Paranormal Deneyim Yaşadığınızın İşaretleri Neler? Doğaüstü Olay Nedir?

1
Advertisement

Doğaüstü olaylar deneyimlediğinizi hiç hissettiniz mi? İşte bu paranormal deneyimlerden birisini yaşadığınıza dair işaretler, belirtileri.

Paranormal aktivite belirtileri, başka bir şeyin gerçekleştiğinin en güçlü göstergelerinden biri olarak genellikle açıklanamayan manzaraları içerir. Görüş alanınızın hemen ötesinde bir hareket yakalayabilir veya hatta garip sisler, açıklanamayan duman ve diğer görsel ipuçları görebilirsiniz.

Tuhaf manzaralar buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Olası paranormal aktivitenin birçok başka örneği vardır.

Paranormal Deneyim

Görüntüler Görme

Görüntüler, gerçekte o bölgede yaşayan insanlardan biri olmayan bir insan veya hayvan figürünün tam veya kısmi görünümüdür. Genellikle hızla kaybolurlar. Cisimler, tüm vücut görünümleri ve kısmi görünümler de dahil olmak üzere başka kategorilere ayrılır. Kısmi bir görüntü, gövde, yüz veya kol gibi vücudun herhangi bir kısmı olabilir.

Görülen Gölge Figürleri

Perili yerlerdeki bazı insanlar gölge figürleri gördüklerini bildiriyor. Gölge figürler genellikle siyah katı insansı figürlerdir ve ayırt edici özellikleri yoktur. Birçok gölge figür, görünüşte üç boyutludur. Gölge figürler ayrıca açık renkli dumanlı figür veya şeffaf siyah figür olarak da görülebilir.

Advertisement

Açıklanamayan Sesleri Duymak

Belki de etrafta kimse yokken yaklaşan ayak seslerinin sesini duymuşsunuzdur veya belki de kimsenin olmadığı bir odadan garip bir müzik duymuşsunuzdur. Ses için makul bir kaynak bulamazsanız, bu paranormal kaynak olabilir.

Bedensiz Konuşmalar Duymak

Bedensiz bir ses, ayırt edilebilir bir kaynağı olmadan ortaya çıktığı anda duyduğunuz konuşma sesleridir. Örneğin, bir odada yalnızsanız ve bir ses “Merhaba” diyorsa, ancak işitsel uzaklıkta bu kelimeleri söyleyecek kimse yoksa, bu bir bedensiz sestir. Bedensiz sesler arasında fısıltılar, sözlü sözler, şarkı söyleme, iç çekmeler, haykırışlar veya diğer seslendirmeler yer alabilir.

Paranormal Deneyim

Elektronik Ses Olaylarını Yakalama

Elektrikli ses fenomeni (EVP), o sırada duymadığınız ama ses kaydediciye kayıt edebildiğiniz sestir. EVP tipik olarak kaydedilen sesi dinlediğiniz sırada fark edilir. Parapsikolojik teoriye göre EVP’ler, bir ses kayıt cihazındaki psikokinetik bir baskıdan kaynaklanır. Paranormal araştırmacılar, bu ses damgalarının paranormal aktiviteyi düşündürdüğünü varsayıyorlar. Doğrudan bir soruya yanıt gibi etkileşimli EVP’ler, rastgele seslerden daha olası paranormal etkinlik işaretleri olarak kabul edilir.

Paranormal Deneyim

Açıklanamayan Olaylar Yaşamak

Belki bir lamba aniden kendi kendine yanar veya belki bir dolap kapısı sallanır ve sonra tekrar çarparak kapanır. Parfüm veya puro kokusu gibi odadaki hiçbir şeyle ilgisi olmayan geçici bir koku bile fark edebilirsiniz. Bunlar, paranormal aktiviteye sahip olduğuna inanılan yerlerde bildirilen garip olayların yalnızca birkaç örneğidir.

