Ünlü İle İlgili Cümleler

0
Advertisement

Ünlü ile ilgili cümleler. Ünlü kelimesi içeren “Ünlü” kelimesinin kullanılmış olduğu örnek Türkçe cümlelerin yer aldığı sayfamız.

Ünlü İle İlgili Cümleler

 1. *** XIII. Louis, ustalığına övgü olarak Michel’e ünlü İtalyan müzikçi Philidor’un adını vermişti.
 2. *** Ayrıca ünlü bir satranç oyuncusuydu.
 3. *** Rubü’l-Hali’yi doğudan batıya aşan ilk Avrupalı ve İngiliz gizli servisinde çalışan ünlü Sovyet casusu Kim Philby’nin babasıdır.
 4. *** Anadolu Efes kızlarından olan Tuğba 1988 doğumlu, Ajda Pekkan ve Murat Boz gibi ünlü isimlerinde dansçılıklarını yapıyor.
 5. *** Eyaletteki radyo istasyonlarından Stuttgart’taki Süddeutsche Rundfunk ile Baden-Baden’deki Südwestfunk’un ünlü orkestraları vardır.
 6. *** Hales’li Alexander, Bonaventura ve Aquino’lu Tommaso, burada ders veren ünlüler arasındaydı.
 7. *** Ünlü gümüş, kurşun, çinko ve altın yatakları ise kuzeydeki Cassiar kütlesi ile Yukon Platosuna dağılmıştır.
 8. *** Dört ustanın ikisi Sun Yi ve Wang Zhirui pek tanınmamış sanatçılardı; öbür ikisi Hongren ve Cha Shibiao ise ünlüydüler.
 9. *** Eski Atina halkını canlandırdığı “Demos” adlı resmi ünlü yapıtlarındandır.
 10. *** Medardo Roşso ve Arturo Martini gibi önemli çağdaş İtalyan sanatçılara yapıtlarının yanı sıra Kandinsky, Klee, Matisse, Corot ve Chagall gibi ünlü modern sanatçıların resim ve heykellerini de barındırır.
 11. *** Michelin yıldızlı restoranlarda birinci sınıf yemek yeme fırsatının yanında, ünlü şef Silvia Baracchi ile Cooking Class deneyimi de sizleri bekliyor.
 12. *** Aynı yıl, Olimpiyat dışında dünyanın en ünlü maratonu olan Boston Maratonu’nda ikinci, 1979 Atina Maratonu’nda birinci oldu.
 13. *** En ünlü yapıtı, (1842-44; Avrupa Uygarlığı Üzerindeki Etkileri Bakımından Protestanlık ile Katolikliğin Karşılaştırılması) kitaplıklarda o yıllarda sıklıkla kendine yer bulmuştur.
 14. *** Bulvarın doğu ucunda bulunan Aleksandr Nevski Meydanı’nı aynı adlı manastırla, anıt ve heykelleriyle ünlü Lazarus ve Tihvin mezarlıkları çevreler.
 15. *** Smolni Rahibe Manastırı beş kubbeli katedraliyle ünlüdür.
 16. *** Bu kesimin en ünlü köşelerinden biri Nisan 1917’de Lenin’i getiren trenin durduğu yer olan Finlandiya İstasyonu’dur.
 17. *** Kentin delta alanı dışına taşmasıyla ortaya çıkan banliyölerin en ünlüsü Petrodvorets’tir.
 18. *** Mısır Kapıları’nın yakınında Puşkin’in ünlü bir heykeli vardır.
 19. *** Phalaris (ö. İÖ y. 554), Sicilya’daki Akragas’ın (bugün Agrigento) zalimliğiyle ünlü tiranıdır.


Leave A Reply