Yaşınızı En Az 10 Yıl Daha Az Gösterecek Saç Modeli Tavsiyeleri – 2

0
Advertisement

Yıllar ilerledikçe bazen görünüşünüz de değişir. Ama seçeceğiniz saç stiliniz ile 10 yaş daha genç gözükürsünüz. İşte serinin ikinci kısmı ve saç modelleri.

Üstten At Kuyruğu

Üstten At Kuyruğu

Üstten At Kuyruğu

Örgü taca benzer bir etkisi olan üstten at kuyruğu, aynı zamanda yüzünüzü gerdirir, alnınızı düzleştirir ve ilgiyi gözlerinize çeker. Bazıları bu modeli çocukça görse de doğru yaptığınızda çok olgun bir model olabilir.

Uçlarını kıvırdığınız dağınık bir at kuyruğu yapmayı ya da bir tutam saçı at kuyruğunuzun tokasının etrafına dolamayı deneyin. Bu model boyunuzun da birkaç santim uzun görünmesini sağlayabilir. Rahat ve kolay. Kötü saç gününü iyi saç gününe dönüştürmek için bu kolay ve basit modeli aklınızın bir köşesine yazın.

Alttan At Kuyruğu

Alttan At Kuyruğu

Alttan At Kuyruğu

Bir önceki modelimizin kuzeni olan alttan at kuyruğu, sofistike görünümünüzü korurken yaşınızı mucizevi şekilde küçültür. Bu model alnınızı düzleştirip dikkati gözlerinize çekerken sizlere de birçok seçenek sunar.

Bu modelin pek çok çeşidi vardır. Yandan ayrılmış pürüzsüz bir at kuyruğu deneyebilir ya da tepeden kabartarak fazladan hacim kazanabilir ve yüzünüzü birkaç tutam saçla çerçeveleyebilirsiniz.

Retro Dalgalar

Retro Dalgalar

Retro Dalgalar

Bu harika model ipeksi ve pürüzsüz dalga ve buklelerden oluşur. Yüzünüzü dengeleyip geniş gösteren, cilt tonunuzdaki problemleri saklayan ve istenmeyen çizgilerle kırışıklıkları gizleyen bu harika model sizlere hacim kazandırırken yaşınızı da düşürür.

Advertisement

Retro dalgaların çok geniş ve çeşitli bir model seçeneği olduğunu biliyoruz. Bu onların hem en büyük artısı hem de en büyük eksisi. Burada seçenekleriniz sınırsız. Ancak bizim tavsiyemiz mükemmel etkiyi elde etmek için bu retro dalgaları hafiften yüzünüze düşen bir yandan ayırma ile birleştirmeniz.

Dışa Kıvrılmış Uçlar

Dışa Kıvrılmış Uçlar

Dışa Kıvrılmış Uçlar

İpeksi düzlüğe sahip saçları herkes sever. Ancak çok fazla düz saç eski kafalı, hatta yorgun görünmemize neden olabilir. Bunu saçınıza biraz doku katarak düzeltebilirsiniz. Saç köpüğü ya da deniz suyu spreyi ile saçınızı biraz kabartmayı deneyin. Saçınızı duştan sonra örmeyi ve kuruduktan sonra açarak seksi plaj dalgalarına sahip olmayı da deneyebilirsiniz.

Saçınız çok düzse ve şekil almayı reddediyorsa üzülmeyin. Saçınızın uçlarını maşa ile kıvırmak da aynı etkiyi sağlayacaktır. Unutmayın, bazen ne kadar az o kadar iyi.

Tepeden Topuz

Tepeden Topuz

Tepeden Topuz

Tepeden topuzlara bayılıyoruz. Bu modelle hata yapmak çok zor. Şık ve zarif. Klasik at kuyruğu gibi bu model de alnınızı ve yüzünüzü düzleştirirken gözlerinizi, çenenizi ve yanaklarınızı ön plana çıkartır. En güzel tepeden topuzlar dağınık olanlar olduğundan bu model saçınızı bir türlü istediğiniz şekle sokamadığınız ya da alarmınızı fazlasıyla ertelediğiniz günler için birebirdir.

Bu genç modeli yapmak için başınızı öne eğin, saçınızı öne atın ve saçınızı kıvırmadan önce diplerinize biraz kuru şampuan sıkın. Ardından saçınızı gevşek bir şekilde başınızın tepesinde tutturun. Birkaç tutam saçınızı topuzdan çıkartıp yüzünüzü çerçeveleyerek görünümünüzü değiştirebilirsiniz.

Açık Highlightlar

Açık Highlightlar

Açık Highlightlar

Koyu, pürüzsüz saçlar sizlere zarif ve sofistike bir görünüş kazandırabilir. Ancak yaşınız ilerliyorsa ve saçınız tek ve sıkıcı bir renkse önceliklerinizi bir kez daha düşünmeniz gerekebilir.