Advertisement

Poltergeist Aktivitesini Fark Etme

Genel olarak, poltergeist aktivitesi olarak anılan olay sırasında, cansız nesneler kendi başlarına hareket edebilir. Mobilyalar yeniden düzenlenebilir, bardaklar sanki kendi güçleri altında bir masada kayabilir. Bazen, öğeler kaybolduğunda ve daha sonra beklenmedik başka bir yerde aniden ortaya çıktığında, etkinlik düpedüz yaramaz görünür. Parapsikologlar, poltergeist aktivitenin hem canlılardan hem de ölülerden gelen psikokinetik enerjinin bir tezahürü olduğuna inanırlar.

Paranormal Deneyim

Nesne Manipülasyonunu Keşfetmek

Bir rahatsızlık şüphesini tetikleyen yaygın bir olay, nesne manipülasyonudur. Aktivitenin fark edilebilir herhangi bir kaynağı olmaksızın mandallı bir kapı açılabilir veya bir musluk açılabilir. Diğer durumlarda, araştırmacılar manipülasyonu teşvik etmek için “tetikleyici nesneler” kullanmışlardır. Örneğin, Waverly Hills Sanitorium’da araştırmacılar, onlarla filmde oynayan görünmeyen bir çocuğu yakalayabilecekleri umuduyla küçük oyuncaklar ve toplar kullanıyorlar. Araştırmacılar ayrıca sarkaçlar, çubuklar ve bir ruh belirli bir noktada onlara” dokunursa “yanan iletişim cihazları ruhların manipüle etmeye çalışacağını umdukları diğer nesneleri de kullanır.

Ekipman Arızası Yaşamak

Birçok paranormal araştırmacı, paranormal yerlerde ekipman arızasını anekdot olarak rapor eder. Örneğin, kameralar veya ışıklar sebepsiz yere kapanabilir veya çalışmayı bırakabilir. Araştırmacılar bunu, ruhların iletişim girişiminde bulunmak için enerjiye ihtiyaç duyarlar ve bu nedenle araştırmacıların cihazlarından enerji çekerler, şeklinde açıklıyor.

Paranormal Deneyim

Pil Boşalması Deneyimi

Paranormal araştırmacılar genellikle el feneri, kamera, kayıt cihazı gibi elektronik cihazlarındaki pillerinin ve cep telefonları şarjlarının, perili yerlerde aniden ve beklenmedik şekilde boşaldığını söylüyor. Çoğu durumda bu, yeni veya yakın zamanda şarj edilmiş pillerin kullanılmasına rağmen meydana gelir. Araştırmacılar bunun, varlıkların pillerdeki enerjiyi iletişim yeteneklerini geliştirmek için kullandıkları için olduğunu varsayıyorlar.

Soğuk Noktalar Hissetme

Soğuk noktalar paranormal aktivitenin gerçekleştiği yerlerde olabilir. Hava akımı için kaynak olmasa bile, ortam sıcaklığı çeşitli alanlarda fark edilir derecede daha soğuktur. Paranormal araştırmacılar, ruhların bir şekilde tezahür etmek için çevrelerinden enerji topladıklarına ve bunun soğuk noktalara neden olduğuna inanıyor.

Fiziksel Duygulara Sahip Olmak

Bu nitelikteki doğaüstü aktiviteyi belgelemek zordur çünkü bu, bir bireyin deneyimine dayalıdır. Görünmeyen bir şey tarafından izlendiğinizi veya dokunulduğunu hissedebilirsiniz. Potansiyel bir kaynak bulamasanız bile bir esinti hissedebilirsiniz. Bazı insanlar olası bir paranormal olay sırasında baş dönmesi, karıncalanma veya nefes darlığı hissettiğini bildirmiştir.

