Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

0
Advertisement
Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası’da diğer birçok banka gibi internet şubesi ya da internet bankacılığı olarak adlandırılan hizmeti ile müşterilerine neredeyse tüm bankacılık işlemlerini yapmaya olanak tanımaktadır. Ziraat bankası bankamatiklerine ya da banka şubelerine gitmenize gerek kalmaksızın internet bankacılığı şifresini alarak internet üzerinden güvenli bir şekilde havaleden EFT’ye tüm gönderme işlemlerini, hesabınıza gelecek olan paranın takibini, elektrik/su/telefon gibi tüm faturaları ödeme yahut bunların otomatik bir şekilde ödenmesi için otomatik ödeme talimatı vermek gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Elbette bu süreçte akla gelecek soru İnternet bankacılığı şifresi nasıl alınır sorusudur. Bu yazıda anlatılacak olanlar sizi bu konuda bilgilendirecektir.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifresini Alma

  • İlk yapılması gereken şey Ziraat bankası resmi web sitesine erişip Bireysel ya da Kurumsal kısmından hangisinin şifresi alınacaksa onun seçilmesidir.
  • Bireysel internet şubesi şifresini almak: T.C/Yabancı/Vergi Kimlik No bilgilerinden birini doğru şekilde girin ve sonrasında bankada kayıtlı olan cep telefonu bilgisini girin. Üçüncü olarak yapmanız gereken şey ise resimdeki güvenlik kodunu doğru şekilde girmeniz ve Giriş butonuna tıklamanızdır.
  • Giriş butonuna basmanızla birlikte bankaya talebiniz iletilecektir. Sonrasında bankanın müşteri hizmetleri sizi arayacak ve gerçekten o kişi olup olmadığınızı anlamak için size güvenlik soruları yöneltecektir. Soruların doğru şekilde bilinmesiyle birlikte artık internet bankacılığı şifresini alma işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Giriş Yapmak

İnternet bankacılığı için gerekli olan şifrenin alınmasından sonra Ziraat Bankası Bireysel İnternet Şubesi linkinden müşteri numarası ya da TC kimlik numarası ve internet bankacılığı giriş şifresi ile sisteme giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu belirtilen iki bilginin girilmesinden sonra cep telefonunuza doğrulama SMS’i gelecektir. Bu SMS’in telefonunuza ulaşmamasının iki olasılığı vardır. Bunlardan biri sistemsel sorunken, diğeri bankaya verilmiş olan cep telefonu numarası ile aktif olarak kullanılan cep telefonu numarasının farklı olmasıdır.

Müşteri Numarası, Şifre ya da Parolanın Unutulması

Müşteri numarasının unutulması durumunda sisteme TC kimlik numarası ile de giriş yapılabilmektedir. Ancak yine de müşteri numarasını öğrenmek istiyorsanız banka müşteri temsilcisini aramanız gerekecektir.

Şifre veya parolanın unutulması durumunda bankayı telefonla aramaya ya da banka şubesine gitmenize gerek yok. Yapılması gerekenler sırasıyla:

Advertisement
  • Ziraat bankası resmi web sitesine girin.
  • Sağ üst kısımda Bireysel ya da Kurumsal yazan kısma tıklayın.
  • Açılan sayfada Şifremi unuttum kısmına tıklayın.
  • Sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz şekilde girin. Bu işlem sonucunda şifrenizi yeniden alma şansını elde etmiş olacaksınız.


Leave A Reply