1 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları – Okul Öncesi Bir Boyama Etkinlikleri

0

Okul öncesi çocuklar için bir (1) sayısı, rakamı boyama sayfaları. Sayı boyamalar, çizimleri, etkinlikleri.

1 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

1 Sayısı (Rakamı) Boyama

Kaynak: pixy.org

1 (bir, birim ve birlik olarak da adlandırılır), bu sayıyı sayılarla temsil etmek için kullanılan bir sayı ve sayısal bir basamaktır. Tek bir varlığı, sayma veya ölçüm birimini temsil eder. Örneğin, birim uzunluğunda bir çizgi parçası, 1 uzunluğunda bir çizgi parçasıdır. Sıfırın ne pozitif ne de negatif kabul edildiği işaret kurallarında, 1 birinci ve en küçük pozitif tamsayıdır.

Advertisement
1 Sayısı (Rakamı) Boyama

Kaynak: pixy.org

Diğer tanımlara göre 1, 0’dan sonra ikinci doğal sayı olmasına rağmen, bazen doğal sayıların sonsuz dizisinin ilki olarak kabul edilir, ardından gelen 2’dir.

1 Sayısı (Rakamı) Boyama

Kaynak: commons.wikimedia.org

1’in temel matematiksel özelliği çarpımsal bir özdeşlik olmasıdır, 1 ile çarpılan herhangi bir sayının o sayıyı döndürdüğü anlamına gelir. 1’in tüm özellikleri olmasa da çoğu bundan çıkarılabilir.

1 Sayısı (Rakamı) Boyama

Kaynak: commons.wikimedia.org

İleri matematikte, bir çarpımsal özdeşlik, bir sayı olmasa bile, genellikle 1 olarak gösterilir. 1, geleneksel olarak asal sayı olarak kabul edilmez; Bugün evrensel olmasına rağmen, bu 20. yüzyılın ortalarına kadar bir tartışma konusuydu.

1 Sayısı (Rakamı) Boyama

Kaynak: pixy.org

Günümüzde Batı dünyasında 1 sayısını temsil etmek için kullanılan glif, genellikle üstte bir serif ve bazen de altta kısa bir yatay çizgi olan dikey bir çizgi, köklerini eski Hindistan’ın Brahmic yazısına kadar izler. Orta Çağ’da Arapça üzerinden Avrupa’ya aktarıldı.

Advertisement
1 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: commons.wikimedia.or

Bazı ülkelerde, üstteki serif bazen uzun bir yükselişe, bazen dikey çizgi kadar uzatılır ve bu da diğer ülkelerde yedi sayısı ile karıştırılmasına neden olabilir. 1 rakamı uzun bir yukarı vuruş ile yazılırken, 7 rakamı dikey çizgi boyunca yatay bir vuruşa sahiptir.

1 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

  • Boyutsuz miktarlar aynı zamanda birinci boyutun miktarları olarak da bilinir.
  • 1, hidrojenin atom numarasıdır.
  • +1, pozitronların ve protonların elektrik yüküdür.
  • Periyodik cetvelin 1. grubu alkali metallerden oluşmaktadır.
  • Periyodik tablonun 1. Periyodu sadece iki elementten oluşur: hidrojen ve helyum.
  • Cüce gezegen Ceres, keşfedilen ilk asteroit olduğu için küçük gezegen adı 1 Ceres’e sahiptir.
  • Romen rakamı I genellikle bir gezegenin veya küçük bir gezegenin (Neptün I, diğer adıyla Triton) ilk keşfedilen uydusu anlamına gelir.


Leave A Reply