Video Nedir? – Sözlük Anlamı

0

Video ne anlama gelir? Video kelimesinin terimler sözlüklerindeki anlamı, deyimler ve birleşik kelimelerin anlamları nedir

Video Nedir? – Sözlük Anlamı

1. Manyetik bantlar üzerinde yer alan veya sayısal olarak derlenmiş hareketli resimler dizisi
2. Videoteyp
Bir video aleti, televizyonda videokasetleri oynatır ve daha sonra seyredilebilmesi için televizyon programlarını kaydeder. Video, videokasetteki resimleri manyetik bir desen olarak kaydeder. Kaydedilen sinyaller, bir televizyonun ekranda resimleri yaratmada gereksinim duyduğu sinyallerdir. Sinyaller kasette diyagonal çizgiler hâlinde kaydedilir.
Videokamera, daha sonra televizyonda gösterilebilen hareketli resimleri kaydeder. Resmi elektrik sinyallerine çevirmek için ışığa duyarlı bir mikroçip kullanır. Sinyaller daha sonra oynatılmak üzere videokasete kaydedilebilir. Bir video kamera, mini bir videokasete resimleri kaydeder. Bazı videokameralar avcunuza sığabilecek kadar küçüktür.
Video görüntüleri dijital olarak da kaydedilebilir. Dijital kayıtlar sinyalleri sayı olarak kodlar. Bu sinyaller daha sonra resim ve ses için tekrar sinyallere çevrildiği ve ekranda gösterildiği bilgisayar gibi farklı bir araca taşınabilir.
Televizyon yayınlarının kaydedildiği, bir kasete sarılı şerit
Üzerinde kayıtlı olanı video aracılığıyla ekrana yansıtabilen kaset
Hem görüntü hem de ses kaydedebilen, daha önce kasete kaydedilmiş görüntü ve sesleri ekrana yansıtan aygıt, video
Advertisement

Leave A Reply