Acil Para Bulmak İçin Neler Yapılabilir? Hızlıca Paraya Nasıl Ulaşabilirim?

0
Advertisement

Gerek borçların kapatılması gerekse de acil ihtiyaçların karşılanması için pek çok kişi çok acil olarak para aramaktadır. Peki, acil para bulmak için neler yapılabilir?

Parasal Genişleme (QE) Nedir? Kantitatif Hareketlendirme Nasıl Çalışır?

Kaynak: pixabay.com

Acil Para Lazım

Sizde ihtiyaçlarınızı karşılamak ya da borçlardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız acil para bularak tüm bu sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Günümüzde pek çok acil para bulma yöntemleri bulunmakta olup bunların arasında kullanacağınız olan yöntemin belirlenmesinde kredi notu ortalamanız ve maaşınız gibi farklı kriterler belirleyici olmaktadır.

Örneğin düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin bankalardan kredi kullanmaları zor olurken yüksek kredi notu olan kişilere bankalar hazır kredi limitleri belirledikleri için ihtiyaç duydukları her an nakit paraya ulaşma imkanları bulunmaktadır.

Hazır Kredi Nedir?

Bankaların “acil paraya ihtiyacım” var diyen müşterileri için hesaplarına tanımlamış oldukları özel kredi limitlerine hazır kredi adı verilmektedir. Bankanın müşterisinin kredi notu ortalaması, aylık geliri ve şimdiye kadar olan kredi kullanım performansına bağlı olarak belirlediği bu limitler kişinin kullanımına hazır halde bekletilen kredi tutarlarıdır.

Parasal Genişleme (QE) Nedir? Kantitatif Hareketlendirme Nasıl Çalışır?

Kaynak: pixabay.com

İnternet şubesi kullanan kişiler hesaplarına giriş yaptıkları anda krediler bölümünden hazır kredi butonunu tıklayarak belirlenen limit dahilinde kredi tutarını hemen hesaplarına aktararak şubeye gitmeden kredi kullanmış olurlar.

Acil Para Verenler

Hazır kredi veren bankalar bu imkanı sadece yüksek kredi notu ortalaması olan müşterilerine sunduğu için düşük kredi notu ortalaması olan ya da bankalardan kırmızı kalem yiyen kişiler için acil para bulabilecekleri farklı kaynaklar bulunmaktadır. Bunlardan biride hiç önerilmese de her zaman son çare olarak kullanılan tefecilerdir.

Advertisement

Ancak tefeciden para almak ileride özellikle de borcun geciktirilmesi durumlarında son derece ciddi sakıncalar doğuracağı için kesinlikle önerilmemektedir. Bunun yerine senetle para verenler yerine senetle para veren kuyumcular gibi daha güvenilir kişilere yönelinmesi daha uygundur.

Kredi Kartından Para Çekmek

Düşük tutarlı ve kısa süreli nakit ihtiyaçları için kredi kartından para çekmek kullanılabilecek yöntemler arasında yer alırken uzun süreli ihtiyaçlar için ise ödeme zorluğu yaşanmaması adına kredi kartından taksitli nakit avans çekmek önerilir. Bu sayede hem günlük faiz ödeme yükünden kurtulur hem de borcunuzu ödeme zorluğu yaşamadan taksit taksit ödeyebilirsiniz.


Leave A Reply