Yaşınızı En Az 10 Yıl Daha Az Gösterecek Saç Modeli Tavsiyeleri 1

0
Advertisement

Yıllar ilerledikçe bazen görünüşünüz de değişir. Ama seçeceğiniz saç stiliniz ile 10 yaş daha genç gözükürsünüz. İşte serinin ilk kısmı ve saç modelleri.

Saç stilinizin kaç yaşında göründüğünüzü etkilediğini hiç düşündünüz mü? Gençlik pınarı aramalarından her ne kadar vazgeçilmiş olsa da modern ve modaya uygun bir saç kesimi ile saatinizi biraz geriye almayı başarabilirsiniz.

Aslında mevcut saç modelinizle kalmak işin kolay yolu ama yine de yaşınızdan 10 yıl eksiltecek en iyi 23 saç önerimize bir göz atın! Botoks yaptırmak gibi ciddi adımlar atmanıza gerek yok. Daha genç görünmenize yardımcı olacak küçük bir değişiklik yapmak için favori kuaförünüzden bir randevu alın yeter.

The Klasik Bob Kesim

The Klasik Bob Kesim

The Klasik Bob Kesim

20’lerden kalma bu saç stilinin modası asla geçmiyor. Gerçek bir klasik! Daha ince saçlar için ucunu küt tutmanızı tavsiye ediyoruz. Daha kalın ve sert telli saçlarda katlar da harika gözükecektir. Bu kesimin açıları çenenizin ve yanaklarınızın doğal güzelliğini ortaya çıkartacak ve yüz şeklinizin güzelliğini ön plana alacak.

Daha yuvarlak bir yüze sahipseniz uçları içe kıvrılan çenenizin altında bir bob kesimin yüzünüzü daha dolgun göstereceğini unutmayın. Dahası, kısa bir bob kesim ensenizdeki saç çizgisini kapatmayacağından bir iki grisi çıkmış olanlarımız daha uzun bir bob kesimi tercih etmek isteyebilir.

Dağınık, Kısa Katlar

Dağınık, Kısa Katlar

Dağınık, Kısa Katlar

Yaş ilerledikçe saçın hacim kaybettiğini ve inceldiğini biliyoruz. Bu duruma karşı koymak için saçınıza derinlik ve ağırlık katan bir model deneyebilirsiniz. Saçınızı daha dolgun gösterecek kısa, dağınık katlarla mükemmel saç stili elde edilebilir.

Advertisement

Bu model yüzünüzü çerçeveler ve doğal olarak geniş gösterir. Bu saç stili tüm ilgiyi güzel gözlerinizde toplar. Sadece saçınızı çok da kısa kestirmediğinize emin olun. Yanlışlıkla daha da modası geçmiş bir modele geçmek istemezsiniz.

Dereceli Katlar

Dereceli Katlar

Dereceli Katlar

Sizi 10 yaş daha genç gösterecek az sayıdaki uzun saç modellerinden biri de dereceli katlarla elde edeceğiniz model. Bu saç modeli sizi kötü gösterecek her türlü özelliğinizi saklarken en iyi yönlerinizi ortaya çıkartır. Kesiminizin çok uzun olmamasına da dikkat edin. Önerimiz köprücük kemiklerinizin hemen üzerinde bir kesimle vücudunuzun bu seksi kısmını ön plana çıkartmanız.

Katlar saçlarda kullanabileceğiniz çok önemli araçlar. Küt uçlar kırışıklıklarınızı ve diğer problemlerinizi belirginleştirebilirken katlar size bir enerji katar ve olduğunuzdan çok daha genç görünmenizi sağlar. İnce saçlara sahipseniz katlarınızı çene hizasından daha kısa kesmeyin ama kalın saçlara sahip kadınlar katlarını elmacık kemiklerinin hizasından başlatabilirler.

Yan Kahküller

Yan Kahküller

Yan Kahküller

Alınlarındaki o sinir bozucu kırışıklıkları ve gözlerinin kenarındaki kırışıklıkları kapatmak isteyen hanımefendiler için önerimiz kaşları ile elmacık kemikleri arasında biten yan kahküller ile bir taşla iki kuş vurmaları.

Bu kahküller pek çok saç stiliyle uyumlular. Yani şu anki tarzınızı bile yan kahkül ekleyerek biraz değiştirebilirsiniz. Eğer kahküller hoşunuza gitmezse de tel toka ile tutturup uzamalarını bekleyebilirsiniz.

Pixie Kesim

Pixie Kesim

Pixie Kesim

Klasik bir tatlı genç kız stili olan pixie kesimini taşıyabilmek için belirli bir görünüşe sahip olmanız gerekiyor. Ancak doğru kemik yapısına sahipseniz bu kesim sizi birkaç yaş genç gösterebilir.

Advertisement

Özellikle uzun saçlı olanlarınız için saçınızı bu kadar kısa kesmek aradığınız değişiklik olabilir. Dahası, sizi genç ve tatlı gösteren bu stilin bakımı da çok kolay. Daha ne isteyebilirsiniz ki?

Romantik Dalgalar

Romantik Dalgalar

Romantik Dalgalar

Bazen yaşınız ilerledikçe yüzünüz daralabilir ve çökük görünmeye başlayabilir. Buna karşı koymak için yüzünüzü daha genç ve geniş gösterecek dolgun bir saç stili kullanabilirsiniz.

