Advertisement

Bir WordPress tabanlı siteniz var ve siz tüm içeriğinizi yayınlanır yayınlanmaz Twitter üzerinden paylaşmak istiyorsunuz. İşte yöntemi.

SİTENİZDEKİ TÜM İÇERİKLERİ OTOMATİK TWİTTER’DA PAYLAŞMA YÖNTEMİ

Sitenizdeki tüm yazıları twitterde belirlediğiniz zaman aralıklarında belirlediğiniz sayıda atmayı sağlayacak wp eklenti adı Revive Old Post’tur. Bu eklenti WordPress eklenti bölümünden sitenize kurulabilir.

Eklenti yüklendikten sonra accounts, general seettings, post format bölümleri ücretsiz olarak kullanıma açıktır. Accounts bölümünde Twitter, Facebook, Linkedin, xing, Tumbl hesaplarınızı sekronize ederek otomatik paylaşıma başlamaya hazır hale getirebilirsiniz.

General Settings bölümünde Minimum interval between shares bölümünde bir değer vererek paylaşım aralıklarını belirlemiş olursunuz, 1 değeri 1 saate eşittir. 0,5, 30 dakikaya vs.

Twitter

Kaynak : pixabay.com

Minimum age of post to be eligible for sharing ve Maximum age of post to be eligible for sharing bölümleri ile istediğiniz tarih aralıklarını paylaşım dışında tutabilir, paylaşılmalarını engelleyebilirsiniz.

Number of posts to share each time kısmına bir rakam yazarak bir anda paylaşılacak yazı adetini belirleyebilirisiniz. 5 yazarsanız, belirlediğiniz zaman aralıklarında aynı anda 5 paylaşımda bulunacaktır.

Advertisement

Select which categories do you want to exclude to share from? Blank- None kısmında hariç tutmak kategorilerinizi ve etiketlerinizi belirleyebilirsiniz.

Post format kısmında ise şu özellikler bulunmaktadır:

Post Content: Başlık ve içerik ayarları, The length of the tweet vb. (yazı uzunluğu), Additional Text (Paylaşıma ek olarak paylaşılacak metin), Include a link to your post? (url kısaltma) Include #hashtags in your auto posts? kısmından oluşturulaca etiketleri ve oluşturma yöntemlerini, Maximum Hashtags Length ile de tag uzunluklarını belirleyebilirsiniz.

Paylaşılacak ilk twitler sol tarafta yeşil kutucuk içerisinde “Revive Old Post will post on twitter in the next: 00 hr 04 m 50 s” örneğindeki gibi görülmektedir.


Leave A Reply