WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

0
Advertisement

WhatsApp Web nedir? WhatsApp Web nasıl kullanılır? WhatsApp Web’i kurmak ve kullanmak ile ilgili bilgiler.

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Kaynak : Whatsapp

21 ocak 2015 tarihi itibari ile WhatsApp tarafından duyurulan bir uygulama olan WhatsApp Web sizin akıllı cep telefonlarınız üzerinden kullandığınız WhatsApp hesabınızı normal bilgisayarlarınızda da kullanabilmenizi sağlamaktadır.

WhatsApp Web aslına bakarsanız telefonunuza bağlı olarak çalışan bildiğiniz basit bir uygulama olarak da tanımlanabilir. Web tarayıcısında o anda cep telefonunuzda olan sohbet ve mesajları direkt olarak bilgisayarınızdaki ekrana yansıtır. Ancak telefonunuzdaki tüm mesajlar da hala aktif olarak durmaktadır.

WhatsApp Web Nasıl Çalışır? Nasıl Kullanabilirsiniz?

Öncelikle WhatsApp Web uygulamasını şimdilik IOS kullanıcıları yani tabir caiz ise iPhone ve türevi cihaz kullananlar kullanamıyorlar. Ancak diğer geriye kalan Android başta olmak üzere tüm yazılımlar WhatsApp Web desteklemektedirler. Yapmanız gereken işlemler adım adım aşağıda yer almaktadır.

 1. Google Chrome tarayıcınızı açın ve adres satırına https://web.whatsapp.com yazın ve bu adrese bağlanın.
 2. Önünüze gelen sayfanın sol üst köşesinde bir QR kodu göreceksiniz. QR kodu yok ise ya sayfayı refresh leyin ya da QR kodunun olması gereken yerdeki refresh butonuna basın. (Ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olmalıdır.
 3. Daha sonra cihazınızdan WhatsApp’ı açın. Menü den WhatsApp Web’i seçerek ekranda görmüş olduğunuz QR kodunu okutun.
 4. İşlemlerinizn bitti. Hepsi bu kadardı 🙂 QR kodunuz okuttuğunuz anda cihazınız ile bilgisayarınız eşleşti. Ancak telefonunuzun internet bağlantısını kesmeyin yoksa uygulama çalışmaz.
 5. WhatsApp en güncel sürümünü kullandığınızdan da emin olun. Eski WhatsApp sürümleri ile WhatsApp Web kullanamazsınız.
WhatsApp Web Kullanımı

Kaynak : Whatsapp

IOS uygulamasının ise ne zaman aktif olacağı belli değil. Android, Blackberry, Windows Phone kullanıcıları için şu anda bir sıkıntı yok…

Advertisement

Yorum yapılmamış

 1. Emine saya on

  ben kurmak istedim ancak kodu okumuyor telefonum, QR okuyucu yüklü değil yüklemeli miyim telefonuma ?

  • WhatsApp Web on

   QR okuyucu ile okunmayacak. WhatsApp’ın son sürümü yüklü ise eğer Menü’ye girip buradan WhatsApp Web seçeneğine tıklarsanız QR kodunuz okuyabilirsiniz.

Leave A Reply