Romantik dalgalar bu durum için ideal bir stildir. Yüz hatlarınızı yumuşatırlar ve saçınıza inanılmaz bir hacim kazandırırlar. Saçınıza doku kazandırmak sizin için iyi bir seçenek olabilir. Aman tosttan uzak durun! Onun modası geçeli çok oldu.

Kül Rengi Üst Üste Katlar

Kül Rengi Üst Üste Katlar

Kül Rengi Üst Üste Katlar

Eğer saçınızı profesyonel olarak karıştırılmış bir kül rengine boyatırsanız herkes saçınızın gri mi sarı mı olduğunu merak edecektir. Eğlenceli ve bakımı kolay bu saç modeli, görünüşünüzü rahatlıkla birkaç yaş küçültür.

Burada önemli olan saçınızın renginin yeterince iyi karıştığından ve kendi renginizle uyumlu olduğundan emin olmak. Önerimiz bu stili kısa tutmanız. Uzun saçla da bu etkiyi elde edebilirsiniz ama en iyi sonucu kısa saçta elde edersiniz.

Dışa Kıvrık Katlı Bob Kesim

Dışa Kıvrık Katlı Bob Kesim

Dışa Kıvrık Katlı Bob Kesim

Daha önce de söylediğimiz gibi; katlar her saç modelini daha genç göstermek için harika bir yöntemdir. Bakımı kolay olan harika bir kesime sahip olmak isteyen yaşı ilerlemiş kadınlar için cilveli katlara sahip olan kısa bir bob kesim tam olarak aradıkları şeydir.

Bu saç modeli ve rengi özellikle de doğal sarışınlara çok uyacaktır. Eğer doğal sarışın değilseniz bu modelin etkilerini tam olarak görmeniz için saçınıza ekstra bir boyut katacak açık sarı highlight yaptırmanızı öneririz.

Çene Hizasında Katlı Bob

Çene Hizasında Katlı Bob

Çene Hizasında Katlı Bob

Görünüşünüze enerji katacağından emin olabileceğiniz bu basit ama zarif çene hizasında katlı bob kesim ise ruhu genç olanlar için harika olan başka bir seçenek. Alttaki katlarda daha koyu, üstteki katlarda daha açık bir sarı kullanarak modele ekstra bir derinlik katabilirsiniz.

Evrensen bir stil olan bu model, sizi daha genç gösterecek bir saçın sahip olması gereken tüm özelliklere sahip. Saçınıza tüm kadınların sahip olmak istedikleri hacmi katan bu modeli bir de yukarıda bahsettiğimiz yumuşak, ince kahküllerle birleştirirseniz hayallerinizdeki görüntüye ulaşabilirsiniz!

Topuz

Topuz

Topuz

Bu klasik model nesillerdir zarafetin, kibarlığın ve saf güzelliğin vücut bulmuş hali oldu. Topuzun İngilizcedeki bir adı olan “chignon”, kıvırma ya da düğüm, Fransızca “ense” anlamına gelen “chignon du cou” kelimesinden gelir. Boynunuzu, yakanızı ve çene çizginizi gösteren hemen herkese yakışan şık bir stildir.

Genelde daha resmi durumlarda tercih edilse de bu tip topuz günlük hayatınıza uyacak bir şekil alabilir. Daha gevşek ve dağınık bir topuzla yüz hatlarınızı yumuşatabilir ya da bir değişiklik yapmak için topuzunuza bir iki örgü ekleyebilirsiniz. Topuz bizim favori modellerimizden.

Advertisement

Saç Ayrımınızı Değiştirin

Saç Ayrımınızı Değiştirin

Saç Ayrımınızı Değiştirin

Bazı insanlar modern bir görünüş için saçı ortadan ayırmanın şart olduğunu söyleseler de biz buna katılmıyoruz. Ortadan ayrılmış bir saç yüzünüzdeki asimetrik kısımları öne çıkartabilir ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Diğer bir yandan bizim önerimiz saçınızı yandan ayırmanız ve bu sayede saçınıza hacim katarken görünüşünüzden birkaç yaş götürmeniz.

Unutmayın; görünüşünüzü en az uğraş ve enerji ile değiştiren bizim favori ayrımımız. Size en çok uyanı bulmak için farklı stilleri deneyin. Küçük bir değişimin bile devasa etkileri olabilir!

Örgü Taç

Örgü Taç

Örgü Taç

Biliyor musunuz, yaşlanmanın da bazı iyi yanları var. Pek çok kadının saçı yaşlandıkça sertleşir ve bu da saça şekil vermeyi kolaylaştırdığından sizler için harika bir fırsat olabilir. Bu yüzden örgü tacı bir deneyin.

Her ne kadar çok genç işi olsa da bu model doğru yaptığınızda sizleri de birkaç yaş gençleştirecektir. Özel bir günde pürüzsüz bir örgü ve geniş, serbest dalgalara sahip bir saçı tercih edin. Günlük kullanım için de saçınızı düz ve gevşek kullanmayı seçin.


İkinci Kısma Geçmek İçin Buraya Tıklayınız (11 Saç Modeli Daha Var)


Leave A Reply