10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları – Okul Öncesi On Boyama Etkinlikleri

0

Okul öncesi çocuklar için on (10) sayısı, rakamı boyama sayfaları. Sayı boyamalar, çizimleri, etkinlikleri.

10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

10 (on), 9’u takip eden ve 11’den önce gelen çift doğal bir sayıdır. On, hem sözlü hem de yazılı dilde sayıları ifade eden en yaygın sistem olan ondalık sayı sisteminin tabanıdır. On kişiyi seçmenin nedeninin, insanların on parmağı (rakam) olduğu varsayılmaktadır.

Advertisement
10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: commons.wikimedia.org

Pisagor (matematik derslerinde her gün binlerce çocuğun andığı adam) ve takipçileri en kutsal sayının 10 olduğunu düşünüyorlardı, çünkü 1 + 2 + 3 + 4 = 10. Sayılar aşağıdakileri temsil ediyor: (1) varoluş, (2) yaratılış, (3) yaşam ve (4) toprak, hava, ateş ve su elementleri.

Bir destede on tane bulunur. Bir miktarı bir büyüklük mertebesinde artırmak, en yaygın şekilde miktarı on ile çarpmak anlamına gelir. Dünyanın yüzde onu solaktır.

10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

İnsanların on ayak ve on el parmağı bulunur. Çocuklar ilk sayıları öğrendiklerinde genellikle parmaklarını saydıklarından ona kadar öğrenirler.

Advertisement

10 için Roma rakamı X’tir ve iki V’nin (beş için Roma rakamı) bir araya getirilmesi gibi görünür.

10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: commons.wikimedia.org

10 parmağınız varsa dekadaktilsiniz ve 10 dişiniz varsa decemdentate. Kore alfabesinde 10 ünlü vardır.

Yengeçler, ıstakozlar, karidesler ve diğer kabukluların 10 bacağı vardır. Bu onları çok lezzetli kılar (ancak ayakkabı bulması zor).

10 asal sayı DEĞİLDİR.

10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: pixy.org

On, en küçük yarı birincil sayıdır, bu, alt faktöründen daha yüksek faktörüne (10 = 2 + 3 + 5 = 2. 5) kadar olan tüm farklı asal sayıların toplamıdır.

Advertisement

Bebeklerin günde 10 saat uykuya ihtiyacı vardır.

10 rakamı sporda çok önemlidir, çünkü çoğu insanın aynı anda izleyebileceği maksimum etkinlik sayısıdır. Dekatlonda on etkinlik vardır. Otomobil yarışlarında, onda onda bir yarış arabası kullanmak, olabildiğince hızlı sürmek anlamına gelir. İlk etapta 10 yarda ve bir futbol uç bölgesinde on yarda vardır.

10 Sayısı (Rakamı) Boyama Sayfaları

Kaynak: pixabay.com

Bir şeyi onda bir azaltmak, yok etmektir. Antik Roma’da, bir kohortta on askerden birinin öldürülmesi, korkaklık ya da isyan için verilen cezaydı. On kenarı olan bir çokgen bir ongendir.

Neon, atom numarası 10 ve sembolü Ne olan kimyasal bir elementtir. Renksiz ve kokusuz gaz, asal gazlarla periyodik tablonun 18. grubunda yer alır. Neon adı Yunanca yeni anlamına gelen νέον kelimesinden türemiştir.


Leave A Reply