Yeşilay İle İlgili Kompozisyon Yeşilay İçki Sigaranın Zararları Hakkında Yazı

15
Advertisement

Sigara,içki ve uyuşturucu kullanmanın zararlarını anlatan kompozisyon, Yeşilay’ın önemini anlatan kompozisyon, Yeşilay hakkında yazı örneği.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti

Yeşilay İle İlgili Kompozisyon

Yeşilay

Sigara, içki ve uyuşturucu maddeler, kullanan bireyleri etkilediği gibi sosyal çevrelerini de olumsuz yönde etkiler. Yeşilay derneği de bireyleri bu konularda bilinçlendirmek üzere yardım elini uzatır.

Kötü alışkanlıklar ve olumsuz davranışlar peşinde koşan bir bireyin sağlıklı olduğu söylenemez. Kullandığı maddeler kanına karıştığından tüm hastalıkların başlama nedeni sayılır. Bu durum bireyi maddi ve manevi yönden etkiler. Gittikçe ailesinden ve çevresinden uzaklaşır sağlıksız bir hayat sürmeye başlar. Maddi yönden zorluklara düşer sürekli para ihtiyacı duyar fakat gün geçtikçe daha da sıkıntıya düşer.

Sigaranın zararları günümüzde bilinmesine rağmen sigara kullanım yaşı gittikçe düşüş gösteriyor. Gençlik dönemlerinde çocuk yaşlarında içilmeye başlanan sigaraların zararları yaş ilerledikçe çıkıyor. İçen insanın farkında olmadığı kötü kokular yayıyor. Kişinin kendi sağlığını çok kötü etkiliyor. Son dönemlerde gittikçe artan kanser hastalığının baş elemanı sigaradır. Özellikle akciğeri ve nefes borusunu tıkadığı için insanlar nefes almakta güçlük çeker oldular.

Günümüzde ikinci sırada gelen alışkanlıklardan biri de içki içmektir.İnsan hayatında tam bir değişim noktasıdır. İçki öncesi ve içki sonrası. Çoğu birey içki olayını bana bir şey olmaz deyip abartır ve sonrasında hiç hoş olmayan olaylar meydana gelir. Şiddet kullanmanın nedenlerindendir içki içmek.

Advertisement

Son olarak uyuşturucu yada madde bağımlılığı aile ilişkilerinin bitmesine en büyük etkendir. Çoğunlukta gençlerin kullandığı maddeler kendilerine çok iyi bir iş gibi görünse de çevre bakımından kötü olarak karşılanır. Çok genç yaşta olan ölümler, bilmeden kullanmak,arkadaş ortamına uyup kullanmak kişinin kendi hayatını mahvetmesidir.

Tüm bu olumsuzluklara karşı koyan ve bizi bilinçlendiren bir kurum olan Yeşilay’a destek vermeliyiz. Toplumumuzu bilinçlendirmek ve topluma duyarlı bireyler yetiştirmek bizim sorumluluğumuzdur.


15 yorum

  • çooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkk güzelllllll öğretmeniim en güzel seninki dediiiiiiiiiiiiiiiiiiii

  • BİLİNMEYEN on

   Ben sadece bilgilenmek için kullandım ama birinci olan kişiler kendi haklarıyla kazanmadıkları için sadece bizi kandırıyorlar bilgileri olsun diye söylüyorum…

 1. Kopya çekerek başarıya ulaştığınızı sanmayın biraz bilgilenmek için okusaydınız ve kendiniz yapsaydınız en azından bir değeri olurdu (hüsna ve kimin yazdığı bilinmeyen anonim)

 2. YOKLUK,VARLIĞA AÇILAN KAPIDIR
  SİGARA ,ÖLÜME AÇILAN KAPIDIR
  SPOR,GÜZEL BİR YAŞAMA AÇILAN KAPIDIR

Leave A Reply