Advertisement

Pek çok kadının saçlarını boyama konusunda endişelerinin olduğunu biliyoruz. Ani bir adım atmak zorunda değilsiniz. Yüzünüzü çerçeveleyecek bir iki highlight deneyin. Mükemmel renginizi bulmak için bir profesyonele başvurun. Bize güvenin, elde ettiğiniz sonuca bayılacaksınız.

Dağınık Saç

Dağınık Saç

Dağınık Saç

Genç, cilveli bir saç modeli için saç uçlarınızı düzleştirici ya da maşayla dışarı doğru kıvırın. Güzel kıvrım ya da dalgalar için nemli saça köpük uygulayıp saçlarınızı yukarı doğru sıkmayı da deneyebilirsiniz.

Bu doku ince çizgilerinizi, cildinizdeki ton farklılıklarını ve yaşlılık lekelerini saklayacaktır. Daha da iyisi, saçın zaten dağınık görünmesi gerektiği için az bir çabayla istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Saçınızı köprücük kemiği hizasından kısa tutmayı ve üst katları çok kısaltmamanız gerektiğini unutmayın.

Zıplayan Bukleler

Zıplayan Bukleler

Zıplayan Bukleler

Herkes genç ve mutlu bir görüntü kazandıran bu tatlı zıplayan bukleleri sever. Eğer saçınız doğal olarak kıvırcıksa çok şanslısınız! Bu doku gözlerinizi ortaya çıkartır, yüzünüzü geniş gösterir ve yaşın beraberinde getirdiği kusurları gizler.

Buklelerinizi uzatarak boyun çevrenizdeki sarkmaları da gizleyebilirsiniz. Buklelerinizi daha da belirginleştirmek için nemli saça saç köpüğü ya da saç serumu uygulamayı ve parmaklarınızı kullanarak bukleleri birbirinden ayırmayı deneyin.

Pürüzsüz Düz Saç

Pürüzsüz Düz Saç

Pürüzsüz Düz Saç

Bu modellerden hangisini seçerseniz seçin, genç görünmenin en iyi yolu sağlıklı bir saça sahip olmak. Saçınızı şekillendirirken parlatıcı spreyler ve serumlarla görünüşünü en üst noktaya taşımaya çalışın. Unutmayın, saçınıza şekil vermek için ısı kullanmanız gerekiyorsa şekillendirmeye başlamadan önce saçınıza mutlaka ısı koruyucu ürünler uygulayın.

Bunun yanı sıra saç için temel besinler olan protein ve demir yönünden zengin beslenmeye de dikkat etmelisiniz. Saç derinizi mutlu ve nemli tutmak için omega-3’ün yanı sıra E, C ve A vitaminlerini de almayı unutmayın. Saçınızın incelmesini engellemek için selenyum ve çinko takviyesi de alabilirsiniz. Daha fazla yumurta, yağlı balık, koyu yeşil ve turuncu sebzeler, kuruyemiş ve çekirdek tüketmeyi deneyin.

Yataktan Kalktım Geldim Saçı

Yataktan Kalktım Geldim Saçı

Yataktan Kalktım Geldim Saçı

Bu modelin sizi olduğunuzdan birkaç yaş genç göstereceğinden emin olabilirsiniz. Eskiden çok özel, şekilli bir saç modeliniz olmuş olabilir. Ancak şimdi zamana ayak uydurma vakti. Gidin ve saçınızı dağıtın! Bu stilin en güzel yanı kullanımının çok kolay oluşu.

Temiz saça biraz jöle ya da wax uygulayarak şekil ve hacim verin ve saç spreyiyle köklerini kaldırın. Yeni görüntünüzün “kimin umrunda” etkisini güçlendirmek için biraz dağılmış bir göz kalemi bile uygulayabilirsiniz.

Dağınık Topuz

Dağınık Topuz

Dağınık Topuz

Benzer bir genç ve eğlenceli saç modeli de dağınık topuz. Resmi ortamlarda kullanılamayacak olsa da bu model boş bir gününüzde ya da bir kızlar gecesinde kullanmak için birebir. Zarif ve kadınsı bir etki yaratmak için topuzdan çıkarttığınız birkaç tel saçla yüzünüzü çerçeveleyin. Ne yaparsanız yapın topuzu tepeden yapmayı unutmayın. Aşağıdan yaptığınız topuzlar olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize neden olabilir. Topuzunuza bir örgü ekleyebilir ya da bir tutam saçı topuzunuzun etrafına dolayabilirsiniz. Yaratıcılığınızı kullanın ve eğlenmenize bakın!

Sonuç olarak, daha genç görünmek istiyorsanız bir şeyleri değiştirmelisiniz. Senelerdir aynısınız kullandığınız kasvetli saç modeli sıkıcı bir hal alabilir. Yukarıda verdiğimiz tavsiyelerle bazı şeyleri değiştirerek kendinizi taze tutabilirsiniz. Çene yapınızı, saç dokunuzu ve saçınıza ayırmak istediğiniz vakti düşünün ve istediğiniz modeli seçin! Keyfinize bakın!

Advertisement

Serinin İlk Kısmı İçin Tıklayınız!


Leave A Reply