici bir tarihi geçmişe sahiptir. Bölge, birçok küçük ara sokak ve sıradan ahşap konutlardan oluşan 600 yıllık tarihi şehir atmosferini sergileyecek şekilde korunmuştur. Bukchon Köyü, kapsamlı bir şekilde gezegendeki önemli pitoresk mahallelerden biri olarak görülüyor.

Cadde boyunca yürüyün ve küçük avlular, kafeler, sanat galerileri ve restoranlarla karşılaşacaksınız. Bu köyü ziyaret etmeyi sakın ihmal etmeyin.

4. Hongdae’de Gece Hayatına Karışın!

Hongdae'de Gece Hayatına Karışın!

Kaynak : pixabay.com

Seul şehrindeki kısa deneyimlerimize göre, Hongdae tüm şehirdeki gece hayatı için en yoğun bölgedir. Bölge günümüzde sanat, bağımsız müzik kültürü ve eğlenceleriyle tanınır. Konumu harika çünkü şehrin en büyük üniversitelerinden bazılarıda tam da bu bölgede. Gün doğumunun sonrasına kadar açık kalan sınırsız sayıda bar ve kulüp var. Kore’de sokak yemekleri lezzetli, şehirde iken mutlaka denemelisiniz. Başkentte parti yapacak tek geceniz varsa, Hongdae’ye gitmeli ve partiyi deneyimlemelisiniz.

5. Kore Barbekü Ye

Kore Barbekü Ye

Kaynak : pixabay.com

Kore Barbekü, Kore’nin her yerinde bulacağınız daha geleneksel bir yemektir. Ortasında ateş ızgarası olan bir masaya oturup marine edilmiş dana eti (domuz etide verebilirler dikkat edin) istediğiniz gibi pişireceğiniz bu restoranların tümü birbirine çok benziyor.

Yemeğiniz sırasında sınırsız miktarda yan yemek (Korece banchan olarak adlandırılır) alacaksınız. Yemekte bira ve soju içmek çok yaygındır. Bu yemeğin en iyi kısmı, kişi başı 8-12 USD arası olan ucuz fiyatıdır!

Advertisement


Leave A Reply