Elektromanyetik Alan Yükselmelerini Kaydetme

Çoğu nesne elektromanyetik alan (EMF) yayar. Bilgisayar, su tesisatı ve kablo gibi nesnelerden kaynaklanan yüksek EMF, baş ağrısı ve halüsinasyonlar gibi açıklanabilir paranormal aktivite semptomlarına neden olabilir. Paranormal araştırmacılar, yüksek EM alanlarının yaşanan etkinliğe katkıda bulunup bulunmadığını belirlemek için EMF dedektörlerini kullanır. Bazı durumlarda, EMF dedektörleri, fark edilebilir bir neden olmaksızın aniden elektromanyetik frekansta bir artış gösterebilir. Birçok araştırmacı, bunun söz konusu detektörün yanına bir ruhun geldiğini gösterdiğini varsayıyor. Bir baz istasyonu arayan cep telefonları gibi elektronik dalgalanmalar veya telsiz kullanımı, hassas EMF dedektörlerinde ani artışa neden olabilir. Birçoğu EMF artışlarının gerçekten de paranormal aktiviteyi gösterebileceğine inanırken, parapsikologlar EMF dedektörlerinin olası paranormal deneyimlerin doğal nedenlerini dışlamak için kullanılması gerektiğine inanıyor.

Paranormal Deneyim

Çocukların ve Evcil Hayvanların Hassasiyetini Fark Etme

Bir dizi doğaüstü uzman, çocukların ve bazı evcil hayvanların görünmeyen ruhların varlığına karşı özellikle hassas olduğuna inanmaktadır. Çocukların, yetişkinler tarafından “hayali arkadaşlar” olarak nitelendirilen ruhlarla etkileşimleri rapor edilebilirken, evcil hayvanlar, çıplak gözle hiçbir şey görünmese de belirli bir noktada odaklanırken genellikle korku ve endişeyle tepki verir.

Advertisement

Ektoplazma Deneyimi

Ektoplazma, genellikle bir hayalet veya paranormal olay yerinde bulunduğu bildirilen jel benzeri bir kalıntıyı tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Ektoplazmanın varlığı tartışmalı bir konudur. Tarihsel olarak, maddenin bir ruhsal varlıktan ziyade bir ortam tarafından üretildiğine inanılıyordu. Ektoplazma, sözde ortamın ağzından veya burnundan dışarı akacaktır. Ruh daha sonra ektoplazmayı fiziksel olarak tezahür ettirmek için kullanırdı. Şüpheciler, ektoplazmanın, 1930’ların sonlarına kadar Viktorya dönemi boyunca kendilerini medyum olarak tasvir eden şarlatanlar tarafından işlenen dolandırıcılıklarda kullanılan bir malzemeden başka bir şey olmadığına inanıyorlar. Ancak bazı kişiler ise, bu tür maddelerin perili yerlerde beklenmedik şekilde ortaya çıkabileceğine ve olabileceğine inanıyor.

Paranormal Deneyim

Gözünüzün Köşesinin Dışındaki Şeyler Görmek

Gözlerinizin köşelerinde uçuşan hareketler fark ediyor musunuz, ancak başınızı çevirip düz baktığınızda orada hiçbir şey yok mu? Bu genellikle paranormal aktivitenin bir işaretidir. Hareketler genellikle hızlı ve belirsizdir. Bunu belirli bir yerde çok yaşarsanız, orası perili olabilir.

Hayalet Aromaları Koklamak

Bir başka rahatsız edici semptom, hayalet aromaları koklamaktır. Örneğin, sigara içilmeyen bir evde puro dumanının kokusunu fark edebilirsiniz ya da hiç yokken parfüm veya çiçek kokusunu fark edebilirsiniz.

Kötü Bir Şey Hissetmek

Bazen paranormal aktivitenin işaretleri oldukça belirsizdir. Örneğin, bir şeyin “kötü” olduğunu hissedebilirsiniz. Bazı insanlar bunu bir rahatsızlık hissi veya emekleme hissi olarak tanımlar. Korku ya da dehşet gibi hissedebilir ya da hiçbir neden olmadan bir yerden ayrılmak isteyebilirsiniz. Bunlar bazen ruhların varlığını hissettiğiniz işaretlerdir.

Aniden Hasta Hissetmek

Bir boşluktaysanız ve aniden baş ağrısı, baş dönmesi veya mide bulantısı gibi hasta hissediyorsanız, bu bir paranormal aktivite işareti olabilir. Bu, özellikle başkaları da tecrübe ederse doğru olabilir. Semptomlar, ayrılır ayrılmaz veya kısa bir süre sonra azalma eğilimde olacaktır.


1 Yorum

Leave A Reply